Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana z UPC 1Gbit na Play 5Gbit
Autor Wiadomość
Bobilicious 
Klikacz

Dołączył: 31 Maj 2023
Posty: 5
Wysłany: 31-05-2023, 17:32   Zmiana z UPC 1Gbit na Play 5Gbit

Jako że, w Lipcu kończy mi się umowa w mieszkaniu, która była zmieniana i przedłużana u operatora UPC już od wielu, wielu lat. Obecna umowa jest na moją leciwą babcie, więc chciałbym zmienić umowę na siebie. Po rozmowie z doradcą UPC i Play porównałem oferty i doszedłem do tego, że w Play jest taniej. UPC oferuje mi ten sam pakiet jaki mam obecnie czyli 1Gbit, Telewizje + Eleven + Multiroom + nieużywany od lat telefon stacjonarny. Ostatnio poprzez niedomówienia, gdyż nie ja rozmawiałem z doradcą okazało się, że musieliśmy dopłacić do 200zł te 15zł, gdyż początkowo pakiet Eleven, który był wcześniej nie został dodany. Obecnie proponowane w UPC mam "to samo", taniej czyli za 200zł. Play zaś Internet 5Gbit + Telewizję MAX za 185 w cenie końcowej, z dodatkowymi rabatami przez pierwsze 6 miesięcy.

Tutaj kieruje pytania, czy opłaca mi się zmieniać na ten pakiet w Play? Czy Internet do 5Gbit to jest rzeczywiście dostępny dla każdego urządzenia podłączonego? Czy 5Gbit dzielone jest na 1 Gbit dla danych urządzeń? Nie znam się dobrze na specyfikacji sprzętu, i jak to działa. Stąd też pytanie jakie dodatkowe urządzenia(karta sieciowa pcie? 5Gbit) potrzebnaby mi była do obsługi takiego Internetu? Obecnie korzystam z wbudowanej w płyte główną Z390 Aorus Pro Wifi Rev1.0. Również chciałbym dowiedzieć się, jak wygląda przeniesienie tych usług, gdyż od doradcy upc usłyszałem, że możliwość zawarcia nowej umowy z Play jest możliwa dopiero po zakończeniu starej z UPC.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 31-05-2023, 18:08   

A jesteś w ogóle w zasięgu tej oferty widmo? Jak tak to w jakiej technologii (co konkretnie jest doprowadzone do domu).
 
 
Bobilicious 
Klikacz

Dołączył: 31 Maj 2023
Posty: 5
Wysłany: 31-05-2023, 18:16   

Do mieszkania doprowadzone są kable, którymi wcześniej podłączony był i Horizon i Modem. Obecnie mam Connect Box i do niego prowadzi kabel, więc światłowodu jako takiego chyba nie ma. Oferta 5 Gbit według strony Play (na stronie UPC znalazłem tylko możliwość konsultacji) potwierdza, że oferta jest dostępna. Pani z UPC i Pan z Play również to potwierdzili.
 
 
Yarecky 
light master

Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 62
Wysłany: 31-05-2023, 18:29   

Wejdź na kompie na stronę internet.gov.pl, znajdź swój budynek pobierz szczegółowe dane dla adresu (plik w Excelu) i zobacz jaka technologia jest od Play, UPC, lub światłowód otwarty, masz też podane jaka maksymalna prędkość jest dostępna
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 31-05-2023, 18:45   

Bobilicious napisał/a:
Do mieszkania doprowadzone są kable, którymi wcześniej podłączony był i Horizon i Modem. Obecnie mam Connect Box i do niego prowadzi kabel, więc światłowodu jako takiego chyba nie ma. Oferta 5 Gbit według strony Play (na stronie UPC znalazłem tylko możliwość konsultacji) potwierdza, że oferta jest dostępna. Pani z UPC i Pan z Play również to potwierdzili.

moze maja mozliwosc podlaczenia swiatlowodu w mieszkaniu przez doprowadzenie kabla czy wykorzystanie obecnego w mieszkaniu
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 31-05-2023, 18:46   

Yarecky napisał/a:
Wejdź na kompie na stronę internet.gov.pl, znajdź swój budynek pobierz szczegółowe dane dla adresu (plik w Excelu) i zobacz jaka technologia jest od Play, UPC, lub światłowód otwarty, masz też podane jaka maksymalna prędkość jest dostępna


te dane nie sa zawsze 100% poprawne, a napewno tak szybko by nie aktualizowali max predkosci
 
 
Bobilicious 
Klikacz

Dołączył: 31 Maj 2023
Posty: 5
Wysłany: 31-05-2023, 18:47   

Na tej stronie, nie ma nawet UPC. Internet w pod adresem budynku pokazuje maks 30Mb u innych operatorów, a pod adresem budynku + klatki pokazuje 600mb Netia. Gdzie w tej chwili mam już od długiego czasu 1Gbit z realną prędkością 80-100+ mb/s przy sciaganiu z np. steama.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 31-05-2023, 20:06   

Yarecky napisał/a:
Wejdź na kompie na stronę internet.gov.pl, znajdź swój budynek pobierz szczegółowe dane dla adresu (plik w Excelu) i zobacz jaka technologia jest od Play, UPC, lub światłowód otwarty, masz też podane jaka maksymalna prędkość jest dostępna

ciekawy adres, okazuje się mam 12 operatorów z czego orange, metro, t-mobile i televoice ofertują światłowód. Ciekawe czy przepychali by w peszlach zamiast koncentryka
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-05-2023, 21:37   Re: Zmiana z UPC 1Gbit na Play 5Gbit

Bobilicious napisał/a:
Jako że, w Lipcu kończy mi się umowa w mieszkaniu, która była zmieniana i przedłużana u operatora UPC już od wielu, wielu lat. Obecna umowa jest na moją leciwą babcie, więc chciałbym zmienić umowę na siebie. Po rozmowie z doradcą UPC i Play porównałem oferty i doszedłem do tego, że w Play jest taniej. UPC oferuje mi ten sam pakiet jaki mam obecnie czyli 1Gbit, Telewizje + Eleven + Multiroom + nieużywany od lat telefon stacjonarny. Ostatnio poprzez niedomówienia, gdyż nie ja rozmawiałem z doradcą okazało się, że musieliśmy dopłacić do 200zł te 15zł, gdyż początkowo pakiet Eleven, który był wcześniej nie został dodany. Obecnie proponowane w UPC mam "to samo", taniej czyli za 200zł. Play zaś Internet 5Gbit + Telewizję MAX za 185 w cenie końcowej, z dodatkowymi rabatami przez pierwsze 6 miesięcy.

Tutaj kieruje pytania, czy opłaca mi się zmieniać na ten pakiet w Play? Czy Internet do 5Gbit to jest rzeczywiście dostępny dla każdego urządzenia podłączonego? Czy 5Gbit dzielone jest na 1 Gbit dla danych urządzeń? Nie znam się dobrze na specyfikacji sprzętu, i jak to działa. Stąd też pytanie jakie dodatkowe urządzenia(karta sieciowa pcie? 5Gbit) potrzebnaby mi była do obsługi takiego Internetu? Obecnie korzystam z wbudowanej w płyte główną Z390 Aorus Pro Wifi Rev1.0. Również chciałbym dowiedzieć się, jak wygląda przeniesienie tych usług, gdyż od doradcy upc usłyszałem, że możliwość zawarcia nowej umowy z Play jest możliwa dopiero po zakończeniu starej z UPC.

W zależności czy będą warunki techniczne w bloku dostaniesz router Play firmy Kaon z interfejsem Docsis (koncentryk) albo XGS-PON (światłowód)
Jeśli będzie to Docsis to router jest wyposażony w 4 porty 1gbps i port 2.5gbps oraz Wifi AX, wiec największą prędkość z pojedynczego urządzenia osiągniesz z portu 2.5gbps pod warunkiem że Twoja płyta główna obsługuje 2.5gbps Ethernet ewentualnie po WiFi AX
Podobnie gdyby doprowadzili Ci światłowód, z tą różnicą że router Kaon zamiast portu 2.5gbps ma port 10gbps i oczywiście pozostałe porty 1gbps oraz Wifi AX
Generalnie router udostępnia pasmo portom Ethernet zgodnie z powszechnie znaną specyfikacją CSMA-CD :P czyli każdy port powinien dostać część pasma, również interfejsy Wifi
Co do karty sieciowej to przede wszystkim muszą Ci potwierdzić w jaki sposób cie podłączą, czy po koncentryku czy po światłowodzie i wtedy możesz poszukać karty 2.5gbps albo 10gbps, zdecydowana różnica finansowa ;)
Masz TPlinka 2.5gbps albo 10gbps
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 01-06-2023, 06:22   

No i oczywiście zachęcamy do podzielenia się informacjami jak pójdzie na forum tutaj, tak samo jakbyś dostał tego Kaona, bo na razie informacji (rzeczywistych użytkowników tych usług) prawie nie ma. A dopytywałem o tę ofertę widmo, bo generalnie w Play jest bałagan. Ale życzę oczywiście, żeby się udało i to w wersji z tym ich "wysokim" uploadem - 300Mbps, bo nawet tego dobrze i widocznie na stronie nie komunikują (jest informacja, ze albo 300, albo 150, ale jasno czym to jest warunkowane (kiedy która oferta ma zastosowanie) to już nie znajdziesz).
 
 
Bobilicious 
Klikacz

Dołączył: 31 Maj 2023
Posty: 5
Wysłany: 01-06-2023, 12:15   

Śmieszne jest to, że i na stronie i na infolinii mówią że 5Gbit jest dostępny pod moim adresem. Dzisiaj byłem dopytać w salonie Play to Pan znawca powiedział, że nie jest w stanie mi odpowiedzieć bo nie zajmuje się sprawami UPC. Po dalszej rozmowie doszedłem do wniosku, że to kolejna bardzo niedoinformowana osoba i raczej ciężko będzie się dowiedzieć czegokolwiek wartościowego.


Obecnie 1Gbit z UPC jest podłączony kablem, który chyba nie ma możliwości przesyłu więcej niż te 940Mbit, chociaz ja już sam głupieje bo od znajomego, montera z Orange dostałem informacje, że kabel koncentryczny powinien przesyłać max 750Mbit, przynajmniej tak go uczyli. A u mnie jest zdecydowanie więcej bo ze steama pobierać potrafiło ok 112mb/s
 
 
Bobilicious 
Klikacz

Dołączył: 31 Maj 2023
Posty: 5
Wysłany: 01-06-2023, 13:01   

Bałagan straszny w tym Play. Szkoda, że UPC przeszło do tego dziadostwa. Z "supportem" na stronie nie da się dogadać, chociaż to i tak pewnie bot.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 05-06-2023, 14:13   

Bobilicious, Nie ma czegoś takiego jak maksymalna prędkość kabla koncentrycznego. To wszystko zależy od zastosowanej technologii, jakości sygnał, dostępnego pasma i sprzętu. Teoretycznie jest specyfikacja docsis 3.1 i 4.0 która pozwala maksymalnie osiągnąć nawet 10gb's. Problem w tym, że jest to szalenie drogie i dużo bardziej efektywne kosztowo jest budowanie sieci pon noż hfc. W efekcie specyfikacja docsis 3.1 zaraz będzie miała dekadę, a chyba nigdzie komercyjnie nie wykorzystano jej pełnego potencjału. W polsce trafiały się wdrożenia 2.5bgs chyba w wektrze, a w UPC do tej pory maks to był 1gbs.
_________________
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 19-06-2023, 08:54   

Bobilicious napisał/a:
od znajomego, montera z Orange dostałem informacje, że kabel koncentryczny powinien przesyłać max 750Mbit, przynajmniej tak go uczyli.


ciekawe gdzie takich bzdur uczą :p

dostaniesz pewnie 1gb i tyle, nie ma co się napalać, poza tym oferty play są ogólnie droższe niż upc, no chyba że masz telefon w play też, na abonament
 
 
Yarecky 
light master

Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 62
Wysłany: 19-06-2023, 14:04   

Kebap12 napisał/a:
Bobilicious napisał/a:
od znajomego, montera z Orange dostałem informacje, że kabel koncentryczny powinien przesyłać max 750Mbit, przynajmniej tak go uczyli.


ciekawe gdzie takich bzdur uczą :p

dostaniesz pewnie 1gb i tyle, nie ma co się napalać, poza tym oferty play są ogólnie droższe niż upc, no chyba że masz telefon w play też, na abonament


W OPL na gfast po koncentryku max 300 mb/s było dostępne, od 2 lat gfast już nie jest dostępny tylko eth + ont z zestawem PoE albo czyste ftth jak się da, spotkałem dzisiaj majstrów od magistrali ftth z UPC i mają parcie na modernizację na ftth, Play podobno sypnął dużą kasą na ten cel , miasto Bydgoszcz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: