Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Giga Connect Box 6
Autor Wiadomość
kelt 
classic master

Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 291
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-03-2023, 16:30   

A ty pytasz o tego czarnego Sagema? Nie wiedziałem że to GCB6. :mrgreen:
_________________
  kelt
 
Pielgrzym 
light master


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 15-03-2023, 17:46   

kelt napisał/a:
A ty pytasz o tego czarnego Sagema? Nie wiedziałem że to GCB6. :mrgreen:


Tak, tego aktualnie dają do 1GB. I pytanie jakie są wrażenia z jego użytwkowania...
 
 
qqwerty1313 
Klikacz

Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 19
Wysłany: 22-03-2023, 17:14   

Używam GCB6 od kilku miesięcy, a w ostatnim bardziej intensywnie, bo pracuję z domu. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń do stabilności, niebo a ziemia w porównaniu do Compala. U mnie działa jako router w trybie IPv4.

Dostałem z pracy nowego laptopa z kartą WiFi 6 (AX201) i spokojnie wyciskam ponad 1000Mbps i 40Mbps upload'u na wifi - router w tym samym pomieszczeniu, jakieś 4 metry dalej, ale zamknięty w szafie. Przy tych prędkościach i wielkości mieszkania (33m2), tłumienie sygnału przez szafę kompletnie nie ma znaczenia.
Podobne wartości na Samsungu S23, na luzie ponad 900Mbps w każdym teście.

Przełączanie z wifi 5GHz na 2.4GHz i odwrotnie też działa bardzo sprawnie. Router ani razu się nie zawiesił, nie zmulił, nigdy nie musiałem go restartować. Największy uptime miałem ponad 60 dni, potem zrobiłem reset bo robiłem porządki w szafie.

Z swojej strony naprawdę polecam, złego słowa nie można powiedzieć, przynajmniej jeśli chodzi o małe mieszkanie.
 
 
Videox 
Klikacz

Dołączył: 28 Mar 2023
Posty: 1
Wysłany: 28-03-2023, 15:46   

nowy firmware AR01.04.055.06.08_090122_7245.SIP.10.LG.X2
 
 
malloc 
Klikacz

Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 5
Wysłany: 30-03-2023, 15:14   

Pa0l0s napisał/a:
friendlyvpndev napisał/a:
Wiecie może czy da się zmienić adresację na LAN na tym ustrojstwie ? Bo wygląda na to , że na sztywno ustawiona sieć 192.168.0.0/24 i nie ma opcji w ustawieniach. (...)

Bardzo dobre pytanie też mnie to interesuje. Ale obawiam się ze jest zablokowany na sieć 192.168.0.0/24 niestety. Gdyby ktoś wiedział czy i jak da się zmienić sieć lokalną bardzo proszę o info.


Według tego co widzę u siebie nie da się zmienić trzeciego segmentu adresacji LAN.
W starym Compalu robiło się to z poziomu konfiguracji DHCP, w GCB6 trzeci segment nie ma opcji modyfikacji - jest na sztywno 0.

Trochę to jest słabe, bo to taka regresja funkcjonalności bez uprzedzenia, ale co zrobić. Może przynajmniej stabilność będzie lepsza niż na Compalu.
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 26-04-2023, 10:44   

Choroby wieku dzieciecego ten router ma juz za soba? Mozna go bez problemu brac i uzywa jako router z ipv4? czy moze jednak slabszy net i np compala? Mozna bez problemu miec osobne SSID na 2,4 i 5ghz na najnowszym firmware?
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 07-05-2023, 08:01   

Od jakiegoś czasu nie mogę dostać się do panelu konfiguracyjnego modemu, wyskakuje błąd: "Dostęp do tej strony www jest zablokowany". Wcześniej było ok, zmieniałem nazyw, kanały itp. A teraz cały czas blokada dostępu. Ktoś wie, z czego może ten brak dostępu wynikać?
 
 
mortiiss 
Klikacz

Dołączył: 16 Maj 2023
Posty: 2
Wysłany: 16-05-2023, 19:20   

Witajcie! Mam problem z tytułowym urządzeniem, wifi niby szybkie ale potrafi przerywać, w grach dzieciaki narzekają na dużo większy ping na wifi niż na poprzednim urządzeniu. Dodatkowo potrafi je wyrzucić z gry.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-05-2023, 19:38   

Spróbuj wyłączyć wifi AX na tym GCB, rozdziel sieci WiFi czyli osobną nazwa dla 2.4 i osobna dla 5ghz,
 
 
mortiiss 
Klikacz

Dołączył: 16 Maj 2023
Posty: 2
Wysłany: 17-05-2023, 19:45   

Sieci mam rozdzielone, niestety opcji wyłączenia wifi AX brak.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-05-2023, 21:34   

Nie ma możliwości ustawienia 5ghz z AC ale bez AX?
Możesz też sprawdzić czy można wybrać szyfrowanie WPA2 bez WPA3 bo z tym bywają problemy
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 39
Wysłany: 18-05-2023, 12:25   

mortiiss napisał/a:
Witajcie! Mam problem z tytułowym urządzeniem, wifi niby szybkie ale potrafi przerywać, w grach dzieciaki narzekają na dużo większy ping na wifi niż na poprzednim urządzeniu. Dodatkowo potrafi je wyrzucić z gry.


A próbowałeś zmienić kanał, jego szerokość (najlepiej na 40/80/160) i wyłączyć te "inteligentne optymalizacje kanału" czy jak się to tam nazywa? Zaktualizuj też sterowniki do wifi na urządzeniach
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 19-05-2023, 08:10   

xprzybylx napisał/a:
Masz przydzielone adresy IPv6 ?

Można sprawdzić czy masz to prawidłowo skonfigurowane tutaj:
https://ipv6-test.com
https://test-ipv6.com

Jak wygląda u ciebie test:

https://www.waveform.com/tools/bufferbloat

PS: Ja zamówiłem, ma być podłączony w środę (28).

Chyba nikt nie wrzucal to ja sie podziele :)
Po lewej wynik z wifi na smartphonie (szalu nie ma) po prawej po kablu, jest ok

Ogolnie testuje modem krotko ale juz widac, ze jest lepiej. Zadnych bledow w logach a w Compalu po nocy to praktycznie zawsze cos bylo. Max jaki wyciagam na tel to jakies 670MBit jak juz modem zaskoczyl i odpalil pelna szerokosc kanalow (160mhz) na 5ghz. AX nie mam na czym sprawdzic :(
Strona konfiguracyjna modemu faktycznie laduje sie szybciej, ustawienia zapisuje szybciej, restart trwa 2 minuty zamiast 5 jak na Compalu. Jednak zeby pojawila sie druga rozdzielona siec i tak trzeba bylo robic restart, zwykla zmiana ustawien nie wystarczyla. Ping na speedtescie mam troche nizszy, w koncu regularnie ponizej 10ms. Max po kablu 940/40. W godzinach szczytu ~700. Zauwazylem, ze w logach godzina jest zle ustawiona do przodu o 2.
EDIT: ustawilem kanaly 5ghz na sztywno i troche spadlo na wifi

i jeszcze jeden
 
 
Kiriko 
Klikacz

Dołączyła: 28 Maj 2023
Posty: 1
Wysłany: 28-05-2023, 17:23   

Hej! Mam problem z tym modemem. Dostałam go jakieś 2-3 miesiące temu po zwiększeniu prędkości internetu, była to zmiana ze starego białego Compala (który działał stabilnie, prócz ogólnych globalnych awarii całego UPC nie było problemów).

Nowy router dostałam do samodzielnej instalacji, bez problemów wszystko podłączyłam. Router działał stabilnie może przez dobę, potem zaczął zrywać połączenie w losowych momentach. Nagle przez kilkanaście sekund dioda miga na czerwono, a połączenie jest zerwane na wszystkich podłączonych urządzeniach - tych połączonych kablem Ethernet, jak i przez WiFi. Zdarza się to raz lub kilka razy dziennie, o zupełnie przypadkowych porach.

Próbowałam kontaktu z pomocą techniczną - bez efektu. Była robiona ponoć aktualizacja oprogramowania, zmieniono ipv6 na ipv4, robiłam twardy reset routera + codziennie wyłączam go z prądu na noc - nic nie pomogło. Mieli przysłać do mnie technika - w ostatniej chwili wizyta została odwołana. Kable w mieszkaniu nie były uszkodzone, a jakość sygnału i prędkość internetu jest świetna, to stabilność jest problemem. Gdy skontaktowałam się ktoryś raz z rzędu z UPC, tym razem przez chat, chyba zrobili coś (nie wiem tym razem, co), co ustabilizowało sytuację na jakieś dwa tygodnie.

Już liczyłam, że problem zniknął, ale ostatnio znowu powrócił. Już nie wiem, co robić. Będę ponownie zgłaszać temat w UPC, ale to zaczyna się już robić frustrujące. Proszę o jakieś podpowiedzi, w jakim kierunku działać, bo już normalnie ręce opadają.
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 911
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 28-05-2023, 19:23   

Trzeba wymienić modem na nowy.
_________________
  ralf
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: