Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Play BOX NET UPC/Play
Autor Wiadomość
Damil 
Klikacz

Dołączył: 07 Sty 2023
Posty: 6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-05-2023, 00:56   

W Play rządzi banda pozerów. Od zawsze byle czemu nadają wyolbrzymione znacznie.
Każdy chyba pamięta HSPA+ jako 4G Ready, później LTE-A jako 5G Ready. To są wstrętni ściemniacze i za wszelką cenę chcą marketingowo wyprzedzać konkurencję nie dysponując w danym momencie odpowiednią technologią.

Nie życzę nikomu z takim tworem jak play podpisywać umowę na czas określony. Jest to firma niegodna zaufania, przekręcanie faktów uważają za swój atut (określają to jako "bycie lepszym w komunikacji").
 
 
gregre 
Klikacz

Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 4
Wysłany: 25-05-2023, 03:29   

zylx napisał/a:
Chciałem dzisiaj zamówić to 5gbs od Playa, ale jest dupa, bo nie dla psa kiełbasa (nie dla klienta upc). Mogę co najwyżej zrezygnować, poczekać miesiąc i wtedy podpisać nową umowę. Chyba tam komuś sufit mocno na głowę się oparł.


Też chciałem zamówić 5gbs, ale... okazało się, że max pod adresem to 600/40. Ale światłowód.
😩
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 25-05-2023, 07:33   

zylx napisał/a:
Chciałem dzisiaj zamówić to 5gbs od Playa, ale jest dupa, bo nie dla psa kiełbasa (nie dla klienta upc). Mogę co najwyżej zrezygnować, poczekać miesiąc i wtedy podpisać nową umowę. Chyba tam komuś sufit mocno na głowę się oparł.


Myśle, że chca ograniczyc ilosc chetnych zeby nie dociazac infry XD
 
 
Yarecky 
light master

Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 62
Wysłany: 25-05-2023, 08:42   

s.burczymucha napisał/a:
zylx napisał/a:
Chciałem dzisiaj zamówić to 5gbs od Playa, ale jest dupa, bo nie dla psa kiełbasa (nie dla klienta upc). Mogę co najwyżej zrezygnować, poczekać miesiąc i wtedy podpisać nową umowę. Chyba tam komuś sufit mocno na głowę się oparł.


Ktoś w jakimś wątku napisał że karencja dla adresu to już pół roku a nie miesiąc jak dotychczas
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2023, 08:45   

Jeśli chodzi o infrastrukturę dla LTE to nie można złego słowa powiedzieć o Play, jestem bardzo ciekawy tych nowych urządzeń abonenckich czy to po świetle czy po hfc, ja widać po doświadczeniach z GCB6 od Sagemcom nie jest łatwo stworzyć urządzenie idealne dlatego zastanawiam się na ile Kaon podoła temu wyzwaniu, czekamy wiec na pierwszego użytkownika który wrzuci garść informacji na forum :)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 25-05-2023, 10:46   

gregre napisał/a:
zylx napisał/a:
Chciałem dzisiaj zamówić to 5gbs od Playa, ale jest dupa, bo nie dla psa kiełbasa (nie dla klienta upc). Mogę co najwyżej zrezygnować, poczekać miesiąc i wtedy podpisać nową umowę. Chyba tam komuś sufit mocno na głowę się oparł.


Też chciałem zamówić 5gbs, ale... okazało się, że max pod adresem to 600/40. Ale światłowód.
😩

To raczej nie światłowód (ftth) a HFC. Przy ftth (gpon upc daje 200mbs uploadu dla 600 downloadu.
_________________
 
 
Damil 
Klikacz

Dołączył: 07 Sty 2023
Posty: 6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-05-2023, 11:44   

600/40 to ewidentnie światło do budynku, koncentryk do mieszkania. Anomalia zapoczątkowana przez UPC i kontynuowana w Play.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 25-05-2023, 13:13   

Damil napisał/a:
600/40 to ewidentnie światło do budynku,
Do budynku też może dochodzić tylko koncentryk.
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 25-05-2023, 15:30   

zylx napisał/a:
Chciałem dzisiaj zamówić to 5gbs od Playa, ale jest dupa, bo nie dla psa kiełbasa (nie dla klienta upc). Mogę co najwyżej zrezygnować, poczekać miesiąc i wtedy podpisać nową umowę. Chyba tam komuś sufit mocno na głowę się oparł.


prawdziwe korpo :D wypowiedz umowe i porozmawiaj z dzialem utrzymania, moze sie uda wtedy
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 25-05-2023, 19:57   

januszmk napisał/a:
zylx napisał/a:
Chciałem dzisiaj zamówić to 5gbs od Playa, ale jest dupa, bo nie dla psa kiełbasa (nie dla klienta upc). Mogę co najwyżej zrezygnować, poczekać miesiąc i wtedy podpisać nową umowę. Chyba tam komuś sufit mocno na głowę się oparł.


prawdziwe korpo :D wypowiedz umowe i porozmawiaj z dzialem utrzymania, moze sie uda wtedy

Dalej nic, Pan z utrzymania jedyne co zaproponował to dwie umowy na jednym adresie.
_________________
 
 
gregre 
Klikacz

Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 4
Wysłany: 26-05-2023, 00:27   

zylx napisał/a:
To raczej nie światłowód (ftth) a HFC. Przy ftth (gpon upc daje 200mbs uploadu dla 600 downloadu.


Po wpisaniu adresu na stronie jestem w zasięgu "światłowodu", ale bardzo prawdopodobne, że jest tak jak piszesz.
To może być tylko "światłowód marketingowo". 😔

Wcześniej, z oferty UPC po HFC miałem do wyboru do 1000/40 (choć technik przy wymianie wadliwego Compala mówił, że okolice modernizują, ale w praktyce idzie max do 750).

Wg mapy na swiatlowodotwarty [kropka] pl pod adresem jest światłowód, ale parametrów nie podaje (chyba kiedyś pokazywał).
Nie wiem czy to wiarygodne informacje.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 26-05-2023, 07:01   

gregre napisał/a:
zylx napisał/a:
To raczej nie światłowód (ftth) a HFC. Przy ftth (gpon upc daje 200mbs uploadu dla 600 downloadu.


Po wpisaniu adresu na stronie jestem w zasięgu "światłowodu", ale bardzo prawdopodobne, że jest tak jak piszesz.
To może być tylko "światłowód marketingowo". 😔

Wcześniej, z oferty UPC po HFC miałem do wyboru do 1000/40 (choć technik przy wymianie wadliwego Compala mówił, że okolice modernizują, ale w praktyce idzie max do 750).

Wg mapy na swiatlowodotwarty [kropka] pl pod adresem jest światłowód, ale parametrów nie podaje (chyba kiedyś pokazywał).
Nie wiem czy to wiarygodne informacje.


Ta mapa na polski światłowód otwarty jest lipna, tzn. może kiedyś będzie lepsza, ale jak na razie to po prostu rzucili na nią wszystkie adresy gdzie jest UPC w jakiejkolwiek technologii.
https://www.swiatlowodotwarty.pl/mapa/

A że na miedź mówią światłowód to też nic nowego, bo bawet Orange miało konfilt o to przecież z UPC. Za Play lepiej nie będzie, skoro oni HSPA+ nazywali LTE, a bodajże LTE-A 5G itd. Oni bazują na marketingowej ściemie i choćby te 5Gbps na świetle było dostępne w 10 tysiącach adresów z ogólnej puli kilku milionów to będą komunikować tak, jakby był wszędzie, byle zachęcić do zaczęcia procesu zakupu.
 
 
Dudzio 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2023
Posty: 10
Wysłany: 26-05-2023, 10:24   

Yarecky napisał/a:

Ktoś w jakimś wątku napisał że karencja dla adresu to już pół roku a nie miesiąc jak dotychczas

Czy ktoś może to zweryfikować?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 26-05-2023, 16:06   

Na stronie Play czy UPC u mnie na adresie jest dostępne max 600mbis na miedzianym światłowodzie. Przed konferencją było 1Gbs i to był błąd bo u mnie max było 750 według infolinii, teraz jest prawidlowo
_________________
  ogromny
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-05-2023, 22:07   

pawelb napisał/a:
Jeśli chodzi o infrastrukturę dla LTE to nie można złego słowa powiedzieć o Play, jestem bardzo ciekawy tych nowych urządzeń abonenckich czy to po świetle czy po hfc, ja widać po doświadczeniach z GCB6 od Sagemcom nie jest łatwo stworzyć urządzenie idealne dlatego zastanawiam się na ile Kaon podoła temu wyzwaniu, czekamy wiec na pierwszego użytkownika który wrzuci garść informacji na forum :)


I pokaże interfejs oraz co tam jest czego nie ma oraz czy jest ten cholerny tryb bridge :D
  F1le
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: