Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przedłużenie umowy w UPC
Autor Wiadomość
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-04-2023, 14:57   

Pielgrzym napisał/a:
To sobie sam odpowiedziałeś.
Jedyną przewagę ORANGE nad UPC jest ich Upload. I tu pełna zgoda...
Natomiast ORANGE nie peeruje się z żadnym polskim IX'em i to jest OGROMNY minus dla osób które robią coś więcjej niż tylko pchają ogromne ilości danych ( np. dla Graczy )


Ja jestem tego absolutnie świadomy, natomiast jeszcze raz.

Do części peeruje do części nie, albo mają tak bardzo rozbudowany "cache", choć to się nie tyczy połączeń P2P np.

W drugiej lokalizacji mam lokalnego dostawcę (nie Orange), który jest wpięty m.in. w ten ich AS5617 i mam piękny peering i 3ms ping. Gdyby Orange dla retailu popeerowało przez choćby TPIX to sytuacja była by z goła inna i UPC nie miałoby żadnej przewagi, ale w moim przypadku peering do Polski jest na ostatniej pozycji, bo mnie interesuje tylko Frankfurt i Amsterdam.

Musisz sobie odpowiedzieć -> upload czy lepszy peering w PL to jest główna i chyba jedyna znacząca różnica pomiędzy Orange vs UPC.
  F1le
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 19-04-2023, 08:53   

sebagit napisał/a:
Odnośnie jakości UPC, używałem przez lata. Byłem w miarę zadowolony, przez kilka miesięcy były ciągle awarie i dwa lata temu przeniosłem się do Netii. Obecnie kończy mi się umowa i szukałem nowej oferty. Netia trochę mnie wkurza, że są mało elastyczni. Fajne oferty mają tylko dla nowych, obecny klient płaci więcej.

Byłem w salonie Netii bo kończyła mi się umowa, ale nic nie zaproponowali sensownego więc złożyłem wypowiedzenie umowy.
Po tygodniu zadzwonili z pytaniem co mnie interesuje, Internet 600 za 45 zł lub 1Gb za 50 zł na miesiąc na dwa lata. Mieli też propozycję z tv ale przedłużyłem sam Internet.
_________________
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 19-04-2023, 14:15   

A dali.Ci jakieś darmowe miesiące? Ja w końcu przedłużyłem z darmowymi miesiącami wychodzi 50 zł Internet 600 mega i TV M. Wszystko drożeje, więc biorąc pod uwagę to wszystko nie ma tragedii.
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 20-04-2023, 14:49   

sebagit napisał/a:
A dali.Ci jakieś darmowe miesiące? Ja w końcu przedłużyłem z darmowymi miesiącami wychodzi 50 zł Internet 600 mega i TV M. Wszystko drożeje, więc biorąc pod uwagę to wszystko nie ma tragedii.

Nie proponowali darmowych miesięcy, ale mnie najważniejsza jest cena miesięcznie za usługę.
_________________
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 20-04-2023, 15:29   

To trzeba było złożyć rezygnację. Dostałbyś 3-4 miesiące bez opłat. Ja mam abonament 60 zł ( FTTH 600 mega i TV M). Ale jak policzyć darmowe miesiące abonament wychodźi 50 zł. Rezygnacja to podstawa wszędzie 😃
 
 
biku1980 
easy master

Dołączył: 28 Lut 2017
Posty: 23
Wysłany: 27-04-2023, 13:40   Przedłużenie umowy lub zmiana operatora

Witam.
Obecnie posiadam umowę w UPC:
- Pakiet Biznes Max z TV 4K BOX + TV HBO Max
- Biznes Internet 1000/60 + modem ARRIS TG3492LG V2 P2

Za wszystko płacę 147,59 zł.
Umowa do 12.07.2023
Czy z Waszej wiedzy i doświadczenia mogę ugrać coś lepszego?

Zastanawiam się również nad przejsciem do Netii - tam mogę jako nowy klient uzyskać:
189 kanałów + HBO MAX + Internet 1 Gb/s za 120zł i pierwsze 3 miesiące za 0zł

Liczę na wasze doświadczenie w tych sprawach pozdrawiam
 
 
krolikotapir 
Klikacz

Dołączył: 23 Mar 2023
Posty: 7
Wysłany: 08-05-2023, 16:41   

Za 85 pln jest w tej chwili pakiet telewizyjny max z viaplay, 600 mb/s.

hbo trzeba by dokupic, pewnie w 110 bys sie zamknal.
_________________
 
 
biku1980 
easy master

Dołączył: 28 Lut 2017
Posty: 23
Wysłany: 13-05-2023, 18:27   

Na chwilę obecną jestem zdecydowany na Netię:
Nowy klient:
189 kanałów + HBO MAX + Internet 1 Gb/s za 105zł
Myślę, że będzie ok.
Co do internetu to ponoć z Netii nie jest najgorszy natomiast obawiam się tv, ale myślę że dla "Przyjaciółek" (serial mojej żony) jakość wystarczy - ja przede wszystkim korzystam tylko z platform (Netflix, HBO i paru innych :P )
Dzięki
 
 
jupisi 
easy master

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 28
Wysłany: 26-07-2023, 01:31   

Czy przy przedłużeniu, jeśli bym zdecydował się podbić net z 750 na 1 Gbit, to zamienią mi Compala? Działa on strasznie, wi-fi to jakiś żart. Po spięciu 2 smartfonów + TV + STB Android TV nie wyrabia i mam już tego dość, zabawy w restartowania, odpinania urządzeń, żeby reszta działała. Nawet mi nie zależy na tym 1 gbit, byleby mi zabrali ten biały złom sprzed oczu.
Bez zmiany, jeśli bym został na 750, to najwyżej mogliby mi zamienić Compala na Compala?
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 26-07-2023, 04:44   

@jupisi
1. Kup sobie porządny, własny ruter. Ustaw go w dobrym miejscu.
2. Przełącz Compala w tryb bridge.
3. Podłącz i skonfiguruj ruter.

Będzie Pan zadowolony ;)
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 26-07-2023, 08:21   

jupisi napisał/a:
Czy przy przedłużeniu, jeśli bym zdecydował się podbić net z 750 na 1 Gbit, to zamienią mi Compala? Działa on strasznie, wi-fi to jakiś żart. Po spięciu 2 smartfonów + TV + STB Android TV nie wyrabia i mam już tego dość, zabawy w restartowania, odpinania urządzeń, żeby reszta działała. Nawet mi nie zależy na tym 1 gbit, byleby mi zabrali ten biały złom sprzed oczu.
Bez zmiany, jeśli bym został na 750, to najwyżej mogliby mi zamienić Compala na Compala?


Z tego co pamiętam to przy 1Gbps dają GCB6, dla pewności możesz to podkreślić przy zamawianiu.
Co więcej, o ile nic sie nie zmieniło, to jeżeli zrezygnujesz z 1Gbps, to GCB6 u ciebie zostanie (chyba, że zmienili politykę, tak to działało dla poprzedniego wazonu).
 
 
kakasz 
light master

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 62
Wysłany: 26-07-2023, 09:24   

jupisi napisał/a:
Czy przy przedłużeniu, jeśli bym zdecydował się podbić net z 750 na 1 Gbit, to zamienią mi Compala? Działa on strasznie, wi-fi to jakiś żart. Po spięciu 2 smartfonów + TV + STB Android TV nie wyrabia i mam już tego dość, zabawy w restartowania, odpinania urządzeń, żeby reszta działała. Nawet mi nie zależy na tym 1 gbit, byleby mi zabrali ten biały złom sprzed oczu.
Bez zmiany, jeśli bym został na 750, to najwyżej mogliby mi zamienić Compala na Compala?


Ja dokładnie tak zrobiłem. Przy propozycji przedłużenia umowy powiedziałem, że chce nowy router z WIFI6. Mój stary compal jakoś jeszcze ogarniał, ale cewki piszczały tak, że nie mogłem spać. Więc powiedzieli, że nie ma sprawy ale jak poniosę prędkość z moich 750Mbit do 1Gbit.
Zgodziłem się i sprzęt był u mnie po 3 dniach. Działa naprawdę świetnie, cichutki, nic sie nie grzeje. Ogarnia 2 kompy, 2 telewizory, 3 telefony, tablet i box'a 4K. Ale "podniesienie" prędkości nie zmieniło absolutnie NIC. Mam dokładnie tyle ile miałem na Compalu - ok 720Mbit ;)
Jednak walczę z nimi - poszła teraz reklamacja :)

Edit: Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica w stosunku do starego Compala - wszystko wyświetla się błyskawicznie. Teraz przeglądanie www to kosmos. Nie spodziewałem się tak dużej przepaści w działaniu.
  kakasz
 
Burito 
light master


Dołączył: 29 Wrz 2021
Posty: 65
Wysłany: 21-08-2023, 22:15   

Witam, mam umowę w UPC o następujących usługach:
1. Internet światłowodowy do 1000 Mb/s,
2. Telewizja Cyfrowa z Pakietem Start,
3. Usługa UPC TV Go.

Dodatkowo mam rabat Rabat na Internet dla Klientów Play, wszystko to działa na modemie/routerze Sagemcom F@st 3896LG. Za wszystko płacę miesięcznie 75,01 zł. Umowę mam do 01.11.2023 r.

Co mogę ugrać przy ewentualnym przedłużeniu umowy ? Chciałbym kontynuować umowę na internet bezprzewodowy 1 Gb/s, niekoniecznie potrzebuję telewizję cyfrową, za którą według faktury płacę 29 zł miesięcznie.

Z rachunku wynika, że internet światłowodowy kosztuje mnie 56 zł, telewizja cyfrowa 29 zł.
Można jakoś dostać kolejną umowę bez tej telewizji ?
  Burito
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-08-2023, 08:41   

A to nie jest tak, że po prostu cenę Internetu rozbijają na dwie pozycje (TV Start i Internet)? Jeśli zrezygnujesz z TV, to kwota będzie taka sama, ale jako jedna pozycja (Internet) na fakturze.
 
 
 
Burito 
light master


Dołączył: 29 Wrz 2021
Posty: 65
Wysłany: 22-08-2023, 10:49   

Masz rację teraz niby nie ma ofert na sam internet światłowodowy. Jak myślicie jaką cenę można uzyskać na przedłużeniu umowy ?
  Burito
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: