Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z jakością obrazu
Autor Wiadomość
KaaEmm 
Klikacz

Dołączył: 06 Maj 2023
Posty: 2
Wysłany: 06-05-2023, 11:28   Problem z jakością obrazu

Problemem jest przerażająca jakość obrazu na wszystkich trzech telewizorach. Bardzo rzadko zdarza się, że przez długi czas najwyższa jakość obrazu jest niezmienna (jakość obrazu mam ustawioną na sztywno 1080p, a na jednym telewizorze 4K. Nie jest na auto). Jakość spada nawet do jakiegoś 360p, czasami pojawia się buforowanie, obraz nie jest płynny, tak jak byłby wyświetlany w 30 klatkach/s. Najlepiej widać to podczas oglądania sportu. Postaram się opisać jak najbardziej szczegółowo jak to wygląda. Przykłady:

- Piłka nożna - po zbliżeniu na jakiegoś piłkarza wokół jego ciała pojawia się zniekształcony obraz odpowiadający jego sylwetce. Piłka się zacina i wygląda jakby się teleportowała.
- Siatkówka - przy mocniejszym uderzeniu piłki lub przy serwisie piłki nawet nie widać.
- Żużel - Podczas jazdy zawodników obok ich kasków pojawiają się kolorowe elementy odpowiadające ich kolorom ich kasków.

Sprzęt jaki posiadam i jak to wszystko jest podłączone (załącznik 1-4):
(1)Modem: Nokia G-010G-Q od UPC
(2)Router: Giga Connect Box od UPC
(3)Switch: TP-LINK TL-SG1005D
(4)Dekodery: 3x UPC TV 4K BOX

Wszystkie dekodery są podłączone przez kabel. Do tego modelu dekodera kabel od internetu podłącza się do kostki (nie wiem jak to inaczej nazwać), która jest włożona do gniazdka, a z niej wychodzi kabel USB A – USB Micro-A , przez który jest podłączony dekoder, czyli de facto dekoder nie jest bezpośrednio podłączony przez kabel od internetu. I pytanie. Czy ten kabel USB w pełni wykorzystuję przepustowość internetu? (załączniki 4-5)

Na umowie internet 1Gb/s. Dodam wyniki trzech speed testów (nie mogłem dodać załączników):

PING: 14ms
Dwonload: 472.49 Mb/s
Upload: 910.77 Mb/s

PING: 14ms
Dwonload: 926.85 Mb/s
Upload: 927.30 Mb/s

PING: 14ms
Dwonload: 737.65 Mb/s
Upload: 817.13 Mb/s

Dodam jeszcze, że przed UPC miałem umowę w INEA. Obraz był jak żyleta, zero problemów, a na umowie miałem internet 300Mb/s. Wszystko było podłączone tak samo przez switcha, teraz doszedł tylko modem i zmienił się router na ten od UPC.

Miał ktoś podobny problem i sobie z tym poradził albo wie ktoś co mogę z tym zrobić?

Jeśli coś nie jasno napisałem lub miałbym coś jeszcze podesłać, odezwę się w komentzrau.

5.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 192,04 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 173,48 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 290,18 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 382,13 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 213,92 KB

 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-05-2023, 12:01   

A jak wypada test szybkości bezpośrednio na dekoderze...??? Rozumiem że rozdzielczość HDMI masz w dekoderku ustawiona na automatyczny,może wymus na sztywno 1080p a gdzie masz telewizor 4k ustaw 4k

IMG_20230506_124559_961_edited_copy_816x508~3.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 87,09 KB

  stivi
 
KaaEmm 
Klikacz

Dołączył: 06 Maj 2023
Posty: 2
Wysłany: 06-05-2023, 13:04   

stivi napisał/a:
A jak wypada test szybkości bezpośrednio na dekoderze...??? Rozumiem że rozdzielczość HDMI masz w dekoderku ustawiona na automatyczny,może wymus na sztywno 1080p a gdzie masz telewizor 4k ustaw 4k


Rodzielczośc w dekodzerze od samego początku jest ustawiona na sztywno. 2x 1080p i 4K.
Diagnostyka w dekoderze wykazała to samo co u ciebie, prędkośc internetu: wysoka "oglądaj wszystko 4K Ultra HD"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: