Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VPN przestał się łączyć
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-03-2023, 16:16   

tepee.import napisał/a:
Najlepiej by było obejrzeć lokalny log.
Być może MTU mismatch.

Też się nad tym zastanawiałem ale mówił że zmieniali mu router na inny, trochę byłoby dziwne że w przypadku kompletnie różnych modeli robi mu fragmentację, chyba że modyfikował sobie jakimś programem ustawienia karty sieciowej na kompie, jakiś tunning który mu wyraźnie zmniejszył MTU (domyślna wartość to 1500)
można to łatwo sprawdzić pod Windows komendą: netsh interface ipv4 show subinterfaces
 
 
kabanos 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2023
Posty: 12
Wysłany: 13-03-2023, 12:44   

Ja również mam problem z VPN i zakładałem do tego temat. Problem występuje po wymianie routera z Compala na Giga.

Dostałem ostatnio kolejnego VPN przez którego się łączę. Dzięki temu pracuje, więc jest to dość uciążliwe, gdy muszę wypinać przewód LAN i łączyć się z VPN z WIFI po telefonie.
Teraz mam więc problem żeby się połączyć z oba firmami. Na tym nowym VPN, mam informację, że podczas próby łączenia, połączenie nawet nie wychodzi ode mnie, bo na serwerze do którego się chce połączyć nie ma żadnych logów o tym.

W załącznikach wrzucam informację o MTU jak i wyświetlający się teraz błąd po wyłączeniu zapory sieciowej na Windowsie oraz na routerze.

Na routerze było wcześniej ustawione MTU na 1978 - zmieniłem na 1500 ale nadal wraca do tej wartości po restarcie routera.

Próbowałem wszystkich rzeczy wymienionych wyżej (DNS) ale nic nie pomogło. Wygląda na to, że jak chce pracować normalnie to muszę zainwestować w nowy router? Albo zmienić Giga na Compala?

1.jpg
VPN Komunikat
Plik ściągnięto 9 raz(y) 57,86 KB

5.JPG
Ustawienia routera
Plik ściągnięto 26 raz(y) 49,01 KB

4.JPG
Ustawienia routera
Plik ściągnięto 9 raz(y) 41,5 KB

3.JPG
Ustawienia routera
Plik ściągnięto 13 raz(y) 71,69 KB

2.JPG
CMD MTU
Plik ściągnięto 32 raz(y) 41,65 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-03-2023, 14:47   

Poszukajcie na GCB6 ustawienia tzw. Jumbo frame i testowo spróbujcie wyłączyć
 
 
kabanos 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2023
Posty: 12
Wysłany: 13-03-2023, 15:27   

Nie ma nic takiego. Ten router ma ograniczone ustawienia. Na poprzednim mogłem zmienić adres podsieci, a tutaj nie mogę nawet tego zrobić.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-03-2023, 15:45   

A mam jeszcze takie pytanie, z jakiego protokołu VPN korzystacie? mam nadziej że nie z PPTP
Generalnie z PPTP nie należy korzystać ponieważ nie jest to bezpieczny protokół VPN, wiele firm już go nie wspiera a GCB6 ma problem z obsługą tunelu GRE który jest częścią połączenia PPTP
najlepiej korzystać z SSL VPN albo OpenVPN,
jeśli to będzie IPSec z GRE to też nie zadziała z GCB6
 
 
kabanos 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2023
Posty: 12
Wysłany: 16-03-2023, 10:08   

Na obu połączeniach PPTP. Nie jest to zależne ode mnie tylko od firmy z którą współpracuje. Więc ja niestety nic z tym nie zrobię..
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-03-2023, 19:28   

To nie bedzie Ci dzialac z GCB6, niestety ten Sagem tego nie wspiera
 
 
daninho 
Klikacz

Dołączył: 07 Mar 2023
Posty: 9
Wysłany: 17-03-2023, 12:55   

Szczerze to nie wiem czy to jest PPTP czy SSL VPN, wcześniej nawet na starym modemie przed Giga też mi przestało działać. Przez prawie 3 lata śmigało bez problemu. Zgłosiłem im problem dla drugiej linii odnośnie blokowania portów (specyficznych które dostałem od naszego działu IT). Póki co milczą...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: