Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przedłużenie umowy w UPC
Autor Wiadomość
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 23-01-2023, 20:10   

warepool napisał/a:
w sumie ciekawe co na to by powiedział UOKiK - oferują internet w pewnej cenie, pakiet start niby gratis, natomiast na fakturze to wygląda zupełnie inaczej


i jak podpisywałeś umowę, to też nie wiedziałeś co podpisujesz i to wina UPC xD
 
 
Burito 
light master


Dołączył: 29 Wrz 2021
Posty: 65
Wysłany: 24-01-2023, 15:04   

marder napisał/a:
Cytat:
w sumie ciekawe co na to by powiedział UOKiK - oferują internet w pewnej cenie, pakiet start niby gratis, natomiast na fakturze to wygląda zupełnie inaczej

Nigdzie oficjalnie nie jest napisane, że gratis. Po prostu nie oferują wyłącznie internetu.
Cytat:
Moja poprzednia umowa w UPC była na sam internet światłowodowy 750 Mb/s, zachciało mi się 1000 Mb/s i już wciśnięto mi telewizję - Pakiet Start, której nie używam.

Na pewno też miałeś. Jakbys miał telewizor i zrobił wyszukiwanie kanałów to bys się o tym przekonał. UPC nie koduje ok. 30 podstawowych kanałów i moze je odbierac każdy klient UPC. Tak jest od bardzo dawna. Co do faktury, to pelna zgoda, ale nie przywiazuj sie do tego. Ważne ile płacisz za ten 1 Gb/s. 75 zł to i tak mniej niz cennikowe 80 zł z ich strony to stratny nie jesteś, ale być może faktycznie da się utargować mniej.


Pewnie tak było ale człowiek zawsze szuka tańszej oferty. Umowę mam jakoś do listopada 2023 r. i pewnie jakbym przedłużam to będę szukał niższej ceny za tą ofertę.
Jakby się trafiła za 60 zł to biorę w ciemno.
  Burito
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 32
Wysłany: 28-01-2023, 19:28   

Hej, wypowiedziałem po wielu latach z UPC umowę, czeka mnie miesięczny okres karencji, aby być "nowym abonentem" i korzystać z ofert dla nowych klientów, bo tak planuję zrobić. Moje pytanie dotyczy punktu w regulaminie B2C:

Umowa Abonencka na Usługi Telefoniczne lub Internetowe lub Telewizji Kablowej może
być zawarta z Zamawiającym posiadającym tytuł prawny do Lokalu.
2. Zamawiający zobowiązany jest przedstawić dokument potwierdzający tytuł prawny
do Lokalu.
Tutaj regulamin do którego się odnoszę:
Z racji ze jestem nowym uzytkownikiem nie mogę wstawiać linków zatem wystarczy wpisać w google
upc_regulamin_swiadczenia_uslug_b2c.pdf

Właścicielem lokalu jest mój ojciec, wiele lat temu kiedy podpisywałem z nimi umowę wszystkie dane były na mnie, nie musiałem nic okazywać i nie mieli z tym problemu, czy teraz się coś zmieniło i technik poprosi faktycznie o ten dokument? Zależałoby mi na tym, aby usługi były na mnie, nie na ojca, właściciela lokalu, ja jestem w nim jedynie zameldowany, co w takiej sytuacji zrobić?

Z góry dziękuje za rady
 
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 32
Wysłany: 30-01-2023, 17:23   

do usuniecia
 
 
Lagarto 
Klikacz

Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 2
Wysłany: 02-02-2023, 11:13   

Dostałem propozycję przedłużenia umowy (na razie wypowiedzenia nie skladalem) :

Warunki:

Pakiet TV Max
2xMultiroom
(wszystkie 3 telewizory na kartach Cl+)
600Mb internet
Telefon stacjonarny

Suma abonamentu to 114,99

Warto brać, czy są jakieś oferty, które pozwolą zejść niżej?
Do tej pory płaciłem 104,99 za to co powyżej, ale z netem 300Mb.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 02-02-2023, 13:48   

a technicznie to jak ten pakiet start się podłącza do tv? W mieszkaniu mam tylko kabelek idący do modemu
 
 
tomi127 
easy master

Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 21
Wysłany: 02-02-2023, 13:51   

Montują filtr, który rozdziela sygnał na INT i TV.
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 02-02-2023, 16:05   

Lagarto@ Obstawiam że dostałeś te same warunki promocji które posiadasz teraz, tylko próbują Ci podnieść pakiet internetu z 300 na 600 +10 zł.
_________________
  Woocash
 
Lagarto 
Klikacz

Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 2
Wysłany: 02-02-2023, 22:24   

Tak, dokładnie to samo. Bo bez podniesienia internetu płaciłbym tę samą kwotę, co obecnie.
Liczyłem na jakiś rabat za "lojalność", ale tego chyba nie ma co szukać w UPC ;)
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 02-02-2023, 23:11   

tomi127 napisał/a:
Montują filtr, który rozdziela sygnał na INT i TV.

czyli rozumiem dekoder już niepotrzebny, i dalej kabel wchodzi na wejście antenowe? HD działą w takim przypadku?
EDIT: doczytałem się że jednak potrzebuję mieć tuner
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 03-02-2023, 12:23   

Dostałem propozycję przedłużenia umowy na internet solo:
300mbit za 50zł na 6 miesięcy. Dla nowych klientów jest to samo na 12 miesięcy więc domyślam się, że nic specjalnego to nie jest. Da się coś taniej ugrać?
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 911
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 03-02-2023, 13:38   

Myślę że tak skoro:
cadual79 napisał/a:

Nowa umowa na 12 miesięcy :
TV Horizon Select
Internet 1000 MB
Bezpłatna instalacja modemu
Cena 65 zł
_________________
  ralf
 
xper 
Klikacz

Dołączył: 05 Lut 2023
Posty: 1
Wysłany: 05-02-2023, 13:46   

Słuchajcie wiecie może, czy "opłata aktywacyjna" przy przedłużeniu z zwiększeniem prędkości to obecnie oblig? Czy da się coś w tym temacie ugryźć? Opłata to 30 zł, oferta to 'Twój Internet SOLO-V (2022-1)' - 60 zł za 600 (niestety niezbyt dało się coś więcej ugrać...początkowo chcieli ~65; oferta dotyczy domu jednorodzinnego) :roll: ?

Przechwytywanie.PNG
Plik ściągnięto 61 raz(y) 50,84 KB

 
 
Damil 
Klikacz

Dołączył: 07 Sty 2023
Posty: 6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-02-2023, 23:19   

Na przedłużenie umowy na siłę wciskają syfiastą TV z beznadziejnym pudłem Horizonem.
Za 65zł 1Gb i TV około 130 kanałów. Niektórzy jednak zwracają uwagę na to jak wygląda salon w domu i ja nie potrzebuję kolejnego pudła dla gównianej TV. Jak pytałem o kartę CI to już oferty od 100zł.
W takim razie wolę zostać przy 300Mb za 55zł na czas nieokreślony, niż tańczyć jak mi operator zagra.
Jeszcze tego brakowało, że będę się godził na szantaż cholernych konsultantów bo ci plany mają do wyrobienia. W ogóle to myślałem, że tego Horizona w końcu się pozbyli. Jednak nie, sprzedaż ofert z tym padłem tylko się rozkręca.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 06-02-2023, 15:50   

Damil napisał/a:
W ogóle to myślałem, że tego Horizona w końcu się pozbyli. Jednak nie, sprzedaż ofert z tym padłem tylko się rozkręca.

Problem w tym że żadnego innego normalnego dekodera UPC się niedorobiło. Jedyna alternatywa to moduł ci+
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: