Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
hlec 
Klikacz

Dołączył: 05 Sty 2023
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-01-2023, 08:00   

Ste1 napisał/a:
Ten box 4K z UPC to straszne dziadostwo. Nie dość że nie przewija nagrań do przodu, bo UPC z chciwości nie zapłaciło za możliwość przewijania, to jeszcze nie nagrywa .

Dekoder nie jest od przewijania i nagrywania. To urządzenie a nie usługa.
 
 
Jack777 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 115
Wysłany: 17-01-2023, 09:36   

@Ste1
Jeśli twój telewizor obsługuje moduły CI+, a cena ma dla ciebie małe znaczenie to kup dysk (chyba że masz) i weź sobie multiroom z modułem i włóż go to swojego jedynego TV gdzie masz podpięty ten badziewny dekoder 4K który ma problem z nagrywaniem (przewijaniem) i wtedy oglądaj programy kolizyjne na żywo przez dekoder a nagrywaj przez TV aby bezstresowo je później odtwarzać.
Jedyne co jeszcze musisz zrobić to rozgałęzienie kabla na TV i dekoder, jeśli sama tego nie ogarniesz to zrobi to technik z UPC przy instalacji multiroomu (dodatkowy koszt instalacji UPC - chyba że wywalczysz darmowa instalację)
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 17-01-2023, 19:49   

[quote="stivi"]Eurosport ma replay tv z możliwością przewijania i z tego co widzę mecz Igi można bez problemu odtworzyć i przewijać....

Dzięki za przypomnienie. Byłam tak wkurzona, ze o tym zapomniałam. ;)


Było 100x pisane, że to nie jest sprzęt do ludzi którzy chcą cokolwiek nagrywać....a raczej dla tych co nie chcą widzieć dekodera a nie mają chęci na kartę .

Dowiedziałam się o tym jak już miałam boxa 4K. Za późno odkryłam to forum. Zresztą myślałam, że może niektórych nagrań nie da się przewinąć, a tu większości nie da się przewinąć do przodu.
Eurosport to ten nieliczny kanał, gdzie da się przewiać nagrania do przodu.
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 17-01-2023, 20:00   

Dekoder nie jest od przewijania i nagrywania. To urządzenie a nie usługa.[/quote]

Że co?
To chyba tylko w UPC. Bo ja miałam dwa dekodery Polsatu z nagrywarką, i obydwa przewijały nagrania w przód i w tył. Bo taka powinna być podstawowa funkcja dekodera z nagrywarką.
Niemożność przewijania nagrań do przodu dyskwalifikuje ten dekoder. On się powinien nazywać przystawka, a nie dekoder z możliwością nagrywania. Po co mi dekoder jak muszę oglądać wszystkie reklamy? PO co mi dekoder jak nie mogę obejrzeć tylko interesującego mnie fragmentu nagrania, tylko muszę oglądać całość. Obejrzałam jeden set, i muszę oglądać go po raz drugi, żeby zobaczyć drugi set. To jest bezsens.
To magnetowidy w XX wieku posiadały możliwość przewijania nagrań w przód i w tył, a hit techniki (tak UPC reklamuje boxa 4K) w XXI wieku nie potrafi przewijać nagrań do przodu. A właściwie to potrafi, bo na niektórych kanałach to robi, tylko chciwe UPC nie zapłaciło za zgody nadawcom poszczególnych kanałów. I dlatego nie da się przewijać nagrań na boxie 4K.
Horizon z nagrywarką, z tego co czytam, przewija nagrania do przodu.
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 17-01-2023, 20:16   

Jack777 napisał/a:
@Ste1
Jeśli twój telewizor obsługuje moduły CI+, a cena ma dla ciebie małe znaczenie to kup dysk (chyba że masz) i weź sobie multiroom z modułem i włóż go to swojego jedynego TV gdzie masz podpięty ten badziewny dekoder 4K który ma problem z nagrywaniem (przewijaniem) i wtedy oglądaj programy kolizyjne na żywo przez dekoder a nagrywaj przez TV aby bezstresowo je później odtwarzać.
Jedyne co jeszcze musisz zrobić to rozgałęzienie kabla na TV i dekoder, jeśli sama tego nie ogarniesz to zrobi to technik z UPC przy instalacji multiroomu (dodatkowy koszt instalacji UPC - chyba że wywalczysz darmowa instalację)


Myślałam o takim nagrywaniu, tylko nie wiedziałam jak się za to zabrać, bo się na tym nie znam.
Mój telewizor pozwala na nagrywanie poprzez USB, obsługuje moduł CI, dysku nie mam, mogę kupić (tylko nie wiem jaki). Tylko ja chcę nagrywać różne programy na różnych kanałach, które są nadawane w tym samym czasie, a oglądać jeszcze co innego na innym kanale. I dowolnie przewijać nagrania. Żeby to nie było tak, że mogę nagrać tylko to, co oglądam.
Przeanalizuję sobie jeszcze to co mi napisałeś, bo na razie to dla mnie czarna magia.
No chyba, że mi napiszesz bardziej łopatologicznie. ;)
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 18-01-2023, 08:05   

Mam kartę CI+ ale telewizor nie ma możliwości nagrywania.
Mam wątpliwości czy da się nagrywać inny kanał niż aktualnie oglądany i czy jest jakaś możliwość ustawienia co ma się nagrać i kiedy.

Box 4K jak i Netia TV mają ograniczony czas na przechowywanie nagrań.
Podobno Netia TV miała wprowadzić boxa z dyskiem, na którym by były trzymane nagrania i to by była najlepsza opcja dla mnie.

Dlatego mam też Horizona, bo nagrania można trzymać ile się potrzebuje i można zaplanować co i kiedy ma się nagrywać.
_________________
 
 
rysio777 
easy master

Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 45
Wysłany: 18-01-2023, 08:32   

Przy karcie CI+ niestety nie da się nagrywać inny kanał niż aktualnie oglądany.
 
 
klocorek 
light master

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 78
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-01-2023, 13:13   

Zamiast lamentować tutaj to zainteresujcie się tunerem VU+. Z kartą CI i dyskiem twardym rozwiąże wszystkie wasze problemy z UPC i BOX-em. ;)
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 18-01-2023, 13:53   

klocorek napisał/a:
Zamiast lamentować tutaj to zainteresujcie się tunerem VU+. Z kartą CI i dyskiem twardym rozwiąże wszystkie wasze problemy z UPC i BOX-em. ;)

Rozumiem że podłączamy do niego kartę CI+ + dysk (ssd czy hdd) i możemy na niego nagrywać, jak i planować nagrania?
_________________
 
 
klocorek 
light master

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 78
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-01-2023, 17:47   

gabrychu napisał/a:
Rozumiem że podłączamy do niego kartę CI+ + dysk (ssd czy hdd) i możemy na niego nagrywać, jak i planować nagrania?


Tego czy działa z SSD to nie wiem, ale z HD działa. Można nagrywać, przewijać, przez sieć (WiFi lub Ethernet) nagrany materiał kopiować na komputer. Nagrania nie są zabezpieczone jak w Horizon czy nagrywane na dysk zew. z TV.
Nie jestem specjalistą w tym tunerze, ponieważ go nie posiadam ale wiem czego inni używają z powodzeniem.
Link do forum na temat tego tuner-ka: https://www.sat-4-all.com

Powodzenia ;)
 
 
Jack777 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 115
Wysłany: 18-01-2023, 23:18   

Ste1 napisał/a:
Jack777 napisał/a:
@Ste1
Jeśli twój telewizor obsługuje moduły CI+, a cena ma dla ciebie małe znaczenie to kup dysk (chyba że masz) i weź sobie multiroom z modułem i włóż go to swojego jedynego TV gdzie masz podpięty ten badziewny dekoder 4K który ma problem z nagrywaniem (przewijaniem) i wtedy oglądaj programy kolizyjne na żywo przez dekoder a nagrywaj przez TV aby bezstresowo je później odtwarzać.
Jedyne co jeszcze musisz zrobić to rozgałęzienie kabla na TV i dekoder, jeśli sama tego nie ogarniesz to zrobi to technik z UPC przy instalacji multiroomu (dodatkowy koszt instalacji UPC - chyba że wywalczysz darmowa instalację)


Myślałam o takim nagrywaniu, tylko nie wiedziałam jak się za to zabrać, bo się na tym nie znam.
Mój telewizor pozwala na nagrywanie poprzez USB, obsługuje moduł CI, dysku nie mam, mogę kupić (tylko nie wiem jaki). Tylko ja chcę nagrywać różne programy na różnych kanałach, które są nadawane w tym samym czasie, a oglądać jeszcze co innego na innym kanale. I dowolnie przewijać nagrania. Żeby to nie było tak, że mogę nagrać tylko to, co oglądam.
Przeanalizuję sobie jeszcze to co mi napisałeś, bo na razie to dla mnie czarna magia.
No chyba, że mi napiszesz bardziej łopatologicznie. ;)


@Ste1
w rozwiązaniu które Ci podałem można nagrywać tylko jeden program i oglądać w tym samym czasie dowolny inny.
Jeśli chcesz nagrywać w tym samym czasie dwa programy i oglądać trzeci to tak się nie da.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 18-01-2023, 23:59   

Przy okazji ktoś może powiedzieć coś dobrego/złego o dekoderze w vectrze?
Mam horizona ale chciałbym mieć osbługę chromecasta oraz potrzebuje wyjście optyczne dla dźwięku i upc nie ma chyba takiego dekodera
 
 
7fishers 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 1
Wysłany: 03-02-2023, 15:19   

XGrzesX napisał/a:
maciek_b napisał/a:
krzychowawa napisał/a:
Witam czy ktoś może próbował parować jakiegoś pilota uniwersalnego z tym urządzeniem? Da się to zrobić?

Niestety nie da się nic zrobić, pilot komunikuje się z TV BOX po Bluetooth.--- phpBB : The Protected Message is not copied in this quote ---


Ale pilot od TV też działa na Bluetooth i z Horizon działał.



Jakieś nowości w tej sprawie?
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 04-02-2023, 23:44   

klocorek napisał/a:
Zamiast lamentować tutaj to zainteresujcie się tunerem VU+. Z kartą CI i dyskiem twardym rozwiąże wszystkie wasze problemy z UPC i BOX-em. ;)


A możesz polecić jakiś model zakładając że satelita mnie zupełnei nie interesuje?
Czy apki typu netfliks/hbo działają na tym?
 
 
klocorek 
light master

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 78
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-02-2023, 08:58   

ra74 napisał/a:

A możesz polecić jakiś model zakładając że satelita mnie zupełnei nie interesuje?
Czy apki typu netfliks/hbo działają na tym?

Nie jestem na bierząco z modelami. Najlepiej przedzwonić to coś dobiorą. Powiedzieć że chce się oglądać kodowane UPC. Ważne aby miał głowice DVB-C, złącze CI i możliwość nagrywania na dysk.
Co do netflix i hbo to nie wiem ale też można zapytać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: