Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet Łódź - Światłowód (T-mobile?) czy LTE (Orange)
Autor Wiadomość
Toxek 
Klikacz

Dołączył: 15 Sty 2023
Posty: 1
Wysłany: 15-01-2023, 22:38   Internet Łódź - Światłowód (T-mobile?) czy LTE (Orange)

Cześć,

od paru dni przeglądam oferty internetu do mieszkania, które wynajmuje w Łodzi. Nie mam specjalnych wymagań - potrzebuję internetu do przeglądania stron, calli online na home-office i jakiś YouTube/Spotify/Netflix od czasu do czasu.

Ze względu na fakt, że nie wiem ile posiedzę w mieszkaniu, które aktualnie wynajmuję, szukałem czegoś bezterminowego, ale nie znalazłem nic sensownego. Najkorzystniej wychodzi cenowo T-mobile na 24 msc.
Alternatywnie zastanawiam się nad mobilnym internetem z Orange na kartę.

Pytania:
- czy ktoś z Was może polecić jakąś sensowną alternatywę dla wyżej wymienionych?
- czy w T-mobile jest szansa jeszcze jakoś urwać cenę / zrobić ofertę bezterminową?

Pytanie dodatkowe odnośnie mobilnego: wrzuciłem kartę z Orange do iPada, na którym speedtesty wychodziły po 50/60 mb/s (iPad jako hotspot), przerzuciłem ją do D-Linka DWR-921 i prędkości spadły do 15-20 mb/s. Pytanie, czy w tym wypadku zmiana routera na Huwaweia B535 przywróci prędkość porównywalną do iPada? Czy iPad jest wyposażony w jakąś magiczną agregację, która ciągnie takie prędkości?
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 347
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-01-2023, 14:19   Re: Internet Łódź - Światłowód (T-mobile?) czy LTE (Orange)

Toxek napisał/a:
Cześć,

Ze względu na fakt, że nie wiem ile posiedzę w mieszkaniu, które aktualnie wynajmuję, szukałem czegoś bezterminowego, ale nie znalazłem nic sensownego. Najkorzystniej wychodzi cenowo T-mobile na 24 msc.
Pytania:
- czy ktoś z Was może polecić jakąś sensowną alternatywę dla wyżej wymienionych?
- czy w T-mobile jest szansa jeszcze jakoś urwać cenę / zrobić ofertę bezterminową?

z uwagi na słabe osiągi i awaryjnosć jesli juz TM to na bezterminowej umowie, w kazdej chwilli mozesz zerwac, bo bedziesz cierpiał jak ludzie którzy opisują swoje batalie z TM w wątku [T-Mobile i oferta światłowodowa!] poczytaj sobie, aż 145 stron.
_________________
  RobZon
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-01-2023, 16:29   Re: Internet Łódź - Światłowód (T-mobile?) czy LTE (Orange)

Toxek napisał/a:

Pytanie dodatkowe odnośnie mobilnego: wrzuciłem kartę z Orange do iPada, na którym speedtesty wychodziły po 50/60 mb/s (iPad jako hotspot), przerzuciłem ją do D-Linka DWR-921 i prędkości spadły do 15-20 mb/s. Pytanie, czy w tym wypadku zmiana routera na Huwaweia B535 przywróci prędkość porównywalną do iPada? Czy iPad jest wyposażony w jakąś magiczną agregację, która ciągnie takie prędkości?

pytanie który iPad? jest wiele modeli iPadów...
Huawei B535 robi agregację dwóch pasm i to w różnych konfiguracjach więc nie jest zły choć to dość stary router ale zdecydowanie lepszy niż Huawei B525
Huawei przy Dlinku to mistrz prędkości, przede wszystkim Huawei B535 ma modem LTE CAT7 więc masz max. 300/100mbps i robi agregację a Dlink ma modem LTE CAT4 więc max. 150/50mbps i bez agregacji, raczej złom :P
pomijam już fakt że Huawei B535 ma też Wifi 5Ghz AC a Dlink tylko 2.4Ghz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: