Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór dostawcy internetu.
Autor Wiadomość
deeptrance8 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 11
Wysłany: 12-12-2022, 10:48   

Witajcie,
Mam dylemat którego operatora wybrać. W mojej lokalizacji dostępne jest: UPC (infrastruktura Aster – więc światło tylko do bloku - kiedyś miałem), światło Orange (mam obecnie 1Gb/s, pakiet tv i komórkę), dostępne jest też „światło” od Play i TMobile i Vectra. Usługi Inea, Netia i Plus są niedostępne.
Czy orientuje się ktoś z Was z jakiej infrastruktury korzystają: Play, TMobile i Vectra? Czy jest to Orange? bo Raczej nie Światłowód Inwestycje bo też nie jestem w zasięgu, przynajmniej wg ich mapy.
 
 
aDamo 
easy master

Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-12-2022, 13:55   

Wszystko zależy od lokalizacji... ponieważ piszesz o bloku to najczęściej będzie to:

upc - hfc (fttb)
play - hfc (na infrastr. upc)
vectra - hfc (na infrastr. własnej)
orange - ftth (na infrastr. własnej)
tmobile - ftth (na infrast. orange)
netia - hfc (na infrast. upc)

Tak przynajmniej jest w 'blokach' w W-wie i Katowicach...
 
 
deeptrance8 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 11
Wysłany: 12-12-2022, 14:17   

Dziękuję za info. To potwierdza moje przypuszczenia, tak mieszkam w bloku w Wawie. Na Orange nie narzekam, brak awarii albo nie trafiałem, wszystko działa, więc będę rozważał 2 opcje: albo zostanę w u pomarańczowych albo przejdę do TM skoro są na infrastrukturze orange - przy założeniu że teoretycznie powinno być tak samo z działaniem łącza.
 
 
aDamo 
easy master

Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-12-2022, 14:36   

Akurat tmobile to straszny szit... przejrzyj wątki na forum... i dają zazwyczaj prywatne IP... Ja bym osobiście został przy orange jeżeli nie masz problemów z ich usługami...
 
 
deeptrance8 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 11
Wysłany: 12-12-2022, 14:56   

aDamo napisał/a:
Akurat tmobile to straszny szit... przejrzyj wątki na forum... i dają zazwyczaj prywatne IP... Ja bym osobiście został przy orange jeżeli nie masz problemów z ich usługami...


no tak, widziałem kilka krytycznych opinii ale cena jest kusząca i 6 m-cy abo gratis.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-12-2022, 15:37   

Cena to nie wszystko, zapominasz o tym że w TMobile masz routing od TMobile a nie od Orange wiec trudno to do końca porównywać
 
 
Domin9222 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Wysłany: 12-12-2022, 19:14   

deeptrance8 napisał/a:
no tak, widziałem kilka krytycznych opinii ale cena jest kusząca i 6 m-cy abo gratis.


Uwierz, lepiej zapłacić trochę więcej i mieć względny spokój, niż wybierać po taniości a potem 2 lata psioczyć na internet że nie działa, że znika, że lagi i wysokie pingi, że niska prędkość, że prywatne IP z pozamykanymi portami albo że router, którego nie można konfigurować.
 
 
deeptrance8 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 11
Wysłany: 13-12-2022, 08:16   

Domin9222 napisał/a:
deeptrance8 napisał/a:
no tak, widziałem kilka krytycznych opinii ale cena jest kusząca i 6 m-cy abo gratis.


Uwierz, lepiej zapłacić trochę więcej i mieć względny spokój, niż wybierać po taniości a potem 2 lata psioczyć na internet że nie działa, że znika, że lagi i wysokie pingi, że niska prędkość, że prywatne IP z pozamykanymi portami albo że router, którego nie można konfigurować.


hmm, chyba mnie przekonaliście. W sumie pomarańczowi coś tam dają za przedłużenie, jeszcze spróbuję z nich trochę wycisnąć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: