Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telewizja UPC vs VECTRA
Autor Wiadomość
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 21-08-2022, 08:41   

klocorek napisał/a:
-Zuzia napisał/a:
Polsat i TVN jest dostępny w Vectrze i stream działa na tych kanałach poza siecią Vectry.


To według mnie, to jest ściema ze strony UPC że nie wszyscy chcą się zgodzić na stream.
Zapewne UPC się boi, że stracili by użytkowników kart CI+ na rzecz UPC TV GO.
Gdyby było 100% kanałów w UPC TV GO, to chętnie zrezygnowałbym z karty CI+.


Gdy zawierane były umowy wielu nadawców zastrzegało brak zgody na dostępność do streamingu. Często nadal tak jest co faktycznie w dobie rozwoju usług i zainteresowania widzów wydaje się być dziwne. Podobnie jest z kwestią braku możliwości przewijania niektórych kanałów czy to w ramach replay tv czy też nagranych w chmurze w przypadku 4K BOX. Trudno się dziwić kiedy reklamodawcy płacą za reklamy w nadziei że te będą obejrzane, jednak gdy ryzyko ich przewijania wzrasta wówczas cena reklam spada, a tym samym przychody nadawców. Ci ostatni szukają wówczas możliwości zrekompensowania sobie potencjalnych strat np wyższymi stawkami u operatorów.
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-08-2022, 09:00   

matek3265 napisał/a:
P4 nabyło 100% udziałów UPC jednak zarówno UPC jak i Play pozostają odrębnymi spółkami - tak głoszą od początku wszystkie komunikaty.


Na razie. Jesienią ma ruszyć proces łączenia spółek.
_________________
 
 
maleczki 
light master

Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 74
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-12-2022, 22:23   

Szukam opinii tych którzy przeszli z UPC do Vectry. Jako że net UPC schodzi na psy mam ochotę spróbować Vectry. Mam 150 próbowałem zwiększyć prędkość ale łącze było tak niestabilne że skorzystałem z prawa do odstąpienia. Miło wysłuchać opinii z Kielc
 
 
komo 
light master

Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 131
Skąd: Żoliborz
Wysłany: 09-12-2022, 21:49   

maleczki napisał/a:
Jako że net UPC schodzi na psy


Mam jeszcze od Aster i nigdy nie miałem problemu z netem w UPC.
To muszą być jakieś lokalne problemy
  komo
 
Ksiaze 
Klikacz

Dołączył: 10 Gru 2022
Posty: 4
Wysłany: 10-12-2022, 19:22   

Witam
Też się zastanawiam nad zmianą operatora z UPC na Vectrę.
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 11-12-2022, 11:31   

Zależy kto jakie ma oczekiwania. Do zwykłej pracy zdalnej (nie-IT), przeglądania poczty, stron www i oglądania filmów nawet w 4K może w zupełności wystarczyć każdy net od 150mbs w górę. Dla hard-userów, którzy toczą rozgrywki w grach, gdzie ważna jest każda mikrosekunda czy dla prowadzących wielogodzinne transmisje on-line, wszelkie spowolnienie internetu może być mocno odczuwalne.
Chyba u każdego operatora zdarzają się "wpadki" - brak internetu przez parę godzin w ciągu dnia. Te "wpadki" związane są z awarią serwerów lub punktów przekaźnikowych. Operatorzy zawsze stają na głowie, aby jak najszybciej naprawić błąd.
Z tego co zauważyłem większość błędów jest po stronie użytkowników. Chowanie routera WiFI do szafy w piwnicy, a potem dziwić się, że prędkość i zasięg słaby. I samo urządzenie na którym korzystamy z neta, może mieć przestarzały modem odbiorczy i procesor nie wyrabia. Sam widzę, że na różnych urządzeniach mam różne prędkości w tym samym miejscu. Na iPadzie potrafię osiągnąć prędkość maksymalną 600mbs jak mam na umowie, a na laptopie z Windows z 2017 roku ledwo 300mbs.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: