Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z dekoderem
Autor Wiadomość
Bennu 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2022
Posty: 1
Wysłany: 27-10-2022, 11:26   Problem z dekoderem

Witam.

Jako że poprzedni Ciso8485 dokonał żywota wczoraj wymieniono mi na Cisco8685.
Na początku wszystko fajnie, ale jak się okazało po chwili jak się przeszło na inny kanał to dźwięk znikł. Następnie jak wrzuciłem kanał 370 to normalnie telewizor zaczął wydawać dźwięki jakby stukania z głośników (*co ciekawe ściszanie dźwięku w dekoderze i TV nie powodowało że znikał (jakby coś z HDMI było). Po zmianie na inny kanał wracało do formy ale po kilku zmianach dźwięk znika ze wszystkich kanałów. Zmieniłem kabel na nowy hdmi, przywróciłem ustawienia fabryczne TV (bo może coś z ustawieniami), przywróciłem ustawienia fabryczne dekodera UPC i cały czas to samo. Wyłączenie i włączenie TV pomaga na chwilę (do momentu zmiany kanałów). Może być ten wymieniony dekoder walnięty? (na pudełku pisało że używany).

Dodam że inne sprzętu typu konsola, czy laptop nie ma problemów z tv
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 28-10-2022, 07:07   Re: Problem z dekoderem

Bennu napisał/a:
Witam.

Jako że poprzedni Ciso8485 dokonał żywota wczoraj wymieniono mi na Cisco8685.
Na początku wszystko fajnie, ale jak się okazało po chwili jak się przeszło na inny kanał to dźwięk znikł. Następnie jak wrzuciłem kanał 370 to normalnie telewizor zaczął wydawać dźwięki jakby stukania z głośników (*co ciekawe ściszanie dźwięku w dekoderze i TV nie powodowało że znikał (jakby coś z HDMI było). Po zmianie na inny kanał wracało do formy ale po kilku zmianach dźwięk znika ze wszystkich kanałów. Zmieniłem kabel na nowy hdmi, przywróciłem ustawienia fabryczne TV (bo może coś z ustawieniami), przywróciłem ustawienia fabryczne dekodera UPC i cały czas to samo. Wyłączenie i włączenie TV pomaga na chwilę (do momentu zmiany kanałów). Może być ten wymieniony dekoder walnięty? (na pudełku pisało że używany).

Dodam że inne sprzętu typu konsola, czy laptop nie ma problemów z tv



Zmień w swoim telewizorze ustawienia sygnału wejściowego audio dla gniazda HDMI do którego podłączyłeś dekoder z domyślnego "Bitstream" na "PCM". Po zmianie ustawień wyłącz i włącz telewizor. Powinno pomóc. Miałem podobny problem, od zmiany na PCM wszystko działa bez zarzutu. Ten typ dekodera po prostu tak już ma. Problem jest znany i nawet DUK od jakiegoś czasu zaleca takie działanie w przypadku problemów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: