Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odmowa zmiany adresu instalacji z uwagi na inną technologię
Autor Wiadomość
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 13-08-2022, 18:42   

routery no to tylko edgerouter er-12 na ten moment
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 14-08-2022, 05:09   

Dzięki za odp. Myślę że z opisu wygląda super tylko problem z dostępnością. Może jeszcze ktoś podpowie jaki router z dobrą stabilnością, VPN najlepiej z Windscribe oraz łatwą konfiguracją.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-08-2022, 20:50   

kriss, Compal na docsiss a compal na ftth to dwa zupełnie inne urzadzenia, ktore nie mają z sobą nic wspnego.
_________________
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 14-08-2022, 22:01   

kriss napisał/a:
Dzięki za odp. Myślę że z opisu wygląda super tylko problem z dostępnością. Może jeszcze ktoś podpowie jaki router z dobrą stabilnością, VPN najlepiej z Windscribe oraz łatwą konfiguracją.


masz er-4 i er-6 dostępny od ręki, oba mają ten sam hardware. Er-12 różni się wbudowanym switchem i drugim portem sfp.
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 16-08-2022, 09:16   

Dzięki te modele już są dostępne. Co do Compal domyślam się że chodzi o inne oprogramowanie dostępne na światłowód? Mam już dość tego compala i ich podejścia do klienta. Wysyłają technika a on tylko mi proponuje wymianę na nowego compala. Mówi że stabilny by był giga box to mi dadzą ale się skończy umowa za półtora roku. Ręce opadają. Piszę że stabilny internet to podstawa ponieważ mam kilka serwisów za które płace abonament. Nic nie dociera. W nowej lokalnej firmie wziąłem na próbę i jest super jak na razie. Mogę sobie sam podpiąć router albo wykupić od nich. Na Apple 4 k wyciąga ponad deklarowane 900, prędkość wysyłania ponad 140. Tak jak pisałem że starego mieszkania mam kablówkę UPC i robię staram na kodi. Obraz jest jak 1:1. Na nowym mieszkaniu mam natomiast dostęp do satelity i wziąłem kartę ci+ i przyznaję jakość Canal Plus lepsza niż w UPC.
_________________
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 26-08-2022, 12:01   

U mnie ta sama sytuacja. Przeprowadzam się i udałem się więc do salonu by przenieść usługę Internetu (na czas nieokreślony) na nowy adres. W salonie otrzymałem informację, że jest to niemożliwe bo w nowym miejscu jest Internet światłowodowy a u mnie w starej technologii. I że trzeba nową umowę w nowym miejscu zamieszkania zawrzeć. Wszystko jasne, tylko to co mnie najbardziej niepokoi, że rzekomo po 14 dniach od podłączenia Internet w starym miejscu zamieszkania rozwiąże się sam z datą podłączenia w drugim miejscu zamieszkania. Na jakiej zasadzie to działa? Czy ktoś się z tym spotkał? Nie mam na to żadnego potwierdzenia mailowego, że usługa w starym miejscu będzie wyłączona. Czy przypadkiem nie próbują mnie naciągnąć abym płacił dłużej za 2 usługi?
PS: ja wiem, że mam Internet po zwykłym kablu koncentrycznym, ale odkąd przyśpieszyli mi Internet ze 150 do 300mb za 5zł więcej to na fakturze widnieje „Internet światłowodowy”....
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 26-08-2022, 20:31   

kriss napisał/a:
Wysyłają technika a on tylko mi proponuje wymianę na nowego compala. Mówi że stabilny by był giga box to mi dadzą ale się skończy umowa za półtora roku.


To nie ich wina, tylko upc, tak samo jak orange ma matrycę wymiany sprzętu. Tylko chyba w orange mogą zrobić wyjątek w ramach reklamacji, tutaj nie. Z perspektywy kogoś w korpo to logiczne, z usera któemu np. linia nie działa to nie. Ale po coś są te matryce, pewnie masa ludzi zgłaszała się na wymianę od tak.

dragonek napisał/a:
Wszystko jasne, tylko to co mnie najbardziej niepokoi, że rzekomo po 14 dniach od podłączenia Internet w starym miejscu zamieszkania rozwiąże się sam z datą podłączenia w drugim miejscu zamieszkania. Na jakiej zasadzie to działa? Czy ktoś się z tym spotkał? Nie mam na to żadnego potwierdzenia mailowego, że usługa w starym miejscu będzie wyłączona. Czy przypadkiem nie próbują mnie naciągnąć abym płacił dłużej za 2 usługi?


Prawnie wg. mnie powinieneś na starym adresie wypowiedzieć usługę. Ale pewien nie jestem, natomiast jeśli prawnie nie ma takiego obowiązku to UPC może mieć swoje zasady. W orange np. masz tak, że jak jest lepsza oferta w danej lokalizacji to przejście z ADSL na FTTH było bez wypowiedzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: