Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 05-08-2022, 17:55   

xxx1114@ Mam taką samą ofertę u rodziców i to jest na dzień dzisiejszy najlepsza cena za te usługi z gwarancją ceny przez 24 mieś. (w maju przedłużyłem) tak samo jak Ty na te same usługi, które rodzice używają od 8 lat :)

Trzeba pamiętać że UPC lubi podwyższać prędkość netu sama z siebie jak i przesuwać kanały z pakietu Max do pakietu Select :) W ciągu tych 8 lat UPC podnosiła prędkość netu trzy razy tym samy likwidując najniższe prędkości, płacisz cenę niską a dostajesz produkt który jest oferowany drożej :) Jest wiele niuansów związanych z UPC i z posiadaniem niskich pakietów, kto ma i korzysta ten wie :)

Dziku@ Nie wszyscy potrzebują nowych usług i sprzętu tu bardziej liczy się cena, płacić jak najmniej z gwarancją ceny przez 24 mieś. A obstawiam że to dopiero początek podwyżek i cięcia usług przez Play.
_________________
  Woocash
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 05-08-2022, 18:57   

Woocash, "Łykasz jak pelikan" gwarancja ceny, dobrze ciebie urobili. Wolę być na bezterminowej umowie i nie narzekam.
_________________
  ogromny
 
Dziku 
light master

Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 77
Wysłany: 05-08-2022, 19:13   

W porządku skoro wam pasuje takie coś nie było tematu , tylko z mojego doświadczenia z jupisi ja widzę to trochę inaczej , do tej pory na tym forum wszyscy wypowiadaliśmy umowy , aby ugrać lepsze oferty często tańsze a jak nie tańsze to dobieraliśmy dodatkowe usługi za tą samą cenę i wtedy dopiero cyrograf , po za tym nie pamiętam aby podnosili internet z najniższego na wyższy za darmo gdy jesteś na zobowiązaniu , z tego co pamiętam owszem podnosili ale klientom którzy byli już bez zobowiązania , ja sam jestem na bezterminówce już 4 lata i do tej pory podnieśli mi opłatę tylko raz o 8zł. zwiększając tym samym internet za te właśnie 8zł. Gdy teraz jupisi zrobi jakiś ruch typu podwyższenie opłaty to złożę wypowiedzenie i będę negocjował jakieś warunki mam większe pole bo jestem w ciąż na bezterminówce po za tym 5zł.-8zł. w tą czy w tą nie robi mi różnicy w dzisiejszych czasach to raczej nie majątek , tak to widzę , bez urazy pozdrawiam wszystkich.
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 05-08-2022, 19:15   

ogromny@ Robię tak od 20 lat i nigdy na tym nie byłem stratny, moje hobby to wypowiedzenie w związku ze zmianą warunków umowy :mrgreen:

Dziku@ mi podnieśli net z 30 mb na 60 w trakcie trwania umowy. Następna umowa była na 60 mb zwiększyli na 120 przeszła na bezterminową i zwiększyli na 150. Po co płacić za coś drożej jak można płacić taniej i tak płacisz i tak :) Teraz czekam na likwidację 150 mb i zwiększenie na 300 :)
_________________
  Woocash
 
Dziku 
light master

Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 77
Wysłany: 05-08-2022, 19:38   

Woocash@
Zobaczymy bo nie zapominaj że jupisi to już nie jupisi tylko play zasady mogły się zmienić , ale oby nadal tak robili życzę wszystkim jak najlepiej pozdro. ;)
 
 
slamer82 
classic master

Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 158
Wysłany: 05-08-2022, 20:32   

Miałem podobnie jeśli chodzi o internet.Zaczynałem od 30mb, po jakimś czasie zwiększyli do 60 bez opłat, później zrezygnowali z 60 i podnieśli do 120 ,a na końcu mam 150 mb,za tą samą cenę co kiedyś 30 mb. Teraz mam umowę do listopada 2023 i jestem prawie pewien, że podniosą do 300mb bez dodatkowych opłat :)
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 05-08-2022, 21:08   

mtr81 napisał/a:
Terminówka to jednak gwarancja ceny w okresie jej obowiązywania. Wydaje mi się, że przy szalejącej inflacji podwyżki cen w UPC to kwestia czasu. Inna rzecz, że z tego co rozumiem przedłużenie nastąpiło na warunkach cenowych obowiązujących w starej umowie. Przechodząc na bezterminówkę rachunek staje się co najmniej kilka złotych miesięcznie wyższy...


i nawet nie wiadomo co dalej, ja wychodzę z tego samego założenia.

slamer82 napisał/a:
Czasami warto zostawić umowę na tych samych warunkach. Mi np jak umowa przejdzie na czas nieokreślony to mam 5 zł podwyżki za główny pakiet kanałów i drugie 5 za Eleveny.


10 zł miesięcznie * 24 = 240 zł, a usługi mi działają w domu tak samo. Po co płacić więcej, bez gwarancji ceny i zostać jak w orange z podwyżką inflacyjną? Wiem, że tego w umowie nie ma póki co, ale jak zmienią to nic nie zrobisz a i pewnie za obecnych klientów się wezmą.

ogromny napisał/a:
Woocash, "Łykasz jak pelikan" gwarancja ceny, dobrze ciebie urobili. Wolę być na bezterminowej umowie i nie narzekam.


Uwielbiam podejście "płacę więcej nie narzekam", jak lubisz nie mieć gwarancji ceny i płacić jeszcze więcej to spoko, ale przedmówcom chodziło o to aby płacić mniej z gwarancją ceny.

Woocash napisał/a:
Dziku@ mi podnieśli net z 30 mb na 60 w trakcie trwania umowy. Następna umowa była na 60 mb zwiększyli na 120 przeszła na bezterminową i zwiększyli na 150. Po co płacić za coś drożej jak można płacić taniej i tak płacisz i tak Teraz czekam na likwidację 150 mb i zwiększenie na 300


nie bylo żadnej 120 w trakcie trwania umowy

Dziku napisał/a:
wtedy dopiero cyrograf , po za tym nie pamiętam aby podnosili internet z najniższego na wyższy za darmo gdy jesteś na zobowiązaniu , z tego co pamiętam owszem podnosili ale klientom którzy byli już bez zobowiązania , ja sam jestem na bezterminówce już 4 lata i do tej pory podnieśli mi opłatę tylko raz o 8zł. zwiększając tym samym internet za te właśnie 8zł. Gdy teraz jupisi zrobi jakiś ruch typu podwyższenie opłaty to złożę


mi podnieśli z 60 na 150 w trakcie trwania umowy

slamer82 napisał/a:
jestem prawie pewien, że podniosą do 300mb bez dodatkowych opłat


No na tym polega podniesienie, ja jestem ciekaw bo argumenty przeciw to:
- orange wprowadziło wolniejsze, tańsze łącza FTTH 200mbps
- są operatorzy co oferują 20mbps za np. 30 zł. Wiem, że w upc jest 150mbps za smieszną kase, ale tu chodzi o ofertę na stronie co zamawiasz i bierzesz
- net mobilny też po 30-50 zł - tak wiem, to nie to samo ale są ludzie co im starczy za free nawet z telefonu
- według telko.in - nie wiem czy to prawda docsis 3.1 osiąga max 1gbps w realnych warunkach
- według badań w Polsce przeciętnych ludzi - im wystarczy łącze 100mbps bo wszystko działa. Dopiero metaverse ma to zmienić, które rzekomo ma wymagać 600mbps

W firmie mam spięte 100mbps/100mbps i wystarcza w 100% do wszystkiego.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 05-08-2022, 22:05   

[quote="grzech1991"]
ogromny napisał/a:
Woocash, "Łykasz jak pelikan" gwarancja ceny, dobrze ciebie urobili. Wolę być na bezterminowej umowie i nie narzekam.


Uwielbiam podejście "płacę więcej nie narzekam", jak lubisz nie mieć gwarancji ceny i płacić jeszcze więcej to spoko, ale przedmówcom chodziło o to aby płacić mniej z gwarancją ceny.

Uwielbiam takie podejście jak twoje, od paru lat mam większy pakiet usług i płacę mniej niż Ci koledzy z gwarancja ceny. Minimum od 3lat nie miałem podwyżki
_________________
  ogromny
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 05-08-2022, 22:20   

ogromny@ Jak od 3 lat masz w pakiecie opcję : net 750, TV Max Premium CI+4K, Viaplay i płacisz mniej jak 105zł to masz lux ofertę. W takiej sytuacji też bym leciał na bez terminowej umowie w cenie 105zł lub dużo mniejszej jak napisałeś :)
_________________
  Woocash
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 05-08-2022, 23:26   

Woocash napisał/a:
ogromny@ Jak od 3 lat masz w pakiecie opcję : net 750, TV Max Premium CI+4K, Viaplay i płacisz mniej jak 105zł to masz lux ofertę. W takiej sytuacji też bym leciał na bez terminowej umowie w cenie 105zł lub dużo mniejszej jak napisałeś :)

Nie będę się licytować, 750 miałem z max premium niecały miesiąc, generalnie odstąpiłem od umowy, te 750 u mnie nie było stabilne i to był główny powód odstąpienia. Z drugiej strony aż takiej prędkości nie potrzebuje. Co do tv to i tak głównie oglądam Netflix itp
_________________
  ogromny
 
Dziku 
light master

Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 77
Wysłany: 06-08-2022, 01:07   

Każdy robi to co uważa za słuszne , ale nie zmienia to faktu że na tym forum nikt nigdy nie robił takich dziwnych manewrów typu nowy cyrograf na 24m-c za coś co już posiada , moja data dołączenia na forum niech was nie zwiedzie jestem tu jakieś 10 lat i wiem co piszę ,dla mnie to w ogóle bez sensu , przez 24m-c mogą wskoczyć różne nowe oferty i sprzęt i będziecie pluć sobie w brody że nic nie możecie zrobić bo macie cyrograf , no ale ok o gustach się nie dyskutuje. 8)
 
 
darek5650 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 9
Wysłany: 06-08-2022, 08:49   

ogromny napisał/a:
Woocash napisał/a:
ogromny@ Jak od 3 lat masz w pakiecie opcję : net 750, TV Max Premium CI+4K, Viaplay i płacisz mniej jak 105zł to masz lux ofertę. W takiej sytuacji też bym leciał na bez terminowej umowie w cenie 105zł lub dużo mniejszej jak napisałeś :)

Nie będę się licytować, 750 miałem z max premium niecały miesiąc, generalnie odstąpiłem od umowy, te 750 u mnie nie było stabilne i to był główny powód odstąpienia. Z drugiej strony aż takiej prędkości nie potrzebuje. Co do tv to i tak głównie oglądam Netflix itp


Dlatego warto sprawdzać prędkość internetu i robić certyfikowane testy pro speed testem. Ja od roku mam 750 i UPC nie jest w stanie spełnić warunków świadczenia usługi.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 06-08-2022, 09:17   

ogromny napisał/a:
Uwielbiam takie podejście jak twoje, od paru lat mam większy pakiet usług i płacę mniej niż Ci koledzy z gwarancja ceny. Minimum od 3lat nie miałem podwyżki


150mbps + telefon komórkowy + tv płacę 60 zł miesięcznie, nawet jak masz za 65 zł miesięcznie 300mbps to ja nie potrzebuje tej prędkości :) Wolę mieć 5 zł na prąd do serwera, który i tak chodzi 24/7 i mogę sobie w nocy kolejkować zadania np. pobierania albo wysyłania.

A zakładam, że taniej niż ja nie masz. Więc po co ta wypowiedź?

Dziku napisał/a:
nie zmienia to faktu że na tym forum nikt nigdy nie robił takich dziwnych manewrów typu nowy cyrograf na 24m-c za coś co już posiada


ja tak robię zawsze, 5 zł w kieszeni za to samo piechotą nie chodzi.

Dziku napisał/a:
mogą wskoczyć różne nowe oferty i sprzęt


Co to ma do rzeczy?
- różne oferty, na droższą to chyba zawsze mogę wskoczyć? Myślisz, że jak orange robi podwyżki inflacyjne na umowach, to będzie taniej?
- co do sprzetu, też nie wiem co znowu wymyśliłeś. Ale sytuacja sprzed pół roku, zaczęło mi rozłączać internet co tydzień-dwa, reset routera. Kilka reklamacji, skończyło się na "możesz pan rozwiązać umowę albo płać dalej ale nie będzie działać". Podpisałem umowę na 1gbps, odstąpiłem, nie zapłaciłem ani grosza za to. Wymieniłem sprzęt, w trakcie trwania umowy, zgodnie z matrycą UPC gdzie mi on teoretycznie nie przysługuje. Jak to możliwe na umowie wg. Ciebie? Nie wiem. Chcesz screena z profilu 150mbps na arrisie?
 
 
xxx1114 
Klikacz

Dołączył: 16 Paź 2018
Posty: 16
Wysłany: 06-08-2022, 10:07   

Widzę że przeze mnie na forum wywiązała się niezła dyskusja:))
Dużo czytałem ostatnio na forum i szukałem informacji czy da się coś taniej.
Na tą chwilę 150mb,Multiroom,pakiet select HD CI za 59.98 to najtansza oferta.
Szczerze mam jeszcze konta Netflix,HBO,disnay plus i wszystko mi doskonale
na tej prędkości ( nie chcieli zwiększyć transferu a po co płacić 10zl więcej?)a tv oglądam sporadycznie więc nie potrzebuje zwiększać pakietu:)
 
 
Dziku 
light master

Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 77
Wysłany: 06-08-2022, 16:28   

No i w porządku , każdy i tak zrobi po swojemu , nie ma sensu dalej się rozpisywać w tej kwestii. :P 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,76 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: