Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Connect Box i sieć Mesh
Autor Wiadomość
lelek 
Klikacz

Dołączył: 09 Lip 2022
Posty: 3
Wysłany: 09-07-2022, 23:55   UPC Connect Box i sieć Mesh

Witajcie,

mam net z UPC o prędkości 500 Mb/s do tego modemo-router Connectbox (CB).Wszystko znajduje się w mieszkaniu w bloku o dosyć nietypowej konfiguracji, bo między pierwszym pokojem (w którym stoi router), a ostatnim (trzecim) jest przedpokój o długości 5m. Do tego dochodzi jesże zcze kuchnia. Między nimi są także dwie ściany działowe i jedna nośna. Zależy mi na tym by net docierał po wifi w całym mieszkaniu (64m2).
Kiedyś próbowałem przekazywać sygnał przez gniazdkaka pomocą sprzętu TP Linka (niestety sygnał nie docierał do trzeciego pokoju.
Znajomy polecił mi wzmacniacz sygnału WiFi firmy Netgear AC750 (EX3700). Niestety, gdy jest w kuchni wskazuje jedynie łączność z routerem, jeśli w drugim pokoju (za ścianą nośną), jedynie z komputerem z pokoju trzeciego... Stąd pomysł na Mesh.
Wiem, CB nie współpracuje z Mesh. Jedyny sposób, to ustawić go w tryb bridge i kablem połączyć z routerem systemu Mesh. Chcę wypróbować czy wystarczy jedna, czy muszą być dwie satelity, by wifi objęło całe mieszkanie.
Tutaj mam prośbę o radę: jaki zestaw kupić, który by dobrze współpracował z CB i był łatwo konfigurowalny. Budżet to 500 - 700 zł (zestaw trzyelementowy).

Z góry dziękuję za pomoc,
_________________
 
 
verso 
classic master

Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 251
Wysłany: 10-07-2022, 11:49   Re: UPC Connect Box i sieć Mesh

lelek napisał/a:
Witajcie,

mam net z UPC o prędkości 500 Mb/s do tego modemo-router Connectbox (CB).Wszystko znajduje się w mieszkaniu w bloku o dosyć nietypowej konfiguracji, bo między pierwszym pokojem (w którym stoi router), a ostatnim (trzecim) jest przedpokój o długości 5m. Do tego dochodzi jesże zcze kuchnia. Między nimi są także dwie ściany działowe i jedna nośna. Zależy mi na tym by net docierał po wifi w całym mieszkaniu (64m2).
Kiedyś próbowałem przekazywać sygnał przez gniazdkaka pomocą sprzętu TP Linka (niestety sygnał nie docierał do trzeciego pokoju.
Znajomy polecił mi wzmacniacz sygnału WiFi firmy Netgear AC750 (EX3700). Niestety, gdy jest w kuchni wskazuje jedynie łączność z routerem, jeśli w drugim pokoju (za ścianą nośną), jedynie z komputerem z pokoju trzeciego... Stąd pomysł na Mesh.
Wiem, CB nie współpracuje z Mesh. Jedyny sposób, to ustawić go w tryb bridge i kablem połączyć z routerem systemu Mesh. Chcę wypróbować czy wystarczy jedna, czy muszą być dwie satelity, by wifi objęło całe mieszkanie.
Tutaj mam prośbę o radę: jaki zestaw kupić, który by dobrze współpracował z CB i był łatwo konfigurowalny. Budżet to 500 - 700 zł (zestaw trzyelementowy).

Z góry dziękuję za pomoc,


Nie wiem, czy pomogę ale opiszę moją przygodę z mesh ;)

U mnie jest mieszkanie dwupoziomowe z tym, że modem z internetem (Cisco EPC3212, 150Mb/s) jest na poziomie drugim, co wydaje mi się niezbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ podłączane rutery nie do końca ogarniały dół mieszkania. Ale tak jest i nic nie zmieniam.

Testowałem różne rutery (przeważnie Asusa) z dwoma, trzema, czterema antenami efekt podobny, w skrajnych pomieszczeniach (najdalej oddalonych od rutera) dołu mieszkania mizerny zasięg i niestabilny internet.
Kolejnym wynalazkiem były repeatery wifi (wzmacniacz wifi) wpinany do gniazdka łączony po wifi. Miałem taniego TP-linka, później coś droższego od Asusa. Było znacznie lepiej i nawet jako tako to działało - dwie sieci 2,4GHz i 5GHz, nawet stabilnie chodziło. Oczywiście uzyskiwane prędkości doopy nie urywały :P

Z rok temu w dobrej cenie udało mi się kupić router Asusa model RT-AX82U coś ok. 470zł. do tego Asus dawał zwrot 225zł. także grzech byłoby nie kupić. Chwilę później dokupiłem Asusa RT-AX58 (notabene też był zwrot 115zł.). Oba routery skonfigurowałem pod mesh-a, u mnie po wifi (można spiąć po kablach) jeden ten główny jest na górze drugi na dole mieszkania i zapomniałem co to jest problem z zasięgiem i internetem w całym mieszkaniu. Stabilny w każdym kącie mieszkania, prędkość leci na maxa 150Mb/s (5GHz).
Na początku byłem septyczny do tego rozwiązania (mesh) ale poczytałem internety aż w końcu sprawdziłem to u siebie i uważam, że to była bardzo dobra decyzja. Jestem zadowolony i polecam! W ogóle fajne jest zarządzanie tym systemem Asusa przez aplikację na komórkę.
Wszystkie graty (poprzedni ruter+repeatery) posprzedawałem na OLX i mam już spokój :D
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 10-07-2022, 17:35   

Repeater to zabawka, kto używa w lanie 150Mb/s?

Potrzebujesz kilku AP unifi.
 
 
lelek 
Klikacz

Dołączył: 09 Lip 2022
Posty: 3
Wysłany: 13-07-2022, 22:57   

verso napisał/a:
Nie wiem, czy pomogę ale opiszę moją przygodę z mesh

U mnie jest mieszkanie dwupoziomowe z tym, że modem z internetem (Cisco EPC3212, 150Mb/s) jest na poziomie drugim, co wydaje mi się niezbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ podłączane rutery nie do końca ogarniały dół mieszkania. Ale tak jest i nic nie zmieniam.

Testowałem różne rutery (przeważnie Asusa) z dwoma, trzema, czterema antenami efekt podobny, w skrajnych pomieszczeniach (najdalej oddalonych od rutera) dołu mieszkania mizerny zasięg i niestabilny internet.
Kolejnym wynalazkiem były repeatery wifi (wzmacniacz wifi) wpinany do gniazdka łączony po wifi. Miałem taniego TP-linka, później coś droższego od Asusa. Było znacznie lepiej i nawet jako tako to działało - dwie sieci 2,4GHz i 5GHz, nawet stabilnie chodziło. Oczywiście uzyskiwane prędkości doopy nie urywały

Z rok temu w dobrej cenie udało mi się kupić router Asusa model RT-AX82U coś ok. 470zł. do tego Asus dawał zwrot 225zł. także grzech byłoby nie kupić. Chwilę później dokupiłem Asusa RT-AX58 (notabene też był zwrot 115zł.). Oba routery skonfigurowałem pod mesh-a, u mnie po wifi (można spiąć po kablach) jeden ten główny jest na górze drugi na dole mieszkania i zapomniałem co to jest problem z zasięgiem i internetem w całym mieszkaniu. Stabilny w każdym kącie mieszkania, prędkość leci na maxa 150Mb/s (5GHz).
Na początku byłem septyczny do tego rozwiązania (mesh) ale poczytałem internety aż w końcu sprawdziłem to u siebie i uważam, że to była bardzo dobra decyzja. Jestem zadowolony i polecam! W ogóle fajne jest zarządzanie tym systemem Asusa przez aplikację na komórkę.
Wszystkie graty (poprzedni ruter+repeatery) posprzedawałem na OLX i mam już spokój


Hej,
bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź,. Informacje są dla mnie bardzo przydatne. Sprzęt ASUSa, który kupiłeś jest super. Patrząc jednak na jego ceny dzisiaj są zupełnie poza moim budżetem. Tym bardziej, że raczej na jednym urządzeniu się nie skończy.
Czytając o różnych zestawach Mesh, myślę, że skupię się właśnie na sprzęcie ASUSa. Rozważam zakup tego zestawu ZenWiFi AC Mini(CD6). Zamierzam nabyć zestaw z dwoma satelitami, bo wydaje mi się, że jedna może być za mało.
Oczywiście wzmacniacz pójdzie na OLX, czy inne Allegro Lokalnie.
_________________
 
 
lelek 
Klikacz

Dołączył: 09 Lip 2022
Posty: 3
Wysłany: 13-07-2022, 23:02   

grzech1991 napisał/a:
Potrzebujesz kilku AP unifi.

Czy mógłbyś troszkę dokładniej? Zmieszczę się w budżecie ok. 700zł? Przepraszam, że zawracam głowę, ale jestem laikiem, a ceny AP unii wahają się między 300zł, aż ponad 1k...
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-07-2022, 12:05   

lelek, UnFi będzie ciężko ogarnąć w budżecie 700zl, ale spokojnie starczy np na jeden u6-lite.
Sam mam nieszkanie ponad 70m, planowałem dwa AP a finalnie wystarczył jeden u6-LR umieszczony centralnie i transfery wszędzie powyżej 400mbs, a w punktach ważnych po ad 800mbs. Jednak to ile AP będziesz potrzebował zależy, lepiej zrobić sobie pomiary w tedy wiesz czy jeden centralnie czy dwa po bokach.
Unifi to taki trochę kompromis pomiędzy sprzętem domowym a korporacyjnym, przez co ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Ale na pewno jest to droższe rozwiązanie niż takie typowo domowe.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: