Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC i VECTRA - porównanie
Autor Wiadomość
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-06-2022, 21:14   

Napisz może w czym jest problem, do panelu w ogóle bez wpiętego koncentryka jesteś w stanie się dostać?

Zrobił się już trochę bałagan z tymi modemami powyżej CGA2121 jest już CGA4233 i CGA4236, obydwa wspierają docsis 3.1 ale ten pierwszy ma wifi5 drugi wifi6.
Nie dawno doszedł jeszcze Arris TG6441B też na docsis 3.1 i już z wifi6 wiadomo który jest lepszy w sensie Arris vs CGA4236, na plus ten pierwszy obsługuje ekranowane skrętki FTP/SFTP, na wifi mi nie zależy, mam własny wypasiony sprzęt w tym standardzie, bardziej kusi aby potestować coś z na docsis 3.1.
Nie wiem tylko jak z panelem, najlepiej było by wziąć modem na którym nadal działa sztuczka z kablem, dostęp do panelu nawet w przypadku bridge to przydatna rzecz.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 06-06-2022, 21:41   

ptrzem napisał/a:
Pytanie do użytkowników - czy ktoś ma już może nowy router Vectry CGA4236 (z Wi-Fi 6) i próbował znanej sztuczki z logowaniem się do panelu konfiguracyjnego (192.168.0.1). Na poprzednim routerze (CGA2121) ten sposób działał, teraz niestety nie chce. Dzięki za info.
Z tego co pisze Kolega obok wynika, że na CGA4236 sposób działa: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=233100&highlight=#233100
_________________
  -Zuzia
 
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-06-2022, 23:43   

-Zuzia napisał/a:
ptrzem napisał/a:
Pytanie do użytkowników - czy ktoś ma już może nowy router Vectry CGA4236 (z Wi-Fi 6) i próbował znanej sztuczki z logowaniem się do panelu konfiguracyjnego (192.168.0.1). Na poprzednim routerze (CGA2121) ten sposób działał, teraz niestety nie chce. Dzięki za info.
Z tego co pisze Kolega obok wynika, że na CGA4236 sposób działa:


Nie wygląda to jak standardowa procedura z odpiętym koncentrykiem, ale być może to kwestia mało zrozumiałego postu.

Zastanawiam czy ktoś już próbował od nich wyciągnąć ten modem, w sensie podmiana z CGA2121 jeszcze w trakcie trwania umowy.

Może trochę udało by mi się zawojować przez wzgląd na to że od początku umowy czyli jakieś 1.5 roku nigdy nie dobiłem do maksymalnej wartości w uploadzie, zawsze jest to góra 51 Mb/s w nocy, w dzień waha między 43 a 48 Mb/s dodam że sygnał jest bardzo dobry, DL praktycznie zawsze w okolicach 620/630 Mbit, do tej pory mi zaniżony UL nie przeszkadzał, ale czas się wziąć za ten temat, zwłaszcza że deklarują u mnie obsługę pakietu 1200 Mbit ze znacznie wyższym UL.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 07-06-2022, 07:26   

Ja w Vectrze zatrzymałam się na CGA2121. Ale wiem, że te modemy z Wi-Fi 6 dają nowym klientom oraz w ramach wymiany serwisowej przy pakietach od 600 Mb/s. Dobrze, aby ktoś potwierdził, ze logowanie do panelu jest możliwe, bo bez tego zarządzanie choćby Wi-Fi to porażka.
_________________
  -Zuzia
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 07-06-2022, 10:46   

DisconnecT napisał/a:
-Zuzia napisał/a:
ptrzem napisał/a:
Pytanie do użytkowników - czy ktoś ma już może nowy router Vectry CGA4236 (z Wi-Fi 6) i próbował znanej sztuczki z logowaniem się do panelu konfiguracyjnego (192.168.0.1). Na poprzednim routerze (CGA2121) ten sposób działał, teraz niestety nie chce. Dzięki za info.
Z tego co pisze Kolega obok wynika, że na CGA4236 sposób działa:


Nie wygląda to jak standardowa procedura z odpiętym koncentrykiem, ale być może to kwestia mało zrozumiałego postu.

Zastanawiam czy ktoś już próbował od nich wyciągnąć ten modem, w sensie podmiana z CGA2121 jeszcze w trakcie trwania umowy.
(...)


Ostatnio niestety łąpie się nad tym że pisze mniej starannie ;) Chodziło mi o to, że modem CGA4236 ma w panelu klienta trzy tryby pracy, nie tylko bridge i router, ale też trzeci, open -zaawansowany. Wybierasz więc tryb open i gdy urządzenie się ustabilizuje, resetujesz je do ustawień fabrycznych trzymając reset przez 30s (w sumie to chyba 15s wystarcza ale 30s dla pewności). Po tym restarcie można się dostać na urządzenie danymi na naklejce ze spodu urządzenia. Jest tam nazwa sieci WiFi (te Vectrowe znikają) i login hasło do panelu urządzenia.

Nie trzeba nic kombinować, to działa oficjalnie. Na razie testuje czy te ustawienia się nie resetują itp. i przez 2tyg OK a przeżyło np. kilkugodzinny zanik napięcia. U mnie w Waw przydzieliło też publiczy adres na WAN, nie ma GCNAT.

Co do wymiany na ten model to zapytałem o to przedstawicielkę podczas rozmowy i obecnie te nowe modemy dawane są dla nowych klientów od 600/60 w góre a dla starych tylko jak robisz upgrade i to ponad 600/60. Wyraźnie spytałem i powiedziała że jak chcesz nowy modem do 600/60 jako obecny klient to nie dają.

Edit: Dla CIebie istotna może też być informacje, że przynajmniej u mnie ten modem faktycznie pracuej z DOCIS3.1 bo w menu pokazuje też nośne z modulacją OFDM.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 07-06-2022, 11:23   

c#Hunter dodaj proszę jakieś zrzuty z panelu modemu.
_________________
  -Zuzia
 
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-06-2022, 19:42   

-Zuzia napisał/a:
Ja w Vectrze zatrzymałam się na CGA2121. Ale wiem, że te modemy z Wi-Fi 6 dają nowym klientom oraz w ramach wymiany serwisowej przy pakietach od 600 Mb/s. Dobrze, aby ktoś potwierdził, ze logowanie do panelu jest możliwe, bo bez tego zarządzanie choćby Wi-Fi to porażka.


To już jest dość cenna informacja. Bez dostępu do panelu router vectry właściwie jest bezużyteczny, ale na wifi akurat jak mówiłem mi nie zależy bo mam Asus'a RT-AX86U z wifi6 który potrafi po WLAN przepchać 1Gb/s, głównie mi zależy na docsis 3.1 i ofdma, bo 4 zwykłe kanały US QAM64 w tej lokalizacji sobie nie radzą. ;)

c#Hunter napisał/a:
Ostatnio niestety łąpie się nad tym że pisze mniej starannie ;) Chodziło mi o to, że modem CGA4236 ma w panelu klienta trzy tryby pracy, nie tylko bridge i router, ale też trzeci, open -zaawansowany. Wybierasz więc tryb open i gdy urządzenie się ustabilizuje, resetujesz je do ustawień fabrycznych trzymając reset przez 30s (w sumie to chyba 15s wystarcza ale 30s dla pewności). Po tym restarcie można się dostać na urządzenie danymi na naklejce ze spodu urządzenia. Jest tam nazwa sieci WiFi (te Vectrowe znikają) i login hasło do panelu urządzenia.

Nie trzeba nic kombinować, to działa oficjalnie. Na razie testuje czy te ustawienia się nie resetują itp. i przez 2tyg OK a przeżyło np. kilkugodzinny zanik napięcia. U mnie w Waw przydzieliło też publiczy adres na WAN, nie ma GCNAT.

Co do wymiany na ten model to zapytałem o to przedstawicielkę podczas rozmowy i obecnie te nowe modemy dawane są dla nowych klientów od 600/60 w góre a dla starych tylko jak robisz upgrade i to ponad 600/60. Wyraźnie spytałem i powiedziała że jak chcesz nowy modem do 600/60 jako obecny klient to nie dają.

Edit: Dla CIebie istotna może też być informacje, że przynajmniej u mnie ten modem faktycznie pracuej z DOCIS3.1 bo w menu pokazuje też nośne z modulacją OFDM.


Dość ciekawa jest informacja z 3 trybami pracy, oby tylko nikt z Vectry nie wpadł na pomysł z wyłączeniem tego ostatnniego za pomocą wgrywanego wsadu z konfiguracją.
Z adresami IP problemu nie będzie w Warszawie od dawna nie ma już GCNAT'u, w trybie zaawansowanym rozumiem że nie ma problemu z aby pracować w trybie bridge?

Odnośnie wymiany sprzętu na wyższy model czy też w ogóle odnośnie spraw technicznych nie warto się konsultować z ludźmi z BOK'u, nie mają o niczym pojęcia i bredzą bez sensu.
Często nawet nie mają pojęcia jakie modele urządzeń będą używane, bądź wskazują całkowicie błędne.

Ale zobaczymy, w UPC nie raz wyszedłem na swoje i całkowicie łamałem sens ich "matrycy sprzętowej", więc myślę że i tutaj dam radę zwłaszcza że upload nie spełnia normy co jest podstawą do reklamacji.

Co do Docsis 3.1 to akurat domyślam się że musi pracować w tym trybie, w sensie w każdej lokalizacji w której dostępny jest ten pakiet 1200/90 Mb/s, u mnie on jest dostępny, więc CMTS musi oferować już tryb 3.1

PS. Nie wiem czy wiecie, ale CGA4236 występuje też w wariancie z jednym portem 2.5 GbE, choć domyślam się że Vectra używa tych tańszych z samymi 1 GbE :P
 
 
tormen 
easy master

Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 21
Wysłany: 01-07-2022, 21:57   

Mam pytanie do Vectrowiczów: czy nasz dostawca nie daje ipv6? Wszedłem przed chwilą z ciekawości na test-ipv6.com i nie posiadam. :roll:
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 02-07-2022, 11:53   

Przy instalacji, jak technik wszystko u mnie podłączył (tryb bridge, bez Wi-Fi), miałam IPv6. Ale po twardym restarcie modemu i zmianie konfiguracji, zniknęło i już nie wróciło.
_________________
  -Zuzia
 
tormen 
easy master

Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 21
Wysłany: 04-07-2022, 18:44   

Zuzia, jaki dostałaś modem od Vectry? Dawno Ci montowali?
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 04-07-2022, 19:14   

tormen, to było jakoś przed założeniem tego tematu, do 150 Mb/s dostałam Technicolor CGA2121, bo sobie taki zażyczyłam. Potem tylko zwiększałam prędkość, aż do 600 Mb/s. Vectra ma swoją "matrycę", ale nie ma takiego terroru jak w UPC. Najlepiej przy zawieraniu umowy domagać się danego modelu. Kilka razy to z Vectrą przerabiałam i zawsze dostawałam co chciałam.
_________________
  -Zuzia
 
tormen 
easy master

Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 21
Wysłany: 04-07-2022, 23:58   

Dzięki, mam ten co Ty, z tego co wiem dają już CGA4236 i zastanawiam się czy jest sens o taki się dopraszać.
 
 
mrkser 
Klikacz

Dołączył: 08 Cze 2022
Posty: 2
Wysłany: 05-07-2022, 18:14   

tormen, dają, mi dali ostatnio
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 43
Wysłany: 06-07-2022, 14:58   

-Zuzia napisał/a:
tormen, to było jakoś przed założeniem tego tematu, do 150 Mb/s dostałam Technicolor CGA2121, bo sobie taki zażyczyłam. Potem tylko zwiększałam prędkość, aż do 600 Mb/s. Vectra ma swoją "matrycę", ale nie ma takiego terroru jak w UPC. Najlepiej przy zawieraniu umowy domagać się danego modelu. Kilka razy to z Vectrą przerabiałam i zawsze dostawałam co chciałam.


Jestem teraz przed wyborem na nowe mieszkanie
- UPC w promocji z Play 1 GB/s + abonament telefoniczny 0zł na 2 lata za 79.99
- Vectra 1.2 GB/s + pakiet stalowy TV na 2 lata za 69,99

i w sumie nie wiem, podejrzewam że świadczyliby usługi po tym samym kablu koncentrycznym. Na TV zupełnie mi nie zależy, dodatkowy abonament tel gratis w UPC brzmi spoko, natomiast widzę że Vectra ma minimalnie wyższą prędkość, wyższy upload, lepszy modemorouter. Internetu używam głównie do pracy zdalnej, jak również gier. @Zuzia co byś doradzała wybrać w tym przypadku?
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 06-07-2022, 22:23   

warepool to jest bardzo dobra oferta. Vectra ma lepszy modem, upload, routing. Jest jedno ale. Z Vectrą jest dobrze jak jest dobrze, wiele tutaj zależy od lokalizacji, ja w swojej byłam zadowolona, sygnał w porządku i usługa działała ogólnie przyzwoicie. Jednak nigdy nie zawierałam umów dłuższych niż 9 miesięcy. Także decyzję musisz podjąć sam, najlepiej weź na 14 dni i przetestuj. W razie problemów na wstępie, wypowiesz i przejdziesz do UPC.
_________________
  -Zuzia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: