Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić widoczność ukrytego SSID dla zaufanych
Autor Wiadomość
Paweł2999 
Klikacz

Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 7
Wysłany: 03-06-2022, 19:07   Jak zrobić widoczność ukrytego SSID dla zaufanych

Na starym routerze kiedy SSID było ukryte, to było widoczne tylko dla dodanych przeze mnie MAC. Na innym routerze Asus RT-AC68U po wybraniu ukrywaj ssid "tak", one w ogóle znikają dla kogokolwiek. Moje zaufane sprzęty też ni widzą. Jaki sens jest ukrywać przed każdym wifi? kiedy można je wyłączyć ogólnie.
Jak ustawić aby ukryte ssid było widoczne dla zaufanych
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 05-06-2022, 09:36   

Nie bardzo wiem jakby to miało działać. SSID jest transmitowany bądź nie w ramce beacon, która urządzenia końcowe odbierają całkiem pasywnie. Wszystkie urządzenia w zasięgu są w stanie ją odebrać.
_________________
 
 
Paweł2999 
Klikacz

Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 7
Wysłany: 06-06-2022, 10:00   

zylx napisał/a:
Nie bardzo wiem jakby to miało działać. SSID jest transmitowany bądź nie w ramce beacon, która urządzenia końcowe odbierają całkiem pasywnie. Wszystkie urządzenia w zasięgu są w stanie ją odebrać.


Nie wiem co to ramka beacon. Mówię jak było na starym routerze (i z tego co widziałem w internecie, to nie jestem w tym osamotniony) a jak jest na innym i pytam jak ustawić by bylo jak na poprzednim. SSID wtedy miałem ukryte i nikt go nie widział, widizeli tylko ci których mac miałem dodane i którzy byli wcześniej podłączeni. Na nowym routerze, po ukryciu ssid - nie widzi go nikt, a podlaczeni sa rozlaczani. Kompletnie bez sensu, bo to się równa z wyłączeniem wifi (skoro nikt go nie widzi) - to po co byłby oddzielny przycisk do wyłączenia wifi :D
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 161
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 07-06-2022, 08:55   

Paweł2999 napisał/a:
zylx napisał/a:
Nie bardzo wiem jakby to miało działać. SSID jest transmitowany bądź nie w ramce beacon, która urządzenia końcowe odbierają całkiem pasywnie. Wszystkie urządzenia w zasięgu są w stanie ją odebrać.


Nie wiem co to ramka beacon. Mówię jak było na starym routerze (i z tego co widziałem w internecie, to nie jestem w tym osamotniony) a jak jest na innym i pytam jak ustawić by bylo jak na poprzednim. SSID wtedy miałem ukryte i nikt go nie widział, widizeli tylko ci których mac miałem dodane i którzy byli wcześniej podłączeni. Na nowym routerze, po ukryciu ssid - nie widzi go nikt, a podlaczeni sa rozlaczani. Kompletnie bez sensu, bo to się równa z wyłączeniem wifi (skoro nikt go nie widzi) - to po co byłby oddzielny przycisk do wyłączenia wifi :D


No nie do końca tak jest jak piszesz. Ci co znają ukrytą nazwę SSID i hasło mogą ręcznie to wklepać i mają dostęp do netu. W sumie czynność jednorazowa. Bo potem już urządzenie łączy się automatycznie. A jak wyłączysz wiifii to nie będą mieli dostępu do netu. Czyli nie jest tak jak piszesz, że to się równa z wyłączeniem wiifii.

Też mam tego Asusa. I teraz jest to tak rozwiązane, że jak dasz w ustawieniach routera opcje ukrywania nazwy SSID, to w urządzeniu końcowym, np. w komórce, musisz stworzyć ręcznie "nową sieć". Wpisujesz tam ukrytą nazwe SSID i hasło. Dajesz zapisz i po chwili w wykazie dostępnych wiifii fona masz widoczną nazwę SSID, która dla innych jest ukryta.

Domyślam się tylko, że poprzednio też tak miałeś. Bo w zasadzie nie bardzo wiem, w jaki sposób dla jednych urządzeń nazwa sieci mogła być widoczna a dla innych nie.
_________________
  darknes
 
Paweł2999 
Klikacz

Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 7
Wysłany: 07-06-2022, 13:35   

darknes napisał/a:
Paweł2999 napisał/a:
zylx napisał/a:
Nie bardzo wiem jakby to miało działać. SSID jest transmitowany bądź nie w ramce beacon, która urządzenia końcowe odbierają całkiem pasywnie. Wszystkie urządzenia w zasięgu są w stanie ją odebrać.


Nie wiem co to ramka beacon. Mówię jak było na starym routerze (i z tego co widziałem w internecie, to nie jestem w tym osamotniony) a jak jest na innym i pytam jak ustawić by bylo jak na poprzednim. SSID wtedy miałem ukryte i nikt go nie widział, widizeli tylko ci których mac miałem dodane i którzy byli wcześniej podłączeni. Na nowym routerze, po ukryciu ssid - nie widzi go nikt, a podlaczeni sa rozlaczani. Kompletnie bez sensu, bo to się równa z wyłączeniem wifi (skoro nikt go nie widzi) - to po co byłby oddzielny przycisk do wyłączenia wifi :D


No nie do końca tak jest jak piszesz. Ci co znają ukrytą nazwę SSID i hasło mogą ręcznie to wklepać i mają dostęp do netu. W sumie czynność jednorazowa. Bo potem już urządzenie łączy się automatycznie. A jak wyłączysz wiifii to nie będą mieli dostępu do netu. Czyli nie jest tak jak piszesz, że to się równa z wyłączeniem wiifii.

Też mam tego Asusa. I teraz jest to tak rozwiązane, że jak dasz w ustawieniach routera opcje ukrywania nazwy SSID, to w urządzeniu końcowym, np. w komórce, musisz stworzyć ręcznie "nową sieć". Wpisujesz tam ukrytą nazwe SSID i hasło. Dajesz zapisz i po chwili w wykazie dostępnych wiifii fona masz widoczną nazwę SSID, która dla innych jest ukryta.

Domyślam się tylko, że poprzednio też tak miałeś. Bo w zasadzie nie bardzo wiem, w jaki sposób dla jednych urządzeń nazwa sieci mogła być widoczna a dla innych nie.



No właśnie u mnie to tak nie działa. Przykładowo w komórce. Dodaj sieć. Wpisuję prawidłowe SSID. Dalej muszę wybrać zabezpieczenia (na starej komórce nie musialem) - i tutaj mam brak, wep, wpa/wpa2psk 802.1xeap - wybieram wpa/wpa2psk chociaż mój router ma jakieś wpa2. Poniżej są jakieś zaawansowane, których nie ruszyłem detect automatically, proxy brak, ustawienia ip dhcp, sieć kryta "no". I nic nie znajduje, minęlo już 10 minut. Brak na liście, brak połączenia.
ok udało się gdy sieć ukryta zmieniłem na "yet" chociaż tam jest ostrzeżenie by tak nie robić w komórce, bo zabezpieczenia itp

To jedyny sposób?
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 161
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 07-06-2022, 15:13   

Teraz już poruszasz temat urządzeń końcowych i tego jak tam to jest rozwiązane softwarowo.

Ja na swoim Samsungu z Android 12 robię tylko dodaj sieć, wpisuje nazwę SSID, potem hasło, zatwierdzam. A potem jak już mam tą sieć w wykazie wiifii na fonie to klikam "połącz" i gotowe.

Co ciekawe, ta zdefiniowana ręcznie sieć wiifii, pojawia się w fonie, tylko wtedy jak wiifii jest włączone.

Na sieci 2,4 GHz mam prędkość 72 Mb/s a na sieci 5 GHz mam prędkość 433 Mb/s.
_________________
  darknes
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: