Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór dostawcy internetu.
Autor Wiadomość
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 23-05-2022, 09:17   

To nic innego jak zasilacz PoE który zasila coś na końcu tej skrętki... ale jaja... czegoś takiego nie widziałem :)

Przykład:
TP-LINK TL-POE150S

Rzuciło mi się w oczy bo używam takich zasilaczy do różnych sprzętów.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 23-05-2022, 10:14   

Nie nadazam, to koncentryk ma koncowke skretki z drugiej strony? Napisz powoli co gdzie sie wpina, skretke z koncentryka to mozna na kamery, do sieci komputerowej jest potrzebny jakis adapter.
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 23-05-2022, 10:25   

Działać, działa... I to na pierwszy rzut oka bez zarzutu. Ale te lagi w grach, to coś nie akceptowalnego. Wydaje mi się że znalazłem poprawny login i hasło do PPPoE. Warto próbować podłączać swój sprzęt żeby wykluczyć lub potwierdzić jakieś odchyły funboxa ? W przypadku MM podłączenie swojego sprzętu pomogło. Tylko wtedy nawet jeśli uda się połączyć własny router czy nie stracę dostępu do TV ?

Edit.

Monterzy wyciągnęli koncentryk że ściany, coś przerobili i puścili pod listwą właśnie ten przewód który jest widoczny na zdjęciu które udostępniłem, jest on zakończony normalna wtyczka taka jaka używamy do podłączenia konsoli/ komputera do internetu. Dalej mam tego TP-Link o którym wspomniałem i z niego znowu wychodzi zwykły kabel internetowy do Funboxa, wpięty w port 1.

Mam nadzieję że to pomoże :)
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2022, 12:32   

To urządzenie to zwykłe POE które zasila ONT podpięte w piwnicy. Stosują takie rozwiązania nawet technik z Orange mi to proponował jak zapytałem czy ONT w mieszkaniu jest konieczne czy mogłoby sobie leżeć w szafie w piwnicy. Co do Orange i tych lagów w FIFIE to normalka nawet jak widzisz niski ping to u pomarańczowych to wcale nie oznacza przyjemnej rozgrywki. Mi jak i Dominowi z tematu o t-mobile pomogło przejście do Netii na zasadach BSA czyli po kablu Orange. Mimo że ping za granice naszego pięknego kraju jest w wielu przypadkach wyższy niż w Orange to stabilność łącza jak i wymiana ruchu stoją na dużo wyższym poziomie. Na koniec jeżeli zdecydowałbyś się na Netie to nie zrażaj się gdy na stronie wyskoczy że nie masz warunków technicznych, mi dalej po ponad 4 miesiącach z Netią pokazuje że nie mam możliwości instalacji. W załączniku małe porównanie dlaczego Netia bije na głowę Orange (3-Orange, 2-Netia).

3.png
Plik ściągnięto 63 raz(y) 56,92 KB

2.png
Plik ściągnięto 64 raz(y) 87,96 KB

1.png
Plik ściągnięto 6 raz(y) 34,54 KB

_________________
  WiZaR5789
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 23-05-2022, 15:17   

Rozważałem Netię ale niestety trzeba się z nimi związać na przynajmniej dwa lata, dzwoniłem z pół roku temu z pytaniem czy mają u mnie w bloku usługi, no i owszem mają, kobietka na infolinii chciała od razu zapisywać montaż.
Na routingu krajowym nawet mi za bardzo nie zależy. FIFA nie ma serwerów w Polsce. A pracując zdalnie i tak łącze się z serwerami za granicą.

Z lagami nie adekwatnymi do wskazywanej wartości pingu miałem sytuację wypisz wymaluj na łączu od Multimedii ( na ich routingu). Wszystko idealnie według cyferek a sama gra opóźniona na maksa. Sytuacja trochę się poprawiła jak użytkownicy MM na moim osiedlu zostali wpięci w sieć Vectry i zaczął obowiązywać ich routing. Mimo że pingi się pogorszyły to rozgrywka stała się lepsza ale nadal średnia.

Sytuacja z Orange co najmniej dziwna, miesiąc czy dwa temu grałem na tym samym sprzęcie u znajomego który też ma internet z Orange i gra śmigała aż miło (to mnie skusiło, bo była to przepaść między Vectra a orange). Obecnie wraz z nim, w ostatni weekend mieliśmy podobne problemy czyli opóźnienie i uczucie "slow motion".
Czy te problemy mogą być przejściowe czy "ten typ tak ma".

Poza tym ważnym dla mnie aspektem grania nie mam na co narzekać. Ale nie ukrywam że jest to póki co powód dla którego rozważę rezygnację. Mam jeszcze trochę czasu do upływu 14 dni. Poza tym nadal to umowa bez okresu zobowiązania.
 
 
gloryh2o 
Klikacz

Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 7
Wysłany: 23-05-2022, 15:29   

Niestety ten typ tak ma, zresztą nie tylko oni, radzę sprawdzić netie. Masz 14 dni na odstąpienie umowy, zawsze możesz wrócić do orange.
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2022, 16:29   

greg_777 napisał/a:
Rozważałem Netię ale niestety trzeba się z nimi związać na przynajmniej dwa lata, dzwoniłem z pół roku temu z pytaniem czy mają u mnie w bloku usługi, no i owszem mają, kobietka na infolinii chciała od razu zapisywać montaż.
Na routingu krajowym nawet mi za bardzo nie zależy. FIFA nie ma serwerów w Polsce. A pracując zdalnie i tak łącze się z serwerami za granicą.

Z lagami nie adekwatnymi do wskazywanej wartości pingu miałem sytuację wypisz wymaluj na łączu od Multimedii ( na ich routingu). Wszystko idealnie według cyferek a sama gra opóźniona na maksa. Sytuacja trochę się poprawiła jak użytkownicy MM na moim osiedlu zostali wpięci w sieć Vectry i zaczął obowiązywać ich routing. Mimo że pingi się pogorszyły to rozgrywka stała się lepsza ale nadal średnia.

Sytuacja z Orange co najmniej dziwna, miesiąc czy dwa temu grałem na tym samym sprzęcie u znajomego który też ma internet z Orange i gra śmigała aż miło (to mnie skusiło, bo była to przepaść między Vectra a orange). Obecnie wraz z nim, w ostatni weekend mieliśmy podobne problemy czyli opóźnienie i uczucie "slow motion".
Czy te problemy mogą być przejściowe czy "ten typ tak ma".

Poza tym ważnym dla mnie aspektem grania nie mam na co narzekać. Ale nie ukrywam że jest to póki co powód dla którego rozważę rezygnację. Mam jeszcze trochę czasu do upływu 14 dni. Poza tym nadal to umowa bez okresu zobowiązania.


Tu już nawet nie chodzi o sam routing krajowy. Netia tranzytuje ruch przez level3, cogencto, retn i kilku innych dużych graczy gdzie w Orange masz albo ich opentransit albo telie a na dodatek i tak nie masz żadnego bezpośredniego spięcia gdzieś w Warszawie czy coś tylko wszystko leci przez Hamburg żeby poleciec np do Czech czy już wgl nie mówiąc o wschodzie. Dlatego przemyślałbym mocno twoja decyzje. Stałem przed podobnym wyborem i odstraszała mnie umowa na 2 lata jednakże zaryzykowałem i już prawie od pół roku przestałem sprawdzać routing bo nie muszę.
_________________
  WiZaR5789
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1246
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2022, 17:57   

@greg_777
FIFA i wszystko jasne, chyba nie ma gorszego operatora niż Orange w tej kwestii, wystarczy poczytać forum Orange, temat wielokrotnie wałkowany ;) wybrałeś najgorzej jak mogłeś
zawsze były mniejsze lub większe problemy z FIFA w Orange, niestety to kwestia routingu do EA i faktu iż część rozgrywek odbywa się w trybie p2p gdzie liczy się routing KRAJOWY, niestety każdy większy operator w Polsce jest w kwestii FIFA lepszy niż Orange
jeśli Ci zależy na świetle to możesz nawet zaryzykować TMobile ale pod warunkiem że będziesz mógł zrezygnować z usługi w ciągu 14 dni bo nie wiem jak obecnie TM się sprawuje, to było największe rozczarowanie po uruchomieniu ich usługi FTTH ale niektórzy twierdzą że się poprawiło, sam możesz się przekonać jak jest i w razie czego ich też pogonić
Oczywiście najlepsza obecnie byłaby Netia ale pod warunkiem że świadczy u Ciebie usługę światłowodową
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 23-05-2022, 21:50   

FIFA to owszem p2p ale niektóre tryby między innymi ultimate team to gra 1vs1 na dedykowanych serwerach które są umieszczone we Frankfurcie Paryżu Londynie, Amsterdamie, i chyba Dublinie. Ea praktycznie ukróciło granie stricte p2p gdzie gracz wchodzi do lobby i łączą się bezpośrednio. Wszystko idzie za pośrednictwem serwerów których w Polsce nie ma i pewnie długo nie będzie zatem routing orangu powinien dawać radę.

Tak jak mówiłem, umowy dwuletnie praktycznie u mnie odpadają. Orange I Vectra to jedyni operatorzy gdzie można uzyskać krótka umowę na rok albo bezterminowo tak jak mam teraz.

Nie kierowałem się jako tako opiniami z internetu tylko na realnych odczuciach gdzie miałem szansę pograć u kolegów a że akurat dwóch z nich ma/ miało Orange i przebijało to moja Vectrę pod każdym względem to się na to zdecydowałem. Wszyscy mieszkamy w promieniu 1,5km.

Nie ma u mnie w bloku operatora co poprowadzi światłowód prosto do mieszkania. Wszystko to światłowód w piwnicy i jakaś inna metoda doprowadzić sygnał do mieszkania. Vectra/Mm to też był światłowód w piwnicy, a koncentryk do mieszkania
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1246
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-05-2022, 07:07   

nie można wykluczyć że za część problemów odpowiada ta choinka połączeń którą Ci Orange zafundował, równego typu konwertery na tym połączeniu na pewno nie poprawiają sytuacji a w przypadku Orange nie masz w tym momencie wyjścia, zresztą najlepszym testem byłoby pogranie w inne gry niż na serwerach EA żeby zorientować się czy problem dotyczy tylko EA czy generalnie tego typu doprowadzenia łącza jakie masz obecnie w domu, jeśli dal Ciebie takim ograniczeniem jest długość trwania umowy to masz problem bo to bardzo zawęża Ci wybór i przesuwa problem z technicznego na nietechniczny
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 24-05-2022, 15:54   

Chciałbym sprawdzić inne gry online, ale takowych nie posiadam. Poza tym w grze innego typu pewnie bym się nawet nie zorientował że mam opóźnienie :) .

Nawet jeśli spróbował bym Netii, instalacja zapewne będzie wyglądała identycznie bo nie poprowadzą światełka bezpośrednio do lokalu. Ciężko mi cokolwiek więcej powiedzieć...Podłączyłem wczoraj ponownie Vectrę i rozgrywka była inna o 180 stopni, szybsza bardziej responsywna, dająca więcej frajdy z gry mimo pingu o 10-15ms wyższego w samej grze (34-40ms.). Orange to zakres 22-28ms. A odczuwalne jak 200ms albo i lepiej

Szkoda, wielki zawód na tej płaszczyźnie, teraz widzę że Vectra nie jest tu taka tragiczna. Reszta usług na na prawdę dobrym poziomie, funbox daje radę, wifi w każdym zakamarku mieszkania, nie zatyka się przy dużej ilości urządzeń, daje jakieś możliwości konfiguracji co jest bardzo ok ( multimedia daje możliwość zmiany hasła do wifi i nic więcej). TV też w dobrej jakości bez zastrzeżeń.
Jeśli sytuacja się nie unormuje do poniedziałku to rezygnuje z czystym sumieniem bo poza dużo lepsza prędkością i super dostępowi do wifi nic nie zyskałem po migracji z MM.
Czy ktoś orientuje się czy te nowe oferty Vectry nowymi routerami są chociaż trochę warte polecenia ? Cenowo wypada korzystnie a gorzej jeśli chodzi o granie nie będzie. Vectra w moim bloku też korzysta ze światłowodu doprowadzonego do budynku, tyle że do mieszkań leci ścianą kabel koncentryczny. I jeśli chodzi o stabilność to w mojej lokalizacji nie jest źle.

@edit.

Udało mi się podłączyć własny router zamiast Funboxa. Dzięki temu mogę zobaczyć IP serwerów z którymi się laczylem podczas sesji.
https://files.fm/f/wm8bte552 wewnetrzne IP konsoli to końcówka 140
Poprawy znaczącej nie widzę ale chociaż można podłubać i tv nie działa.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1246
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-05-2022, 18:40   

@greg_777
Vectra ma całkiem dobre nowe modemy, oparte na Broadcomie....jest szansa że dostaniesz coś naprawdę dobrego
 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 24-05-2022, 19:27   

pawelb napisał/a:
@greg_777
Vectra ma całkiem dobre nowe modemy, oparte na Broadcomie....jest szansa że dostaniesz coś naprawdę dobrego


Dzisiaj mi właśnie założyli Vectre 600/60 i dali ten nowy technicolor CGA4236. Od razu wbiłem na panel klienta i jest opcja open - dla zaawansowanych. Ustawiłęm to, potem trzymacie przycisk reset przez 15s i po dłuższej chwili pojawia się WiFi i dostęp do routera jak na naklejce od spodu. Tym sposobem jest fabryczny soft i możesz grzebać w ustawieniach - jest na bogato, jedyne co to nie można z poziomu softu wyłączyć wifi a ta opcja z panelu klienta nie działa... Ogólnie ostatnio u mnie UPC bardzo się pogorszyło, coraz częstrze awarie, wieczorami mój stary TC7200 z ośmioma kanałami download już się przytykał do 150Mb/s (miałem 300/25). NA razie jestem zadowolony, interesujące mnie routingi wręcz się poprawiły (np. do tmobile, ATMAN, xbox xCloud, stadia tak samo..). NO i upload mam 60Mb jak w UPC na maksa w mojej lokalizacji 750/30Mb

Edit: no i u mnie WAN dostaje publiczne IP
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 30-05-2022, 22:39   

Dzięki za info. Wielki plus dla Vectry za możliwość konfiguracji routera.
Jutro dzwonię dopytać. Orange na moje potrzeby kompletnie nie trafiony pomysł - stabilność super, prędkość mam dużo wyższa niż deklarowana w umowie, TV bez zarzutu. Ale granie to katorga, nie wyobrażam sobie odpalać w weekend grę i denerwować się na nieustanne lagi w środku dnia czy nocy.
Czy ktoś wie coś o UPC ? Nawet nie wiem czy są u mnie w mieście ( Olsztyn) . Czy warto się interesować tematem ? Mocno się reklamują z Play.
 
 
ptrzem 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2021
Posty: 33
Wysłany: 17-07-2022, 23:25   

c#Hunter napisał/a:
pawelb napisał/a:
@greg_777
Vectra ma całkiem dobre nowe modemy, oparte na Broadcomie....jest szansa że dostaniesz coś naprawdę dobrego


Dzisiaj mi właśnie założyli Vectre 600/60 i dali ten nowy technicolor CGA4236. Od razu wbiłem na panel klienta i jest opcja open - dla zaawansowanych. Ustawiłęm to, potem trzymacie przycisk reset przez 15s i po dłuższej chwili pojawia się WiFi i dostęp do routera jak na naklejce od spodu. Tym sposobem jest fabryczny soft i możesz grzebać w ustawieniach - jest na bogato, jedyne co to nie można z poziomu softu wyłączyć wifi a ta opcja z panelu klienta nie działa... Ogólnie ostatnio u mnie UPC bardzo się pogorszyło, coraz częstrze awarie, wieczorami mój stary TC7200 z ośmioma kanałami download już się przytykał do 150Mb/s (miałem 300/25). NA razie jestem zadowolony, interesujące mnie routingi wręcz się poprawiły (np. do tmobile, ATMAN, xbox xCloud, stadia tak samo..). NO i upload mam 60Mb jak w UPC na maksa w mojej lokalizacji 750/30Mb

Edit: no i u mnie WAN dostaje publiczne IP


Tryb 'Open' w CGA4236 póki co jest 'koślawy'... Niby można się dostać do ustawień modemu, ale pewne opcje nie działają (są 'wyszarzone') a inne z kolei działają inaczej niż przy twardym resecie modemu przy ustawieniach standardowych i odpiętym koncentryku.

Na przykład sieć Wi-Fi można ustawić wyłącznie z jednym SSID na oba pasma (2.4 oraz 5Ghz) i tylko z szyfrowaniem WPA2 (brak WPA3). Poza tym przy ustawieniu trybu 'Open' przestaje mi działać telefon stacjonarny...

Dzwoniłem do działu obsługi Vectry, powiedzieli mi, że tryb 'Open' jest ciągle w fazie testów i pewne funkcje mogą nie działać...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: