Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa instalacja w mieszkaniu
Autor Wiadomość
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 23-05-2022, 11:21   Nowa instalacja w mieszkaniu

Witam Was,
Będę robił remont mieszkania i w związku z tym mam do Was kilka pytań co do instalacji.
Mieszkanie dwupokojowe, będę kładł w obu pokojach jeden kabel koncentryczny i dwa równoległe kable internetowe (skrętki).

1. Jaką skrętkę polecacie (jakiej kategorii) biorąc pod uwagę, że ma być na wiele lat?
2. Jeśli skrętka wysokiej kategorii to czy gniazdka internetowe też powinny być wyższej kategorii?
3. W głównym pokoju koncentryk będzie rozdzielony na modem, tv i na tv w drugim pokoju. Jaki polecacie rozdzielacz do kabla koncentrycznego?
4. Czy powinienem jeszcze o czymś pamiętać, może jakaś dodatkowa instalacja?

Proszę o pomoc.
  misiek122
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 23-05-2022, 12:26   

misiek122, Gdzie będą się zbiegać wszystkie skrętki?

1. Cat6
2. Tak
3. UPC stosuje teleste.

Generalnie nie polecam rozdzielania kabla koncentrycznego w salonie za TV, tworzy to plątaninę kabli, która póxniej trudno schować
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 23-05-2022, 13:31   

zylx, dzięki za odpowiedzi. Skrętki nie będą się w sumie nigdzie zbiegać. Po prostu dwa pokoje będą połączone ze sobą dwoma równolegle połozonymi skrętkami zakończonymi jednym podwójnym gniazdkiem internetowym w salonie i drugim pokoju.
W głównym pokoju będzie modem podłączony do gniazdka internetowego, a w drugim pokoju, do gniazdka, mój router, który działa jako AP. A druga skrętka w zapasie, np. dla nowego dekodera (aktualnie mam moduł CI+ w salonie i drugim pokoju).

Z pewnościa masz rację z tą plątaniną kabli, ale jedno to będzie do tv, które i tak musi być, a drugi to modem, który chcę żeby był w salonie bo do niego podłączony będzie telefon stacjonarny, no i będzie wifi potrzebne do Smart tv.
  misiek122
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 23-05-2022, 21:10   

misiek122, jak już i tak ciągniesz kable to tv również połącz kablowo.
Możesz też rozważyć, czy niemwolisz zamiast tego swojego routera dać jakiegoś AP z prawdziwego zdarzenia i do niego pociągnąć kabel.
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 24-05-2022, 13:13   

zylx, dzięki za odpowiedź. W salonie - modem, jak i drugim pokoju - mój router stoją obok tv i smart tv dobrze działa po wifi, a jeśli zajdzie potrzeba połączenia kablem to też nie będzie problemu. Tv będą stały więc kable nie będą ciągnęły się po cianie, ale i tak będę chciał żeby mi zrobili tunele na kable jakbym kiedyś chciał powiesić tv.

Co do AP z prawdziwego zdarzenia to muszę to przemyśleć. Bo puki co wifi w salonie z modemu jest, w drugim pokoju z mojego routera też jest, w kuchni czy przedpokoju wifi puki co nie potrzebuję, ale kto wie czy kiedyś nie będzie potrzebne bo teraz już nawet lodówki są smart.
  misiek122
 
kopers 
Klikacz

Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 4
Wysłany: 31-05-2022, 12:03   

zylx napisał/a:
misiek122, jak już i tak ciągniesz kable to tv również połącz kablowo.
Możesz też rozważyć, czy niemwolisz zamiast tego swojego routera dać jakiegoś AP z prawdziwego zdarzenia i do niego pociągnąć kabel.


Potwierdzam. Też tak robiłem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: