Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GPON w UPC
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 25-04-2022, 19:39   

Wiemy o tym od dawna.
_________________
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 02-05-2022, 12:55   

pawelb napisał/a:
Internet w Polsce w stosunku do zarobków jest jednym z najtańszych w Europie i generuje coraz mniejsze zyski

Liczysz to zapewne tak jak ci w rządzie... przeliczając tylko po kursie na złotówki, a nie na moc nabywczą. Licząc po kursie, to wtedy w Polsce mamy praktycznie wszystko z towarów, usług za Bóg zapłać...
Zdrowe przeliczenie to wziąć minimalną krajową w danym państwie i policzyć jaki % minimalnego wynagrodzenia stanowi cena za dane łącze. Inne liczenie nie ma sensu. Takie samo gadanie jak to ponoć mamy jeden z najtańszych prądów... Przeliczając na złotówki owszem, licząc do mocy nabywczej jeden z najdroższych.
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 16-05-2022, 18:36   

ciekawe czy mają w planach wprowadzenie GPON dla BIZNESu, ale jak już tu było wspomniane tam są jakieś problemy z telefonem stacjonarnym, trochę to dziwne bo klient biznesowy zawsze był traktowany inaczej ;)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-05-2022, 07:26   

izok, GPON dla biznesu jest od poczatķu. Dają wtedy łącze symetryczne i stałe ip.

Ps: UPC zrezygnowało z durnego sposobu logowania do sieci. Na początku by podłączyć własny router trzeba było wysłać opcje dhcp 60 i 61 z odpowiednimi wartościami. Obecnie wystarczające jest sklonowanie adresu mac.
_________________
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 23-05-2022, 19:56   

artykuł: Przyszłość UPC jest światłowodowa
 
 
dameq 
Klikacz

Dołączył: 14 Lis 2022
Posty: 3
Wysłany: 14-11-2022, 10:05   

zylx napisał/a:
izok, GPON dla biznesu jest od poczatķu. Dają wtedy łącze symetryczne i stałe ip.

Ps: UPC zrezygnowało z durnego sposobu logowania do sieci. Na początku by podłączyć własny router trzeba było wysłać opcje dhcp 60 i 61 z odpowiednimi wartościami. Obecnie wystarczające jest sklonowanie adresu mac.


Cześć, niedługo będę miał podłączenie od UPC w nowym mieszkaniu. Zatem jak widzę po twoich odpowiedziach to aby wyrzucić ich router wystarczy sklonować jego MAC na swoim sprzęcie i tagować pakiekty na VLAN-a 40, tak? Czy jeszcze jest logowanie po PPPoE?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-11-2022, 23:56   

dameq, Na chwile obecna wystarcza vlan i MAC + ewentualnienkonfiguracjanprefixu dla IPv6 jrsli ci na tym zależy. Na paczatku trzeba bylo jeszcze ustawiac opcje dhcp 60 i 61.
_________________
 
 
dameq 
Klikacz

Dołączył: 14 Lis 2022
Posty: 3
Wysłany: 23-11-2022, 14:03   

Dzięki za odpowiedź i rozpracowanie tematu, śmiga :-) Zawsze kilka W zaoszczędzone na inne sprzęty, a i mam wrażenie jakby teraz net był bardziej responsywny.
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 05-12-2022, 09:29   

wiecie może dlaczego jest taka sytuacja, że sprawdzając dostępne usługi na adresie, oferta dla osoby fizycznej jest w technologi GPON, a dla klienta biznesowego DOCSiS ?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 12-12-2022, 14:05   

izok, Z względu na usługę telefon prawdopodobnie.
_________________
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 18-01-2023, 17:38   

Play idzie w XGS-PON link
 
 
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 18-01-2023, 21:35   

Cytat:
  
Forum MediaSwiat Strona Główna » Internet » chello / UPC » Inter


niestety na ten moment jest to tylko medialny bełkot.
Brak dostępnej bazy adresów bądź mapy zasięgu światła
_________________
 
 
TKNW 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2023
Posty: 6
Wysłany: 31-01-2023, 08:27   

zylx napisał/a:
dameq, Na chwile obecna wystarcza vlan i MAC + ewentualnienkonfiguracjanprefixu dla IPv6 jrsli ci na tym zależy. Na paczatku trzeba bylo jeszcze ustawiac opcje dhcp 60 i 61.


Cześć!

Zamówilem usługę od UPC na nowym osiedlu. Efekt jest taki, że mam umowę z UPC, ONT i router z PLAY, na infrastrukturze Orange ;)

Technik zainstalował ONT Nokii oraz Router Kaon AR2140. Setup działa, ale chciałbym podłączyć własny router. Pierwszym odruchem był tryb bridge na Kaonie, ale takowego nie znalazlem. Kontaktowalem się kilkukrotnie z infolinią UPC, ale pierwsi agenci stwierdzili chyba że mam compala, ustawili mi po swojej stronie usługę na IPv4 i kazali sprawdzić za kwadrans. Oczywiście nic to nie dało, bo router miał te zmiany w nosie. Co ciekawe - mogę typ usługi zmieniać na routerze samemu, ale trybu bridge to nie ujawnia.

Przeszedłem zatem do próby podpięcia mojego prywatnego routera prosto do ONT. Mam router Asusa z portem WAN RJ45. W konfiguracji próbowałem podawać adres MAC Kaona czy konfigurować jeden z portów LAN jako port WAN z konkretnym VLAN ID, ale generalnie cały czas dostaję błąd o niepoprawnym działaniu DHCP dostawcy - czyli router nie gada z ich DHCP.

Szukam pomocy z tą konfiguracją, jestem przekonany że coś ustawiam nie tak. Router i ONT wielokrotnie powercyclowany, infolinia UPC twierdzi że nie blokują podpięcia i konfiguracji swojego urządzenia.

Próbowałem po prostu podpinać ONT pod port WAN na Asusie. Próbowałem dopisywać na Asusie MAC z Kaona, próbowałem też konfigurować dual WAN i ustawiać port ethernetowy jako port WAN z przypisaniem VLAN ID, ale nic to nie daje, ciągle ten sam błąd :/

Podpinam screenshoty z moją konfiguracją.

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, jeśli ktoś ma z tym więcej doświadczenia :)

iptv.jpg
Plik ściągnięto 114 raz(y) 154,3 KB

dual wan.jpg
Plik ściągnięto 89 raz(y) 154,02 KB

wan settings.jpg
Plik ściągnięto 113 raz(y) 184,18 KB

error.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 65,63 KB

kaon.jpg
Plik ściągnięto 112 raz(y) 59,27 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-01-2023, 09:29   

A musisz ustawiać LAN5/LAN6 ? możesz ustawić bez agregacji?
 
 
TKNW 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2023
Posty: 6
Wysłany: 31-01-2023, 09:33   

pawelb napisał/a:
A musisz ustawiać LAN5/LAN6 ? możesz ustawić bez agregacji?


Niestety, mogę wybrać tylko agregację LAN1/LAN2 albo LAN5/LAN6. Ten model ma opcję agregacji dowolnego połączenia na 5&6 oraz jakieś 'gaming' porty na 1&2. Ot, taki przepłacony GaMiNgOwY router od asusa ;)

Natomiast w opcjach Dual WAN już wybiera się po którym porcie ma to lecieć, zaleznie od ustawień można wybrać osobno 5 lub 6 albo 1 lub 2.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: