Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak UPC oszczędza pasmo w sieci i naciąga klientów.
Autor Wiadomość
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-04-2022, 22:40   

zylx, Nowe budynki dosył i instalacja do lokalu światłowodem, takie są aktualne wymagania budowlane. Jednak instalacje budynkowe bazujące na koncentryku praktycznie nie są modernizowane, dlatego przegrywają z operatorami którzy nawet w starszym budownictwie np. kilkuletnim, wchodzą ze światłowodem.
Aktualnie zmieniła się również charakterystyka wykorzystania łączy internetowych. Kiedyś zapotrzebowanie na stałą transmisje to były głównie torenty itp. Teraz znakomitą cześć stanowi kontent wideo online. Sieci kablowe nie mają już takiej wydajności. Każdy CMTS ma określoną wydajność i dostępne pasmo wynikające z ilości dostępnych w kablu kanałów (częstotliwości).
Do tego dochodzi stopa błedów pomiędzy CMTS a modemem czyli jakość sieci, która wpływa bezpośrednio na końcową przepływność dla użytkownika.
Inaczej błędy BER zabierają pasmo, więc utrzymanie sieci na dobrym poziomie jest kosztownym wyzwaniem.
Zobaczymy jak UPC będzie się rozwijać pod zarządem Play.
To kolejny fundusz inwestycyjny więc raczej nie należy oczekiwać szaleństwa.
Inwestycja finansowa ma się monetyzować, więc na inwestycje w starą infrastrukturę raczej nie należy liczyć.
Chyba że zacznie się odpływ w kierunku światłowodu, może wtedy zmieni się podejście.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 04-04-2022, 09:38   

Orion, A kto mówi o inwestycjach w starą infrastrukturę. Nowe budynki będą podłączać do GPON, kilkuletnie, w których można to zrobić niskim kosztem też. Dla reszty nic raczej się nie zmieni, a nawet może być coraz gorzej.
_________________
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-04-2022, 12:46   

zylx, Dokładnie o tym pisałem. W nowych lokalizacjach kablówki inwestują ale nie w starych. Natomiast Orange buduje sieci światłowodowe w obydwu miejscach. Więc prędzej czy później odbiorą klientów kablówkom.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 04-04-2022, 12:54   

Orion, Orange też inwestuje tylko tam gdzie musi. Znam lokalizacje gdzie mają tylko adsl i żadnych planów na modernizację.
_________________
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-04-2022, 12:18   

zylx, Orange inwestuje bardzo dobrze, przykładowo w 40 letnim budynku (nie u mnie), w którym już jest UPC, Vectra i Netia. Podobnie jest w nowym dwu letnim osiedlu gdzie jest UPC i Netia.
Nie wiem jak jest w innych miastach, ale piszę na bazie własnych doświadczeń z Warszawy.
Nie ciągnijmy tego tematu, to bez sensu.

Wracając do tytułu wątku, dalej mając wykupione 750 Mb/s osiągam maksymalnie na kablu ~500 Mb/s mimo złożonej prawie 10 dni temu reklamacji .
Na tym samy laptopie, kablu itp. z Orange 1Gb/s osiągam dokładnie tyle za ile płacę, ot taka mała różnica w jakości usług.
UPC milczy, pewnie za jakiś czas dostanę odpowiedź (jak im się termin zapali w systemie), że wszystko jest ok i co Pan nam zrobi?

Niestety praca wymaga posiadania niezawodnego łącza, więc musi być backup inaczej UPC miałoby już jednego klienta mniej (po 10 latach).
 
 
Rostoff 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 342
Skąd: Mielec
Wysłany: 09-04-2022, 12:28   

Orion mam to samo 750 Mb/s a w rzeczywistości cały czas w granicach +- 550 Mb/s a czasami nawet mniej

Edyta///Sprzed chwili
https://naforum.zapodaj.net/bf3bffbfe805.jpg.html

1.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 290,72 KB

_________________
  rostoff
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-04-2022, 12:34   

I to jest dokładnie to co zrobiło UPC podnosiło prędkość na papierze.
Czyli abonenci dostali informacje ,że mają więcej i płacą więcej magia liczb.
Jak ktoś się czepia, to przecież upload jest po nowemu, a pobieranie zgodnie z parametrami usług czyli dla 750 Mb/s średnio przez 80% czasu ma być ~500 Mb/s. UPC jak wszystkie kablówki oszczędzają pasmo. Diabeł tkwi w szczegółach umów.
Standardem po zmianie usługi (np. przedłużenie umowy) w Vectrze są zaniżone parametry pobierania, jak się nie upomnisz na infolinii zawsze masz mniej.
Tak sobie ktoś wykalkulował.
Sprawdzone na własnej skórze.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 10-04-2022, 08:44   

Orion napisał/a:
Wracając do tytułu wątku, dalej mając wykupione 750 Mb/s osiągam maksymalnie na kablu ~500 Mb/s mimo złożonej prawie 10 dni temu reklamacji .
Na tym samy laptopie, kablu itp. z Orange 1Gb/s osiągam dokładnie tyle za ile płacę, ot taka mała różnica w jakości usług.


Płacisz za prędkość DO, więc w obu osiągasz dokładnie tyle za co płacisz. A nie u jednego :P
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-04-2022, 16:48   

Przeczytaj najpierw za co się aktualnie płaci https://uokik.gov.pl/faq_internet.php
Później wróć ze swoimi rewelacjami. Pojęcie marketingowe DO dawno jest nieaktualne. Użytkownicy nie wymagają od operatorów realizacji zobowiązań wynikających z umów. W ten sposób przyczyniają się do lekceważenie prawa telekomunikacyjnego przez operatorów. Oczywiście w większości przypadków użytkownik nie wie jakie ma instrumenty, które umożliwiają użytkownikowi udowodnienie, że prędkość jego łącza nie jest zgodna z parametrami usługi za którą płaci.
Polecam uwadze test przygotowany wspólnie z UOKIK i którego wyniki są respektowane przez UKE i operatorów https://pro.speedtest.pl/
 
 
Rostoff 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 342
Skąd: Mielec
Wysłany: 11-04-2022, 15:54   

:D :D :D

2.jpg
Plik ściągnięto 105 raz(y) 32,27 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 83 raz(y) 49,3 KB

_________________
  rostoff
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-04-2022, 19:30   

Rostoff, Witam w klubie ;)
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-04-2022, 16:57   

Odpowiedź na moją reklamację dziś dostałem mailem. Czyli miałem rację, że w mojej lokalizacji nie mogą dostarczyć 750 Mb/s, ale sprzedać już potrafią.

Cytat:

Odpowiedź na zgłoszenie dotyczące funkcjonowania Internetu UPC Polska.

Dzień dobry,
przykro mi, że po wykonanej instalacji parametry usługi internetowej nie były prawidłowe.

W związku ze zgłoszoną sytuacją proponuję odstąpienie od Umowy Abonenckiej z dnia 01.04.2022.
Na tej podstawie Dział Utrzymania Klientów przygotuje dla Pana nową promocję z inną usługą internetową.

Jeżeli jest Pan zainteresowany takim rozwiązaniem, proszę o wiadomość zwrotną.
Na tej podstawie podejmę dalsze działania.

Życzę Panu miłego dnia.


Odstąpiłem od umowy. Ciekawe jakie będą kolejne propozycje ;)
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-05-2022, 22:54   

Skończyło się na bezterminowej umowie 300 Mb/s za 44,99 mieś. Przed całym zamieszaniem z przejściem na 750 Mb/s płaciłem za 250 Mb/s 52.99. Teraz przynajmniej zawsze mam 300 Mb/s. Jako backup dla Orange światłowód 1 Gb/s wystarczy -;)
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 07-05-2022, 03:47   

Mam łącze 150 za 34,99 i jestem zadowolony, działa w maksymalnym zakresie :) Myślę tylko nad zakupem swojego routera bo czasami w najdalszym zakątku mieszkania sygnał od GCB jest słabszy, a modem jest w przedpokoju w skrzynce.
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 12-08-2022, 12:40   

witam czy polecicie jakas karte zewnetrzna sieciowa do laczna 1 GB/s ?

zakupilem:
VENTION Karta Sieciowa USB 3.0 1Gbps AX88179 0.15m
i na laczu 1gb/s mam po 500-max 600mbps. Jak sprawdzic czy to po mojej stronie ograniczenia sprzetowe czy lacze po prostu jest takie wolne nawet po kablu?
 
  Select HD
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: