Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie usług pod inny adres. Prośba o poradę
Autor Wiadomość
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 04-05-2022, 07:20   

blemot, jak się pokaże technik to się mocno uprzyj, że nie miało być wymiany modemu i tyle. Ja bym niewymieniał ubee ten nowy napęwno nie jest lepszy.
Rozdzielacz dasz gdzie Tobie pasuje
_________________
  ogromny
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 04-05-2022, 07:31   

zylx, porządna TSM to jest przynajmniej 250. Dolicz do tego montaż. Jak wstawiać taką tablicę to i naturalnym się wydaje pociągnięcie każdego rodzaju kabla do każdego pokoju, a to kolejne koszty. Większość inwestorów widzi taką inwestycję za zbyteczną.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 04-05-2022, 09:42   

blemot napisał/a:
Dzieki, rozumiem, ze najlepiej przy wejsciowych drzwiach gdzie wejdzie kabel do mieszkania - od tego miejsca puscic 2 kable do docelowych lokalizacji modemu i horizon? czy mozna inaczej: [wejscie]---kabel np. 30 m----------[rodzielacz]: jeden kabel np. 5m: do modemu, drugi kabel np. 5m do horizon?

Możesz jak chcesz. Pierwsze rozwiązanie jest bliższe wymaganiom dla nowych budynków, gdzie przy drzwiach daje się TSM w które zbiegają sie kable z całego mieszkania i od "operatorów". Taki rozwiązanie jest bardziej elastyczne i pomaga uniknąć problemów w przyszłości.

blemot napisał/a:

a jak z ubee - warto to cos wymieniac na cos nowszego przy okazji czy zostawic? mam 150mbit i nie chce wiecej

Przy przeniesieniu usług nie robią problemu by zostawić stary sprzęt. U mnie bez problemu zostało cisco.
TęczowyMiś napisał/a:
porządna TSM to jest przynajmniej 250. Dolicz do tego montaż.

Przy ogólnych kosztach remontu są to grosze.
_________________
 
 
blemot 
Klikacz

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 11
Wysłany: 04-05-2022, 09:52   

dziekuje za odpowiedzi - nad skrzynka sie zastanowie ale nie wiem czy jest sens to blok, do tego mieszkanie male - a centrum zrobie w jednym pokoju po prostu w jakiejs polce 8)
 
 
MMPL 
Klikacz

Dołączył: 30 Lip 2018
Posty: 11
Wysłany: 23-08-2022, 16:14   

Żeby nie tworzyć nowego tematu pozwolę sobie na post tutaj. Aktualnie używam upc (internet + tv z karta CI+) pod adresem A. Chciałbym przenieść usługi pod adres B (budynek świeżo oddany, z zeszłego roku itd).

Przed całym procesem złożyłem wniosek o rezygnacje z usług celem uzyskania lepszych warunków. Otrzymałem telefon z upc i grając w otwarte karty uzyskałem ofertę jaka mnie interesuje. Te same warunki tylko 20zl taniej.

No i tak, pan dzwoniacy stwierdził, że w budynku B nie ma możliwości używania karty CI+ bo jest tylko światłowód czy coś takiego. Czyli nie opłaca się robić tej tańszej oferty bo nie przeniosę jej na nowy adres. No i teraz ciekawostka. Wchodząc na stronę UPC, wybierając promke pod adres budynku B mam pakiety na 2 lata itd. i uwaga kartę CI+ za dodatkowe 14,99. Jednak się da :)

No właśnie. Da się czy nie da się? Czy konsultant mi ściemnił? Minął się z prawdą mówiąc, że na nowym adresie mogę wziąć pakiet minimum za 99zl gdzie na stronie mogę wziąć za 75.
 
 
pawlo_z 
easy master

Dołączył: 22 Lip 2021
Posty: 45
Wysłany: 23-08-2022, 16:58   

MMPL napisał/a:
Żeby nie tworzyć nowego tematu pozwolę sobie na post tutaj. Aktualnie używam upc (internet + tv z karta CI+) pod adresem A. Chciałbym przenieść usługi pod adres B (budynek świeżo oddany, z zeszłego roku itd).

Przed całym procesem złożyłem wniosek o rezygnacje z usług celem uzyskania lepszych warunków. Otrzymałem telefon z upc i grając w otwarte karty uzyskałem ofertę jaka mnie interesuje. Te same warunki tylko 20zl taniej.

No i tak, pan dzwoniacy stwierdził, że w budynku B nie ma możliwości używania karty CI+ bo jest tylko światłowód czy coś takiego. Czyli nie opłaca się robić tej tańszej oferty bo nie przeniosę jej na nowy adres. No i teraz ciekawostka. Wchodząc na stronę UPC, wybierając promke pod adres budynku B mam pakiety na 2 lata itd. i uwaga kartę CI+ za dodatkowe 14,99. Jednak się da :)

No właśnie. Da się czy nie da się? Czy konsultant mi ściemnił? Minął się z prawdą mówiąc, że na nowym adresie mogę wziąć pakiet minimum za 99zl gdzie na stronie mogę wziąć za 75.


Spróbuj porozmawiać z innym konsultantem jak potwierdzi to co pierwszy to znaczy, że się nie da jak zaproponuje coś innego to wyjdzie, że się da.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 23-08-2022, 17:06   

MMPL napisał/a:
No i tak, pan dzwoniacy stwierdził, że w budynku B nie ma możliwości używania karty CI+ bo jest tylko światłowód czy coś takiego. Czyli nie opłaca się robić tej tańszej oferty bo nie przeniosę jej na nowy adres. No i teraz ciekawostka. Wchodząc na stronę UPC, wybierając promke pod adres budynku B mam pakiety na 2 lata itd. i uwaga kartę CI+ za dodatkowe 14,99. Jednak się da


Nowe budynki mają tylko FTTH lub ETTH, na obu technologiach karta nie działa, więc miał rację.
 
 
MMPL 
Klikacz

Dołączył: 30 Lip 2018
Posty: 11
Wysłany: 23-08-2022, 17:15   

Hmm, to jak to się ma do tego, ze na stronie pod nowy adres mogę taka kartę domówić?
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 24-08-2022, 18:31   

MMPL napisał/a:
Hmm, to jak to się ma do tego, ze na stronie pod nowy adres mogę taka kartę domówić?


zadzwoń do programistów i opitol, że domyślnie dają kartę.
 
 
GD.karol 
classic master

Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 171
Wysłany: 17-09-2022, 17:35   

Mam pytanie w drugą stronę, na nowym miejscu nie ma usług UPC.

Do końca umowy ponad rok i 3 miesiące, czy można zrobić cesję na jakąś inną osobę? Zerwanie umowy wiąże się z zapłata kary, czyli t wszystkie zniżki abonamentu i tak myślę, że warto by było przepisać na kogoś z rodziny, niech sobie pokorzysta.
 
 
JanKowalski 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 9
Wysłany: 19-09-2022, 14:18   

Upieraj się przy instalacji w nowym miejscu. Czy to Twoja wina, że tam usług nie świadczą?
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 19-09-2022, 17:54   

JanKowalski napisał/a:
Czy to Twoja wina, że tam usług nie świadczą?


czy to wina upc, że nie wiedział co podpisuje i nie umiał czytać?
 
 
GD.karol 
classic master

Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 171
Wysłany: 19-09-2022, 19:04   

Po prostu niektórzy czasem się przeprowadzają, a wszystkiego zaplanować się nie da :)

W nowym miejscu jest światłowód, w starym nie, coś za coś. Patrzyłem wstępnie i rabaty UPC są około 1250, a koszt opłat około 1000, więc nawet opłacałoby się płacić, a nie korzystać.

Zapytam, jak nie spróbuję przepisać na kogoś z rodziny ;)
 
 
Jazz 
Klikacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2012
Posty: 9
Skąd: Tichau
Wysłany: 19-09-2022, 19:30   

JanKowalski napisał/a:
Upieraj się przy instalacji w nowym miejscu. Czy to Twoja wina, że tam usług nie świadczą?


Wina Tuska :D
_________________
 
 
JanKowalski 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 9
Wysłany: 20-09-2022, 07:07   

Ja tylko sugeruję, że można się próbować dogadać. Taka sama wina jego, jak i UPC ;)
Podpisując umowę na dwa lata nie planujesz przeprowadzki. A jak już się przeprowadzasz, to raczej nie będziesz tylko z powodu tego, że w danym lokalu jest możliwość świadczenia usług UPC, decydował się na dużo gorszy lokal ;)
Znam osoby, które poszły w zaparte i kary nie zapłaciły, bo się uparły, że one są gotowe usługę odbierać w nowym miejscu, ale nie chciałem pisać tak oczywiście, bo UPC też to czyta ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: