Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia 1Gb/s vs INEA 1Gb/s
Autor Wiadomość
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 20-10-2021, 15:41   

W swoim teście łącza popc inei pokazywałem trasy do masy hostów na świecie, w lubelskim jest narzut 15ms to bramy operatora, bo wszystko idzie przez Poznań, którekolwiek by to województwo nie było.

Tutaj od 30:52 jest wszystko
https://www.youtube.com/w...2gNMNjI2c&t=31s

Ogólnie wrażenia użytkownika na 5 gwiazdek mimo dodatkowych ms, pykam sobie na geforce now w gierki bezproblemowo, żadnych opóźnień nie czuję, strat pakietów. Łącza międzynarodowe są od level3 i telii, a po kraju wymieniają się ruchem w pozix, thinx, tpix, equinix (dawniej plix)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1246
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2021, 15:49   

Inea to sieć z wielkopolski więc nic dziwnego że tam mają główne węzły ;)
ale to jedyna większa sieć w Polsce która ukrywa informacje o swoich punktach styków, nie jest obecna w peerengdb.com, ciekawe dlaczego
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 28-10-2021, 10:38   

Mam od kilku dni Netie w technologii IN-ETTH i muszę przyznać jeśli chodzi o ping w grach to jest znacznie mniejszy np. na niemieckich serwerach teraz mam 28-29 w UPC zawsze było 39-42 oczywiście nie widzę żeby były utraty pakietów itd. ;) także polecam! =D
_________________
 
 
jb92 
Klikacz

Dołączyła: 23 Kwi 2022
Posty: 1
Wysłany: 23-04-2022, 17:06   

Witam
Mam możliwość wzięcia Netii na światłowodzie popc Orange. I w związku z tym dwa pytania:
1. Czy IP jest wewnętrzne czy zewnętrzne?
2. Czy jest zewnętrzny ont i wlasny router a jeżeli nie czy można ich router dać w tryb bridge i na moim routerze uzyskam adres ip z Netii?
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-05-2022, 09:01   

jb92 napisał/a:
Witam
Mam możliwość wzięcia Netii na światłowodzie popc Orange. I w związku z tym dwa pytania:
1. Czy IP jest wewnętrzne czy zewnętrzne?
2. Czy jest zewnętrzny ont i wlasny router a jeżeli nie czy można ich router dać w tryb bridge i na moim routerze uzyskam adres ip z Netii?


Na popc orange masz ONT HUAWEI HG8010Hv6 autoryzacja PPPoE + ADB VV 5822. IP publiczne zmienne.
_________________
  WiZaR5789
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-04-2023, 10:44   

WiZaR5789 napisał/a:

Na popc orange masz ONT HUAWEI HG8010Hv6 autoryzacja PPPoE + ADB VV 5822. IP publiczne zmienne.

Mam własnie taki zestaw,
Czy mozna coś zrobic z tym ADB 5822?, jakies sugestie w kwestii ustawień routera?
Czy próbował ktos podlączyc bezposrednio karte sieciową do ONT?
Narazie przez 10 dni bez zacięcia, pingi zagranice troszke lepsze niz w Orange, bez żadnych przerw i pakiet lossow.
_________________
  RobZon
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-04-2023, 00:18   

RobZon napisał/a:
WiZaR5789 napisał/a:

Na popc orange masz ONT HUAWEI HG8010Hv6 autoryzacja PPPoE + ADB VV 5822. IP publiczne zmienne.

Mam własnie taki zestaw,
Czy mozna coś zrobic z tym ADB 5822?, jakies sugestie w kwestii ustawień routera?
Czy próbował ktos podlączyc bezposrednio karte sieciową do ONT?
Narazie przez 10 dni bez zacięcia, pingi zagranice troszke lepsze niz w Orange, bez żadnych przerw i pakiet lossow.


Powiem szczerze że adb nawet do sieci na chwile nie podłączyłem, więc ciężko mi się wypowiadać na temat konfiguracji. Ale z tego co słyszałem całkiem dużo opcji konfiguracji w tym modelu akurat.
_________________
  WiZaR5789
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-05-2023, 18:51   

WiZaR5789 napisał/a:

Powiem szczerze że adb nawet do sieci na chwile nie podłączyłem, więc ciężko mi się wypowiadać na temat konfiguracji. Ale z tego co słyszałem całkiem dużo opcji konfiguracji w tym modelu akurat.

Jakies hasło z Netii potrzeba by podłączyc zewnetrzny router?
_________________
  RobZon
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-05-2023, 10:24   

RobZon napisał/a:
WiZaR5789 napisał/a:

Powiem szczerze że adb nawet do sieci na chwile nie podłączyłem, więc ciężko mi się wypowiadać na temat konfiguracji. Ale z tego co słyszałem całkiem dużo opcji konfiguracji w tym modelu akurat.

Jakies hasło z Netii potrzeba by podłączyc zewnetrzny router?



tak, tam jest normalne pppoe. Na swoim koncie NETIA będzie użytkownik miał te dane.
Ja akurat brałem via plus i było z tym trochę zamieszania, ale finalnie podpinałem testowo tplinka do onta na łączach fiberhost.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-05-2023, 12:03   

Bento napisał/a:

tak, tam jest normalne pppoe. Na swoim koncie NETIA będzie użytkownik miał te dane.
Ja akurat brałem via plus i było z tym trochę zamieszania, ale finalnie podpinałem testowo tplinka do onta na łączach fiberhost.

Ja jeszcze nie dostałem zadnej faktury, a chyba zeby zalozyc konto Netii trzeba miec nr który sie pojawia przy pierwszej fakturze...?
tak przy okazji to jakiego pinga masz do google.pl ? tez 8-11ms?
_________________
  RobZon
 
darekk 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 05-05-2023, 22:35   

RobZon napisał/a:

Ja jeszcze nie dostałem zadnej faktury, a chyba zeby zalozyc konto Netii trzeba miec nr który sie pojawia przy pierwszej fakturze...?


Forum nie pozwala na wklejanie linków...
W wyszukiwarce możesz wyszukać stronę:
Jak odzyskać nazwę użytkownika i hasło do połączenia? - Netia
i tam wybrać "Odzyskiwanie loginu i hasła do połączenia z internetem wiadomością SMS".
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-05-2023, 22:42   

darekk napisał/a:

Forum nie pozwala na wklejanie linków...
W wyszukiwarce możesz wyszukać stronę:
Jak odzyskać nazwę użytkownika i hasło do połączenia? - Netia
i tam wybrać "Odzyskiwanie loginu i hasła do połączenia z internetem wiadomością SMS".

wielkie DZIEKI, zadziałało przez SMSa :) http://autokonfiguracja.netia.pl/index,sms.html
_________________
  RobZon
 
darekk 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 05-05-2023, 22:54   

RobZon napisał/a:

wielkie DZIEKI, zadziałało przez SMSa :) http://autokonfiguracja.netia.pl/index,sms.html


Może być istotne aby otwierać ten link ze strony:
https://www.netia.pl/pl/p...haslo-do-uslugi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: