Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny i skomplikowany problem po wymianie dekodera na 4k
Autor Wiadomość
XGrzesX 
easy master

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 29
Wysłany: 06-04-2022, 21:26   Dziwny i skomplikowany problem po wymianie dekodera na 4k

Mam następujący problem i bardzo proszę o pomoc, bo już od kilku tygodniu próbuje go rozwiązać. Na początku nie powiązałem tego problemu z dekoderem 4k ale teraz mam podejrzene, że winowajcą jest ten dekoder ale szczególy poniżej.

Aplikacja Youtube i Netflix na telefonie nie widzi telewizora po naciśnięciu na ikonę w Youtube i Netflix służącą do przesyłania treści na TV.

Problem występuje na wszystkich 3 telefonach jakie posiadam ( Android, iOS) i występuje jeśli połączenie telewizora jest po kablu ethernet. Jak połączę TV z siecią wifi, to telewizor jest widoczny w Youtube i Netflix na telefonach i wszystko działa ale chcę korzystać z połączenia telewizora przez ethernet. Wcześniej przy połączeniu tv przez ethernet, tv był widoczny w aplikacjach Youtube i Netflix na telefonach. Telewizor to Samsung KS7000.
To co dodatkowo zauważyłem, to problem rozwiązuje restart routera/modemu (Upc Hitron) i jest dobrze przez ok kilka godzin. Potem znowu tv nie jest widoczny w aplikacjach na telefonie i trzeba znowu restartować router/modem. Problem też nie występuje jeśli odłącze od zasilania Dekoder 4K UPC, który korzysta z połączenia kablem ethernet.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 07-04-2022, 19:15   

Sprawdź adresacje sieci.
 
 
XGrzesX 
easy master

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 29
Wysłany: 08-04-2022, 16:57   

grzech1991 napisał/a:
Sprawdź adresacje sieci.


A co masz konkretnego na myśli ? Problem występuje zarowno przy sutomatycznym przedzielaniu IP przez router jak i przy ustawieniu konkretnego IP.

Ostatnio zauważyłen jeszcze, ze problem się rozwiazuje po odłączeniu od sieci dekodera 4K i odczekaniu kilka minut.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: