Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Możliwa lepsza jakość obrazu?
Autor Wiadomość
mtk.suder 
Klikacz

Dołączył: 09 Mar 2022
Posty: 11
Wysłany: 24-03-2022, 12:35   Możliwa lepsza jakość obrazu?

Witam!

Wczoraj była wymiana horizona na moduł CI+ i do tego osobny modem tak jak chciałem. Modem śmiga śmiało, wifi wydaje się stabilniejsze. Aczkolwiek liczyłem na to że również poprawi się jakość obrazu na telewizorze używając modułu CI+, ponieważ teraz sygnał idzie bezpośrednio do telewizora. Eleven Sports 4K to nawet na FHD nie wygląda. Można cos z tym zrobić? Splitter jest poprawny czy go wymienić (Teleste 3DTS106)? Filtr kanału zwrotnego cos pomoże?

Modem jest podpiety pod OUT a telewizor pod 6dB.

Zdziwiłem sie jak technik UPC sie mnie zapytał, czy nie ma juz gdzieś w mieszkaniu zamontowanego jakiegoś splittera. Wiec dało mi to do myślenia.

Załączam informacje z modemu i zdjęcie splittera.

Dziekuje za pomoc!

WhatsApp Image 2022-03-23 at 14.00.49.jpeg
Plik ściągnięto 95 raz(y) 56,58 KB

upc2.png
Plik ściągnięto 79 raz(y) 281,45 KB

upc1.png
Plik ściągnięto 33 raz(y) 236,43 KB

 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 24-03-2022, 15:36   

mtk.suder, splitter taki jak na zdjęciu UPC montuje i jest on niby poprawny. Eleven 4 k zalaczylem sobie testowo i szczerze to D... Y nieurywa. Dużo lepiej wyglądają te kanały 4k co są w ofercie
_________________
  ogromny
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 24-03-2022, 16:14   

Cytat: " Kanał Eleven Sports 1 4K jest upscalowaną do 4K wersją Eleven Sports 1 HD, która wybrane pozycje pokazuje w natywnym UHD - wyścigi Formuły 1 i niektóre mecze hiszpańskiej LaLiga Santander ".
_________________
 
 
Jack777 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 115
Wysłany: 24-03-2022, 17:21   

U mnie na module i TV Sony 49" z 2019r. mecze ligi włoskiej na Eleven 4K wyglądają jak w czystym 4K
Dodam, że inne transmisje na tym kanale w porównaniu do dubla w HD mają zdecydowanie lepszą jakość
 
 
mtk.suder 
Klikacz

Dołączył: 09 Mar 2022
Posty: 11
Wysłany: 24-03-2022, 18:21   

A super, dobrze wiedzieć że Formuła 1 będzie natywna w UHD bo własnie mi na tym sporcie zależało. To jutro będę trening ogląda i zobaczę jaki będzie obraz.
Faktycznie jak przełączylem na Insight TV i Funbox to jakosc jest rewelacyjna. Szkoda że kanały typu TVN czy Polsat są lekko "ziarniste" w FHD.
Posiadam telewizor TCL C815 i wydaje mi się że przez horizona te kanały FHD były wyświetlana trochę lepiej (mniej "ziarniste") ale ręki sobie nie dam uciąc. Narzeczona mówi że jest lepiej ale nie wydaje mi się :)
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 24-03-2022, 20:12   

Dla mnie ten Eleven nie ma znaczenia, ja to tylko aktywowałam na testy. Sportu wogole nie oglądam.
_________________
  ogromny
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-03-2022, 22:00   

Cytat:
U mnie na module i TV Sony 49" z 2019r. mecze ligi włoskiej na Eleven 4K wyglądają jak w czystym 4K


Potwierdzam mam wrażenie że wszystkie mecze ligi włoskiej idą w 4k bo obraz jest świetny ..Hiszpańska też się zdarza w prawdziwym 4k a już elclasico w niedzielę to szczęka opadła .Jak przełączę z Eleven 4k na np angielska na c+ to nie bardzo się chce to oglądać ...
  stivi
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 25-03-2022, 04:19   

mtk.suder napisał/a:
Wczoraj była wymiana horizona na moduł CI+ i do tego osobny modem tak jak chciałem. Modem śmiga śmiało, wifi wydaje się stabilniejsze. Aczkolwiek liczyłem na to że również poprawi się jakość obrazu na telewizorze używając modułu CI+, ponieważ teraz sygnał idzie bezpośrednio do telewizora. Eleven Sports 4K to nawet na FHD nie wygląda. Można cos z tym zrobić? Splitter jest poprawny czy go wymienić (Teleste 3DTS106)? Filtr kanału zwrotnego cos pomoże?

Modem jest podpiety pod OUT a telewizor pod 6dB.

Zdziwiłem sie jak technik UPC sie mnie zapytał, czy nie ma juz gdzieś w mieszkaniu zamontowanego jakiegoś splittera. Wiec dało mi to do myślenia.
Przy sygnale cyfrowym obraz albo jest, albo kostkuje, zatrzymuje się, lub znika całkowicie. Natomiast żadne splitery czy inny osprzęt między gniazdem a telewizorem niema znaczenia dla jakości obrazu - w sensie jakość czy ostrość, takie problemy były przy sygnale analogowym.
_________________
 
 
mtk.suder 
Klikacz

Dołączył: 09 Mar 2022
Posty: 11
Wysłany: 25-03-2022, 08:22   

Dobra zrozumiałem i sie czegos nowego nauczyłem :) Dziękuję wam bardzo za info!
 
 
Daniel84 
light master

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 139
Wysłany: 25-03-2022, 09:07   

Popróbuj z ustawieniami obrazu które posiada TV , czasem wyłączenie jakiegoś ,, ulepszacza ,, poprawia jakość obrazu.
  Daniel84
 
Jack777 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 115
Wysłany: 25-03-2022, 10:10   

Dokładnie, ludzie często robią błąd ustawiając ostrość na max, co przy dobrej jakości sygnału powoduję właśnie tak zwaną "ziarnistość", a i ulepszacze prawie zawsze maja negatywny skutek.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 25-03-2022, 15:40   

mtk.suder, tak to święta prawda z tymi ulepszać zamiast, są firmy że całkiem nie źle to działa i nie trzeba nic zmieniać. Na innych forach użytkownicy sugerują zrobić profesjonalną kalibracje obrazu tylko to kosztuje około 500zl
_________________
  ogromny
 
mtk.suder 
Klikacz

Dołączył: 09 Mar 2022
Posty: 11
Wysłany: 25-03-2022, 18:08   

Powiem że oglądałem dzis F1 i faktycznie jakość jest mega w natywnym 4K 👍
Z ustawieniami to też sie już duzo bawiłem, wiem że mam średniaka wiec nie oczekuje tez nie wiadomo czego. Wszystkie ulepszacze mam wyłączone. Kalibracja to już za dużo, dopiero jak zakupie nowy telewizor na nowe mieszkanie.

Ale tak jak napisałem, F1 w 4K na eleven sports juz wygląda tak jak chciałem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: