Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odmowa zmiany adresu instalacji z uwagi na inną technologię
Autor Wiadomość
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 19-03-2022, 21:36   Odmowa zmiany adresu instalacji z uwagi na inną technologię

Cześć,
mam na docsis w UPC tv, internet i telefon na bezterminówce w starej ofercie. Chciałem przenieść usługę na nowe mieszkanie, ale tam łącze dostarczają "po światłowodzie" i jedyne co proponują to nową umowę i złożenie wypowiedzenia na starej.

Czy to normalne czy UPC ma na to procedury typu rozwiązanie obecnej umowy za porozumieniem stron?

Przez takie podejście po prostu chce się pójść do konkurencji...
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 19-03-2022, 22:12   

Ale z czym masz problem? Podpisałeś umowę na HFC, w nowym lokalu masz FTTH i teraz chcesz aby bezprawnie Ci świadczyli FTTH na umowie HFC?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-03-2022, 07:47   

aimer, UPC nie przenosi usług z lokalizacji gdzie jest docsis na gpon. Wynika to z faktu, że usługi za bardzo różnią się od siebie i UPC nie ma możliwości świadczenia na gpon takich usług jak telewizja na start, tv z dekoderem dvb c, telefon. Konieczna jest też wymiana wszystkich urządzeń.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 20-03-2022, 13:33   

zylx, ale powinni starą umowę rozwiązać za porozumieniem stron bez kar i podpisać nową pod nowym adresem i wszyscy byli by zadowoleni
_________________
  ogromny
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-03-2022, 14:22   

ogromny, Żadne przepisy tego od nich nie wymagają. Była by to jedynie dobra wola operatora.
_________________
 
 
free 
Klikacz

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 7
Wysłany: 21-03-2022, 19:16   

Mialem analogiczna sytuacje - bezterminowka i zaproponowali mi nowa umowe... jasne... poszedlem do konkurencji.
BTW. Okazuje sie, ze netia ma te same procedury w tym wzgledzie co upc.
Wg mnie jest to malo sensowne, z uwagi na to, ze potencjalny klient moze po prostu pomyslec, ze chca go wydy... na nowa umowe z byle powodu, bo niby ile osob jest zorientowanych w temacie roznych technologii dostarczania dostepu do neta.
Prawdopodobnie jest to uwarunkowane prawnie, ale wyglada slabo.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 21-03-2022, 19:32   

free napisał/a:
BTW. Okazuje sie, ze netia ma te same procedury w tym wzgledzie co upc.
Wg mnie jest to malo sensowne, z uwagi na to, ze potencjalny klient moze po prostu pomyslec, ze chca go wydy... na nowa umowe z byle powodu, bo niby ile osob jest zorientowanych w temacie roznych technologii dostarczania dostepu do neta.
Prawdopodobnie jest to uwarunkowane prawnie, ale wyglada slabo.


Firma musi się trzymać prawa i świadczyć Ci to na co masz umowę, mi by do głowy nie przyszło, że firma chce mnie wydymać, skoro chce rozwiązać umowę. Jak net nie działa, to firma robi zmianę umowy na nie działający czy wypowiadasz, bo był taki zapis? Dla mnie to proste.
 
 
free 
Klikacz

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 7
Wysłany: 21-03-2022, 21:10   

Nie maja natomiast problemu z podnoszeniem predkosci za dodatkowa kase. W takim przypadku nie potrzebna jest nowa umowa, a milczenie ze strony klienta - oznacza zgode.
Dla mnie nie jest to klarowna sytuacja, mialem neta 500 i to samo jest dostepne w nowej lokalizacji, a zmiana sprzetu - a co mnie to za przeproszeniem obchodzi, niech sobie zmieniaja na co chca i moga mi aneks ewentualnie dac pod nos do podpisania, a nie 24miechy kaganca.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2022, 08:22   

Kazdy powód jest dobry na podpisanie kolejnego aneksu przedłużającego umowę.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-03-2022, 08:50   

brtk, Zawsze można podpisać umowę na czas nieokreślony. UPC jeszcze tak słabo ogarnia umowy z GPON, stąd np. U mnie rachunek spadł o 30zł. Problemem tu raczej jest rozwiązanie umowy na starym mieszkaniu.
_________________
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 22-03-2022, 16:17   

Czym jest podyktowane, że po świetle UPC nie umie świadczyć usługi telefonu?
Orange z tego co rozumiem, nie ma problemu z telefonem po świetle?
A czym podyktowane brak podstawowej paczki kanałów? Jeszcze operator po swojej stronie nie wstawił odpowiednich urządzeń, które by takie paczki danych formowały do nitki światłowodowej?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-03-2022, 19:57   

dekiel, Brak telefonu jest naprawdę dziwny, Compal GW7557CE ma nawet dwa wyjścia telefoniczne. Widocznie nienoplaca się tegomimolementować.
Z telewizją jest większy problem i nie chodzi nawet o transmisję w światłowodzie. Do podstawowej paczki kanałów UPC nie daje żadnego dekodera, a tutaj musieli by dać albo dekoder IPTV albo jakiegoś ONT z portem RF jeśli zdecydowali by się wykorzystać RF overlay. Przy czym to drugie mogli by chyba robić tylko na sieci własnej, a pewnie starają się na maksa unifikować to co mają w BSA i w własnej sieci.

Kolejny problem to przenoszenie usług w drugą stronę. Ktoś ma 1000/300 albo nawet 1000/1000 i nagle trzeba to przenieść na koncentryk...
_________________
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 22-03-2022, 20:43   

free napisał/a:
Dla mnie nie jest to klarowna sytuacja, mialem neta 500 i to samo jest dostepne w nowej lokalizacji, a zmiana sprzetu - a co mnie to za przeproszeniem obchodzi, niech sobie zmieniaja na co chca i moga mi aneks ewentualnie dac pod nos do podpisania, a nie 24miechy kaganca.


no to nie podpisuj xD boże co za roszczeniowy klienci. Podnoszenie prędkości masz na tej samej lokalizacji i w tej samej technologii. W umowie masz HFC czy FTTH, możesz zerknąć?

free napisał/a:
Nie maja natomiast problemu z podnoszeniem predkosci za dodatkowa kase. W takim przypadku nie potrzebna jest nowa umowa, a milczenie ze strony klienta - oznacza zgode.


możesz iść do orange, gdzie miałeś do wyboru automatyczne przedłużenie umowy na 6 miesięcy w tej samej cenie lub przejście na czas nieokreslony z opłatami np .x4
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 22-03-2022, 22:15   

zylx napisał/a:
Kolejny problem to przenoszenie usług w drugą stronę. Ktoś ma 1000/300 albo nawet 1000/1000 i nagle trzeba to przenieść na koncentryk...

Przy przepisaniu umów za porozumieniem stron lepsze takie przejście niż kara?
A że DOCIS tyle tylko może zaoferować to trudno
_________________
  ogromny
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 11-08-2022, 21:59   

Witam
Dopadł mnie właśnie ten problem. Byłem w szoku jak się dowiedziałem że internet mogą mi przenieść ale TV tylko przez internet na ich super dekoderze 4k. Oczywiście mam hit Mikołaja którego już nie ma i cena wzrośnie z 100 do 200 zł!. Podziękowałem bo mogę sobie za pomocą dekodera sam przesyłać tv. Na nowym mieszkaniu mam Apple TV. Za sam internet już lepsza cena standardowa ze strony z 9 miesiącami za 0zł. Mając jednak przykre doświadczenia z modemem compal które kilkukrotnie tu opisywałem również podziękowałem za tą ofertę. Wziąłem u lokalnego dostawcy 900/90 za 69 zł z 6 miesiącami gratis. Sygnał doprowadzają do mieszkania w gniazdku. Centralny modem którym doprowadzają internet jest Huawei. Teraz pytanie jaki router polecacie? Interesuje mnie stabilne działanie i możliwość postawienia VPN na ruterze. Myślę nad Windscribe. Dzięki za sugestie
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: