Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pilot od Horizon konfiguracja z LCD JVC nie działa
Autor Wiadomość
Adam.Redlarski 
Klikacz

Dołączył: 11 Lut 2022
Posty: 1
Wysłany: 11-02-2022, 20:52   Pilot od Horizon konfiguracja z LCD JVC nie działa

Dzień dobry,

Próbuję skonfigurować pilot od dekodera Horizon z telewizorem JVC lt32vaf5000 i żaden z dostępnych kodów JVC czy Vestel nie działają, proszę o pomoc. Nadmieniam, że uniwersalny kod 999 także nie działa.
Dziękuję
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12-02-2022, 04:54   

Żebyś nie wpadł w kompleksy, to zauważę, że Sony Bravii, także nie sparujesz. Tyle, że ja parowalem pilot od telewizora z Horizonem.
_________________
  nordof
 
kisand 
Klikacz

Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 19
Wysłany: 14-02-2022, 11:16   

Pilota od telewizora raczej nie sparujesz z Horizonem .Pilot Horizona działa radiowo a telewizyjny na podczerwień .
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-02-2022, 12:13   

Trochę racji masz. Na podczerwien pilot horizona tez kiedy chce to działa,chocby podczs parowania z ich dekoderem. :)
_________________
  nordof
 
nun26081 
Klikacz

Dołączył: 05 Lis 2022
Posty: 2
Wysłany: 05-11-2022, 12:24   

Ostatnio próbowałem sparować pilot Horizona z TV JVC LT-32VAF5000. Pilot to RM-C3605

Kod dla JVC z instrukcji Horizona nie działał.

Zadziałał kod dla Vestel: 3148 z tym, że nie od razu tylko po kilku sekundach trzymania przycisku TV.
Zadziałał też kod 2884 dla Techwood ale zmiana głośności działa gorzej bo tylko krokowo, nie dało się przytrzymać przycisku żeby zmienić głośność o kilka poziomów.

Po tym jak kod dla JVC nie zadziałał i znalazłem ten wątek trochę się podłamałem ale pomogła informacja że Vestel to producent telewizorów w Europie takich marek jak JVC, Toshiba, Hitachi, Finlux, Telefunken czy Techwood i tym tropem szukałem kodu.
Co ciekawe kod do wcześniejszego TV wskoczył od razu po naciśnieciu przycisku TV a przy JVC i kodach 3148 lub 2884 trzeba było trzymać dłużej tak jakby rzeczywiście pilot próbował różnych wersji kodowania podczerwieni.
 
 
klocorek 
light master

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-11-2022, 13:12   

Nie rozumiem po co tak kombinujecie. Pilotem od telewizora przez HDMI obsługuję Horizona. Bez żadnego parowania. Jak potrzebuję coś bardziej wyrafinowanego np. nagrać, to wtedy używam pilota Horizon.
 
 
nun26081 
Klikacz

Dołączył: 05 Lis 2022
Posty: 2
Wysłany: 05-11-2022, 14:39   

Niektórym wystarcza wyłącznie pilot Horizona i tego od TV w ogóle nie używają.

Poza tym twój Horizon obłsuguje CEC? Możesz zmieniać na Horizonie kanały z pilota od TV?
U mnie TV na liście urządzeń z CEC nie wyświetla Horizona.
 
 
klocorek 
light master

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-11-2022, 16:58   

Tak, mogę zmieniać kanały w Horizon pilotem TV, wchodzić w listę programów/kanałów i poruszać się po niej. I to wszystko pilotem TV. Więc mnie do codziennej nawigacji pilot TV w zupełności mi wystarcza.

Do nie dawna sam nie byłem świadom o istnieniu CEC w HDMI, wydawało mi się że to naturalne w HDMI, człowiek całe życie się uczy.
Teraz chyba rozumiem Twój problem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: