Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak internetu po podłączeniu adap. usb RJ45
Autor Wiadomość
Adip 
Klikacz

Dołączył: 06 Lut 2022
Posty: 3
Wysłany: 06-02-2022, 13:30   Brak internetu po podłączeniu adap. usb RJ45

Witam, mam taki problem, otóż po podłączeniu adaptera usb rj45 do Mi Box, po jednym, lub dwóch dniach mam brak internetu.
Mam internet od UPC, urządzenie to Compal 500mb, do niego jest podłączony drugi router TP link w trybie AP, do niego kablem jest podłączony Mi Box, za pomocą adaptera ethernet usb.
Po kilkunastu, kilkudziesięciu godzinach po podłączeniu Mi Box-a zanika internet na wszystkich urządzeniach które łączą sie po wifi z Compalem i TP linkiem.
Kiedyś miałem internet od lokalnego dostawcy, i od nich modem i router, wtedy, w taki sam sposób podłączałem Mi Box do internetu, za pomocą tego samego adaptera usb, i nic się nie działo, internet nie zanikał, problemy zaczęły się po przejściu do UPC
Dodam, że mam dwa adaptery usb ethernet, i tak jak kiedyś oba działały, to po przejściu do UPC oba wywołują problemy.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?, czy wina leży po stronie Compala, czy może te adaptery robią jakieś zakłócenia?
Adaptery kupiłem na Ali , raczej do drogich nie należą, kupiłbym nowy bardziej markowy np: Uniteka za jakieś 80 zł, ale boje się, ze to nic nie zmieni, i pieniądze będą wyrzucone w przysłowiowe błoto.
Czy problemem może być zepsuty Compal? gdzie zgłosić problem?

Dodam, że po odłączeniu adaptera usb od Mi Boxa, musze zrestartować Compala, aby problemy z brakiem internetu został rozwiązany.
Podłączenie Mi Box za pomocą wifi nie stwarza żadnych problemów, ale chciałem mieć to po kablu.
Ostatnio zmieniony przez Adip 06-02-2022, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 06-02-2022, 14:05   

Adip, Jak bym miał strzelać to bym przyczyny szukał w konfiguracji adresacji i podsieci na tplinku (np zdublowane adresy etc). Możesz też przejrzeć log na Compalu, sprawdzić poziomy sygnału itd.
_________________
 
 
Adip 
Klikacz

Dołączył: 06 Lut 2022
Posty: 3
Wysłany: 06-02-2022, 14:14   

Dodam, że miałem ten Mi box podłączony kablem bezpośrednio do Compala, a także i do TP Linka i w obu przypadkach był zanik internetu po jednym, dwóch dniach.
Na początku miałem tego TP Linak w trybie routera, były więc dwie osobne sieci, teraz TP Link jest w trybie AP
 
 
bgalka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-02-2022, 15:35   

Mam mi box S i teraz fire tv stick i na tym hubie ethernet gra nic nie rozłącza.
https://shopee.pl/Unitek-Hub-3x-usb-3.0-usb3.1gen1-RJ45-Ethernet-i.543703660.11257148996
 
 
Adip 
Klikacz

Dołączył: 06 Lut 2022
Posty: 3
Wysłany: 06-02-2022, 18:55   

bgalka napisał/a:
Mam mi box S i teraz fire tv stick i na tym hubie ethernet gra nic nie rozłącza


Tylko u mnie problemem jest to, że po podłączeniu usb ethernet do Mi Boxa, internetu brak w ogóle w routerze UPC jak i w AP
Na tych samych adapterach usb ethernet, dwa lata temu, kiedy miałem innego dostawcy internetu, tego problemu nie było.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: