Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy UPC wprowadzi kanały 4K?
Autor Wiadomość
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 27-11-2021, 09:39   

Ja również nie narzekam. Stwierdziłem tylko, że to nie dekoder ;)
Również się przesiadłem na niego z Horizona i jest niebo, a ziemia.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 27-11-2021, 10:04   

szuwarek-mini, sam marudzisz 4k wchodzi bardzo wolno, w UPC nowości wchodzą jeszcze wolniej. Ja mam cisco i moduł i nie mam powodu do narzekania
_________________
  ogromny
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 27-11-2021, 22:37   

Cytat:
tylko, że to nie dekoder

Z ciekawości, co twoim zdaniem jest dekoderem?
"Przystawka" 4k też dekoduje.
_________________
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 27-11-2021, 22:46   

Ale co dekoduje ta przystawka 4K? Ma jakąś kartę? Tzn że telewizor też dekoduje i radio też. To też są dekodery? To jest zwykła przystawka internetowa do odbioru kanałów. To tak jakby słuchawki z wbudowanym radiem nazwać dekoderem a nie słuchawkami.
_________________
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 28-11-2021, 00:23   

zylx napisał/a:
Cytat:
tylko, że to nie dekoder

Z ciekawości, co twoim zdaniem jest dekoderem?
"Przystawka" 4k też dekoduje.
Ta przystawka nic nie dekoduje, po prostu odbiera stream video. Dokładnie tak samo, jak na przykład Netflix.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 28-11-2021, 11:00   

MAVERIC napisał/a:
Ale co dekoduje ta przystawka 4K

Cytat:
po prostu odbiera stream video.

Steam video w h264 lub h265 który musi zdekodować. Dokładnie tak jak "klasyczny" dekoder. Streamu te są dodatkowo zaszyfrowane za pomocą widevine, więc deszyfrowanie też robi.
_________________
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 28-11-2021, 11:44   

Odnosisz się tylko do tego co ci pasuje a nie do całej wypowiedzi. Ech, szkoda dyskutować.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 28-11-2021, 12:09   

Dobrze odniosę się do całej wypowiedzi.
Cytat:
Ale co dekoduje ta przystawka 4K

Materiał wideo w formacie h264, h265 i pewnie jeszcze kilkunastu innych. Dokładnie tak samo jak tradyxyjny dekoder.
Cytat:
Tzn że telewizor też dekoduje i radio też.

Współczesne telewizory jak najbardziej mają wbudowaną funkcjonalność dekoderów. W większości przypadków dekodowanie odbywa się w sposób sprzętowy, a więc jed do tego fizyczny układ scalony na płycie głównej tv. Co do radia, jeśli mówimy o radiu cyfrowym to również, jeśli o analogiwym to nie. Powyższe jest również prawdziwe w przypadku wspomnianych słuchawek.
Przystawka od "dekodera" różni się jedynie tym w jaki sposób jest do niej materiał, który zresztą zazwyczaj jest w tym samym formacie.

Myślę, że mylisz tutaj dekodowanie (decode) z deszyfrowaniem (descramble, decrypt).
Według twojego rozumowania dekoderem byłby moduł Ci plus, który właśnie deszyfruje. Ale oczysicie nim nie jest z czym mam nadzieje będziesz polemizował.
_________________
 
 
Gawer 
Klikacz

Dołączył: 10 Mar 2021
Posty: 7
Wysłany: 28-11-2021, 17:02   

zylx napisał/a:
Dobrze odniosę się do całej wypowiedzi.
Cytat:
Ale co dekoduje ta przystawka 4K

Materiał wideo w formacie h264, h265 i pewnie jeszcze kilkunastu innych. Dokładnie tak samo jak tradyxyjny dekoder.
Cytat:
Tzn że telewizor też dekoduje i radio też.

Współczesne telewizory jak najbardziej mają wbudowaną funkcjonalność dekoderów. W większości przypadków dekodowanie odbywa się w sposób sprzętowy, a więc jed do tego fizyczny układ scalony na płycie głównej tv. Co do radia, jeśli mówimy o radiu cyfrowym to również, jeśli o analogiwym to nie. Powyższe jest również prawdziwe w przypadku wspomnianych słuchawek.
Przystawka od "dekodera" różni się jedynie tym w jaki sposób jest do niej materiał, który zresztą zazwyczaj jest w tym samym formacie.

Myślę, że mylisz tutaj dekodowanie (decode) z deszyfrowaniem (descramble, decrypt).
Według twojego rozumowania dekoderem byłby moduł Ci plus, który właśnie deszyfruje. Ale oczysicie nim nie jest z czym mam nadzieje będziesz polemizował.



Widze ze sie znasz, to mam pytanko, co lepiej wybrac do samsunga QE85Q80TAT CI+4K czy ten dekoder 4K?

A moze ktos wie cod wiecej bo przeraza mnie sciaganie TV ze sciany zeby wpiac karte za TV...
  Gawer
 
Andre_NH 
classic master


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 225
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-12-2021, 13:53   

Jack777 napisał/a:
Czy ktoś ma ten niby nowy moduł 4K i czy działają mu dołączone w kablu kanały w 4K, bo jakoś cicho o tym.
Chyba oficjalnie UPC nie informowało na razie o dołączeniu tych kanałów dla posiadaczy modułów CI.


Posiadam dwa moduły CI+. Jeden stary, który nie wspiera 4k i drugi nowy (od września), który wspiera 4k. Na jednym nie odbieram 4k, a na drugim odbieram.

Jestem starym klientem.
_________________
 
 
Daniel84 
light master

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 139
Wysłany: 03-12-2021, 15:10   

Andre_NH napisał/a:
Jack777 napisał/a:
Czy ktoś ma ten niby nowy moduł 4K i czy działają mu dołączone w kablu kanały w 4K, bo jakoś cicho o tym.
Chyba oficjalnie UPC nie informowało na razie o dołączeniu tych kanałów dla posiadaczy modułów CI.


Posiadam dwa moduły CI+. Jeden stary, który nie wspiera 4k i drugi nowy (od września), który wspiera 4k. Na jednym nie odbieram 4k, a na drugim odbieram.

Jestem starym klientem.


Zadzwoń do UPC i poproś/zażądaj włończenia uprawnień na starym module. Mam ,, stary ,, Moduł i zdalnie włączyli mi uprawnienia do odbioru 4K .
  Daniel84
 
woli 
light master

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 99
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2021, 17:37   

Panowie i Panie kiedy w końcu Eleven 1 4K ,jest już prawie wszędzie ,nawet 😀w Polsat box czy w kablówce Elsat
_________________
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 19-01-2022, 22:49   

Cytat: "Eleven Sports 1 4K zawitał do platform Polsat Box i Canal+ oraz sieci Netia, Vectra, Toya, Inea, Orange, Elsat, Avios, Jambox, Play i innych. I co najważniejsze, na tym ma się nie skończyć - jak zapewnia Krzysztof Świergiel, CEO oraz członek zarządu Eleven Sports w Polsce, wkrótce nadawca będzie informować o porozumieniach z kolejnymi sieciami".
Może w końcu pojawi się w UPC. Chyba tylko my zostaliśmy bez tego kanału.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 19-01-2022, 23:21   

MAVERIC napisał/a:
Cytat: "Eleven Sports 1 4K zawitał do platform Polsat Box i Canal+ oraz sieci Netia, Vectra, Toya, Inea, Orange, Elsat, Avios, Jambox, Play i innych. I co najważniejsze, na tym ma się nie skończyć - jak zapewnia Krzysztof Świergiel, CEO oraz członek zarządu Eleven Sports w Polsce, wkrótce nadawca będzie informować o porozumieniach z kolejnymi sieciami".
Może w końcu pojawi się w UPC. Chyba tylko my zostaliśmy bez tego kanału.

Wcale nie jest takie pewne, no chyba że po przejęciu przez Play?
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: