Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 17-01-2022, 23:52   

Fakt jest taki że TM ma tyle problemów, że nie wiadomo co, gdzie i jak :D

Tymczasem Netia jest już u mnie prawie miesiąc i do tej pory nie miałem ani jednego rozłączenia w grze, nie przypominam sobie żadnego większego laga, a te mniejsze jeśli są, to niezauważalne, bo wszystko śmiga 24h na dobę tak, jak na tym filmiku poniżej, czyli perfekcyjnie. Każdy strzał jest poprawnie rejestrowany, bez znaczenia czy gram wieczorem, po południu czy w nocy. Ping zawsze w granicach 23-40 ms, nie przypominam sobie bym w Hunt: Showdown miał chociaż jeden wysoki skok pingu.
https://www.youtube.com/watch?v=3-7LDNvU65Y

Porównywanie TM do Netii to jak porównywanie Fiata 126p do Rolls Royce'a :mrgreen:
_________________
 
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-01-2022, 01:40   

U mnie, ku mojemu zdziwieniu, pojawiła się opcja rozwiązania umowy z Orange bez kary, bo kasują jakiś tam kanał, który miałem w umowie jako gwarantowany. I teraz mam dylemat - brać Orange czy UPC jeśli chodzi o sam internet, ale już na czas nieokreślony tak, aby w momencie gdy wejdzie Netia móc szybko zrezygnować i przejść. Myślę też o tym T-Mobile, ale się boję.... Głównie gram teraz w CoD Vanguard, czasem LoL no i gierki typu Conan Exiles i inne takie RPGi, nie wiem czy T-Mobile się do nich nada.... Dużo transmisji oglądam na Facebooku i Twitchu, nie mam jakiś wygórowanych oczekiwań ale chcę stabilnego łącza z dobrymi trasami po kraju i w miarę dobrymi zagranicę. UPC wydaje się najlepszym wyborem z tej trójki, ale jednak ten upload w Orange robi robotę...

Co byście polecili? :/
_________________
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 18-01-2022, 01:51   

W UPC faktycznie upload malutki. Ja jednak miałem na TM wcześniej 300/30, a więc 30Mb/s uploadu i mi wystarczało. Do czego Ci ogólnie upload? Pracujesz zdalnie?
_________________
 
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-01-2022, 02:15   

Zdalnie nie pracuję (chociaż w 2020 i w 2021 faktycznie przez pandemię było kilka takich miesięcy i zapewne one wrócą - Omikron....), dużo też nie wysyłam. Ot, takie codzienne korzystanie z internetu - oglądanie streamów, granie w gry, oglądanie filmów itd. Bez wysyłania ogromnych ilości danych - miesięcznie może zamknie się to w 50-100 GB. Upload 30 Mbps nawet by wystarczył myślę, jednak czasem może być taka sytuacja - że muszę wysłać dość spory plik na dysk Google i wtedy im szybciej, tym lepiej.

Zależy mi jednak - tak jak wspomniałem - na dobrych połączeniach w kraju, względnie dobrych z zagranicznymi serwerami i tyle. Orange daje radę za granicę, jednak w kraju wygląda to średnio, by nie powiedzieć słabo. T-Mobile - daje ciała za granicę, ale w kraju ma dobrze... UPC ma i tu i tam dobrze, ciekawy jestem jak to wyglądać będzie w Play, tam mają kilka Tier-1 oraz TPIX i PLIX, więc też problemów nie powinno być gdy już zmieni się routing z UPC na Playowski.

Trudny wybór, bo ceny są wszędzie te same na dzień dzisiejszy, kluczowa jest jakość... Orange ma stabilne łącze, technologicznie najlepszy bo jednak co światłowód to światłowód. UPC to jednak koncentryk, może się zapchać w godzinach szczytu...
_________________
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 18-01-2022, 02:40   

No to może UPC wystarczy? Bo z wymienionej trójki chyba mają najlepszy routing. Z tego co widziałem to oferta 1Gb/s ma 40Mb/s uploadu, śmiesznie mało biorąc pod uwagę download, ale i tak więcej niż 30 :P

Przy prędkości 40Mb/s plik 10 GB wyślesz w ciągu 40-45 minut, więc w sumie jakiejś tragedii nie ma.
_________________
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-01-2022, 02:49   

U mnie nadal występowały utraty pakietów do niektórych serwisów. W październiku złożyłem reklamację. Do końca grudnia mi nie odpowiedzieli. Więc złożyłem reklamację do reklamacji i żądałem rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Nie zgodzili się, ale przynajmniej dostałem rabat 30 zł miesięcznie przez 4 miesiące. Co za dziady :mrgreen: Zostało mi mniej niż 10 miesięcy umowy, więc już to przeczekam, bo mój adres i tak zniknął ze strony netii i plusa, więc nie mogę zamówić netii, a wcześniej mogłem. Teraz będę miał 600 Mb/s za 39 zł przez 4 miesiące. Mam nadzieję, że przez te 10 miesięcy mój adres pojawi się ponownie w netii i będę się mógł do nich przenieść.

Opera Zrzut ekranu_2022-01-18_024730_mail.google.com.png
Plik ściągnięto 41 raz(y) 53,81 KB

 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 18-01-2022, 03:23   

Powinni jeszcze obniżyć o dodatkowe 10zł by wyszło 30zł za miesiąc, bo tyle ich internet jest warty :D
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-01-2022, 13:59   

winforGD napisał/a:
W październiku złożyłem reklamację. Do końca grudnia mi nie odpowiedzieli. Więc złożyłem reklamację do reklamacji i żądałem rozwiązania umowy za porozumieniem stron
Myśle ze ciekawe info dla tych co wypowiadają umowy https://spidersweb.pl/bizblog/upc-netia-vectra-postepowanie-uokik/
_________________
  RobZon
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-01-2022, 14:16   

Domin922 napisał/a:
No to może UPC wystarczy? Bo z wymienionej trójki chyba mają najlepszy routing. Z tego co widziałem to oferta 1Gb/s ma 40Mb/s uploadu, śmiesznie mało biorąc pod uwagę download, ale i tak więcej niż 30 :P

Przy prędkości 40Mb/s plik 10 GB wyślesz w ciągu 40-45 minut, więc w sumie jakiejś tragedii nie ma.


Zapewne skuszę się na UPC 500 na czas nieokreślony, więcej mi w zasadzie nie będzie potrzeba. Ciekawy jestem jednak jak to wyjdzie z tym Puma6, jedni piszą że jest okej, moi znajomi już też potwierdzają, że nie ma takiej tragedii - a drudzy dalej psioczą.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 18-01-2022, 16:21   

U mnie ten test Puma6 wychodzi tak, i to przy odpalonym youtubie na 3 sprzętach. Chyba połączyło mnie z jakimś odległym serwerem bo ping trochę wysoki.

Na TM było dosyć podobnie z tego co pamiętam, a jak działa TM - wszyscy wiemy. Ten test chyba niewiele mówi.

puma 6.png
Plik ściągnięto 72 raz(y) 28,26 KB

_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-01-2022, 15:06   

T-Mobile bez limitów... :) https://www.telepolis.pl/...ty-ograniczenia
_________________
  RobZon
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-01-2022, 17:41   

Od dzisiaj T-Mobile wprowadziło na stałe trasę powrotną przez Telie w Warszawie i nie powinno być już problemu z Cogentem.
Czy ktoś to potwierdzi testami?
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-01-2022, 17:58   

@Domin
Nigdy na CB ani teraz na GCB nie udało mi się osiągnąć takiego wyniku na tym teście. Zawsze jest spory rozrzut i kolorowe kafelki.

Podpinam się pod post brtk - prośba o sprawdzenie rzekomo nowych tras.

Ogólnie ciekawie się czytało ten wątek. Niektórzy przeszli całkiem ciekawą przemianę :)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-01-2022, 21:31   

Trasa nowych nie będzie widać, bo to chodzi o trasy zwrotne do sieci T-Mobile, jedyna zmiana jaka będzie, to brak strat pakietów przez Cogent i większy transfer.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 20-01-2022, 22:42   

Ja już niestety (albo i stety :D ) nie sprawdzę, bo od miesiąca jestem zadowolonym klientem Netii. Sam w sumie jestem ciekawy czy to ogarnęli na dobre. Ciekawe też czy dalej puszczają wszystko przez Austrię.

Tak jak mówiłem wcześniej, nawet jeśli ogarną wszystkie problemy, to routing i tak będą mieć gorszy niż Netia, więc i tak nie będą dla nich konkurencją. Jedynie będą konkurencją dla Orange no i UPC, ale tylko w kwestii uploadu, bo routing UPC chyba i tak ma lepszy niż TM.

Jedyny minus Netii na łączach Orange to cena, ale w sumie ja wolę zapłacić to 10zł więcej i mieć dobrą, stabilną jakość niż grać w rosyjską ruletkę z TM czy Orange.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: