Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
graczcsgo 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 100
Wysłany: 28-11-2021, 23:31   

I jeszcze coś dodam od siebie tak na koniec dnia. 3 strzały z AK, pierwszy w szyję - ok, 2 następne w głowę - niezarejestrowane. Dzieje się to praktycznie każdego dnia, więc od czasu do czasu podrzucę, gdyby ktoś przypadkiem wpadł na pomysł zainstalowania światłowodu od nich. Jest niedziela wieczór, więc powinna być chociaż niewielka poprawa, ale są całkiem konsekwentni muszę przyznać.

https://streamable.com/x1vwwj
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-2021, 08:34   

RobZon napisał/a:
pawelb napisał/a:
I że ciężko wyczerpać zasoby światłowodowe?
z opisu technologii GPON swiatłowodowej chyba 2,5Gb na 32-64 abonentów.
Nie wiem dokładnie jak Orange buduje sieć w moim mieście, znam tylko teorie i to pobieżnie.
Obecnie po 7 miesiącach zauważam wyższy ping po 18:30-22:00 (wcześniej tego nie było) stąd wnioskuje ze podłączają nowych klientów i jeśli to jest ich norma że to tak ma być po 18:00 to ja im na pewno podziekuje.
Wiadomo ze sam swiatłowód niczego nie gwarantuje, wszystko w rękach projektujących sieć.
I tu jest pytanie czy przejście do Netii uwolni mnie od tego lokalnego przeciążenia?

Pytanie od kogo to BSA Netii, każde rozwiązanie światłowodowe jest teraz lepsze niż usługa od TM ;)
Z dużym prawdopodobieństwem nie będziesz miał takich problemów, nie przypominam sobie osoby ze światłowodem od Netii żeby miała takie problemy, na chwilę obecną nawet Orange jest lepszy od TM
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-11-2021, 10:14   

pawelb napisał/a:
Pytanie od kogo to BSA Netii,
No właśnie od Swiatlowód Inwestycje, fizycznie swiatlowód bedzie ten sam. dlatego nie widze się na mapce zasięgu Orange, bo to nie ich swiatlowód. (a wyjaśniło mi sie to dopiero niedawno :roll: )
Sam nie wiem do końca jak to działa ten BitStreamAccess między operatorami.
  RobZon
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-2021, 11:20   

RobZon napisał/a:
pawelb napisał/a:
Pytanie od kogo to BSA Netii,
No właśnie od Swiatlowód Inwestycje, fizycznie swiatlowód bedzie ten sam. dlatego nie widze się na mapce zasięgu Orange, bo to nie ich swiatlowód. (a wyjaśniło mi sie to dopiero niedawno :roll: )
Sam nie wiem do końca jak to działa ten BitStreamAccess między operatorami.

jeśli to Światłowód inwestycje to może być albo typowe BSA albo LLU, rozumiem, że wolałbyś LLU ;) czasem operatorzy mówią w skrócie BSA a mają na myśli LLU
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-11-2021, 17:00   

pawelb napisał/a:
czasem operatorzy mówią w skrócie BSA a mają na myśli LLU
w Umowie z Netią widnieje nagłówek Netia BSU wiec zakłądam ze to BSU i musze na 24 miesiące umowy podpisywac. Nie ma bezterminowych.
_________________
  RobZon
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 29-11-2021, 18:04   

Byłem właśnie w salonie TM zakończyć umowę i nie przedłużać jej. Trochę późno, ale w końcu udało się tam dotrzeć. Do Netii zadzwonię jutro, rozmówię się z nimi co i jak, ale teraz podobno jest 3 miesiące gratis, a od 4 miesiąca 60zł za 1Gb/s.

W salonie TM babka pytała zdziwionym tonem dlaczego nie chcę przedłużyć umowy na ich światłowód. Powiedziałem jak jest, czyli ciągłe przerwy, problemy, wysokie pingi, lagi w grach itp. Na co ona jeszcze bardziej zdziwiona mówi, że jestem pierwszą osobą która to zgłasza :D I nie słyszała by ktoś inny narzekał na ich światłowód :D Odpowiedziałem że widocznie mało klientów mają u mnie w mieście i że z czasem zaczną przychodzić i rezygnować. Ale zdziwienie jej - bezcenne :D A, i mówiłem o tych przerwach 10minutowych że dioda online gaśnie na modemie, to mówiła że mieli problem z jakimś menu czy coś :D I to dlatego. A ja mówię że ''to nie pierwszy raz, notorycznie coś u Was nie działa albo działa źle''. Chyba się obraziła, bo tylko przewróciła oczami i nic się nie odzywała, ale mam to gdzieś. Dodatkowo za mną było kilka osób w kolejce i pewnie słyszeli moją opinię o tym światłowodzie, stąd jej wkurzenie ;) Bardzo dobrze, niech ludzie wiedzą ;) O 1Mb/s przez Cogent nic nie mówiłem, bo ona nawet by nie ogarniała o co chodzi, a nie byłem w nastroju tłumaczyć. Najważniejsze że uwolniłem się od tej badziewnej sieci, teraz na papierku, a niedługo i w rzeczywistości.

Zobaczymy co Netia pokaże.
_________________
 
 
graczcsgo 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 100
Wysłany: 29-11-2021, 18:53   

Ja codziennie spamuję ich boa wynikami speedtestów. No naprawdę trzeba być głupim, by nie rozumieć, że lekceważąc klientów, tracą innych klientów i wychodzą na tym tylko gorzej. Tak wygląda robienie byznesu w naszej ojczyźnie :) Ciekawe czy ruszyłoby coś, gdyby tak centralę w Niemczech o tym powiadomić.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-11-2021, 19:40   

Domin922 napisał/a:
I nie słyszała by ktoś inny narzekał na ich światłowód
Typowa rozmowa, "kopiuj wklej" tylko zmień korporacje, mają szkolenia na tego typu rozmowy.
Zdałes u nich modem?
No to jestem ciekaw jak zaprezentuje sie Netia u Ciebie. Dawaj znać co i jak. 8)

graczcsgo napisał/a:
Ciekawe czy ruszyłoby coś, gdyby tak centralę w Niemczech o tym powiadomić.

Daremny trud, ani 1 ani 1000 klientów nie bedą sie przejmować, najwiekszy wpływ na ruchy takich molochów ma konkurencja i regulacje rynkowe, szkoda Twoich nerw i czasu. Odpiszą Ci jakies lakoniczne teksty nic nie warte i tyle.
  RobZon
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 29-11-2021, 20:11   

RobZon napisał/a:
Zdałes u nich modem?


Nie, powiedziała mi że modem mam na własność. Nie muszę oddawać. Sam się zdziwiłem. Pewnie dlatego, jakbym chciał do nich wrócić czy coś :D Ale to jeszcze trochę potrwa wszystko, bo jutro zadzwonię do Netii, zanim wyślą umowę, zanim odeślę i przyślą techników to pewnie z 10-14 dni minie.

EDIT: Przed chwilą wywaliło mnie z gry, wyszedłem na pulpit i nie mogłem nic otworzyć, youtube biała strona, speedtest również, sprawdziłem winmtr i standardowo 4/5 hop padł, 80% lossa. Na 5 minut, ale z gry zdążyło mnie rozłączyć. Widzę nie próżnują, tradycja jest kontynuowana. Ależ oni mnie błagają bym od nich odszedł i głosił nowinę o ich partactwie...
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-11-2021, 16:34   

Domin922 napisał/a:
EDIT: Przed chwilą wywaliło mnie z gry, wyszedłem na pulpit
U mnie bez zmian, ładnie rejestruje strzaly na 6 strzałów, 4 w cel a 2 w schody. https://clips.twitch.tv/OnerousCoweringSheepPoooound-maMWYMHhgOJuEyqo
  RobZon
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 30-11-2021, 19:36   

Oglądam youtube, zwiesiło mi, zdziwiony od razu odpaliłem winmtr i wszystko się wyjaśniło.

Co do informowania o tym Niemców, to ja skłaniam się ku temu, że polski TM ma taki przykaz z Niemiec, by takie badziewie oferować Polakom, oczywiście w celu cięcia kosztów. Jakoś nie chcę mi się wierzyć że polski TM odwala taką manianę a Niemcy nic nie wiedzą o tym, i to od tak długiego czasu ;) Wg mnie tak ma być, i takie mają wytyczne od Niemców. Nic z tym się nie zrobi. Nie podpisywać umowy, rezygnować, zapomnieć o nich - to najlepsze lekarstwo na ten cyrk. Nic tak nie boli korpo jak zmniejszająca się ilość klientów.

EDIT: Przed chwilą, godzinę po napisaniu posta znów na chwile padł 4/5 hop i net znikł. To jest aż śmieszne :D Gorzej niż radiówka z przekaźnikiem 2km od domu w lesie.

t-badziew.png
Plik ściągnięto 41 raz(y) 19,75 KB

_________________
 
 
graczcsgo 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 100
Wysłany: 30-11-2021, 22:44   

O cie ch***J :D :D :D jak w jakiejś Kambodży. Ten temat jest już tak wysoko pozycjonowany w google, że rok 2022 może być interesujący dla TM. A co do Niemiec to może i masz rację, my jesteśmy dla nich tylko kolonią.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 01-12-2021, 10:35   

Pamiętam jak kiedyś grałem w pewną grę używając klienta Gameranger, to byli tam gracze z Iranu, i powiem szczerze że nie pamiętam by ich tak z gry wywalało. Grali normalnie bez rozłączeń. A łącza mieli po 1Mb/s kilka lat temu. Więc internet miedziany w Iranie > światło TM pod względem stabilności.
_________________
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 01-12-2021, 14:30   

Dzisiaj chciałem podać stan liczników w PGNiG. Ich aplikacja coś muliła i jak się okazało teraz mam drobne utraty pakietów do pgnig.pl :mrgreen: Tak swoją drogą słyszałem, że na światłowodzie wybudowanym z programu POPC T-Mobile ma łącze symetryczne. To prawda, że POPC ma swój własny routing, więc można śmiało brać światłowód T-Mobile?
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 01-12-2021, 14:48   

Mi wgl lightshot nie działa od 2-3 tygodni i nie mogę screenów nim robić. Próbuję się zalogować i mam tylko ''proszę czekać'' i czekam i czekam, zostawiłem stronę otwartą na 20min, poszedłem do sklepu, wracam do domu a tu dalej ''proszę czekać''... nie wiem czy to TM nie może się połączyć (biorąc pod uwagę stan agonalny tej sieci, wszystko jest możliwe) czy serwery siadły :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: