Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 26-11-2021, 15:03   

ogromny, nikomu nie zamierzam odbierać przyjemności z korzystania z Compala :) Choć osobiście cieszę się, że się tego cudu pozbyłam i mam wreszcie porządny modem na Broadcomie.
_________________
  -Zuzia
 
tomekkc 
Klikacz

Dołączył: 25 Lis 2021
Posty: 3
Wysłany: 26-11-2021, 18:26   

-Zuzia napisał/a:
tomekkc napisał/a:
Moje pytanie dotyczyło konkretnych przypadków podczas użytkowania internetu z procesorem Puma.
Czytałem wątki ale błędna suma kontrolna i konieczność ponownego przesłania pakietu niewiele mi mówi szczerze mówiąc. Odpalam ten test i jest na zielono.
Chodzi mi o przykłady codziennych niedogodności tym spowodowanych, możesz jakieś opisać?
Na tym forum jest setki postów o niedogodnościach związanych z niezałataną podatnością chipsetu Puma 6 w Compalu, ja też dołożyłam cegiełkę :)
To jest nadal świetny modem do dokuczania sąsiadom, wystarczy połączyć się przez Wi-Free, uruchomić dużą ilość połączeń (może być legalny popularny torrent) i czekać, aż nam net zawiesi się. Zawiesza się też Wi-Fi sąsiadom i jak ktoś jest złośliwy to ma narzędzie od UPC do nękania.

Czy Tobie podatność Pumy będzie przeszkadzać sam możesz sprawdzić podczas codziennego użytkowania, rób to co zazwyczaj po prostu.


Hej dzięki za odpowiedź. No właśnie poczytałem niektóre i w przypadku moich potrzeb chyba jest to martwienie się na wyrost. Po wyregulowaniu przez technika wydaje się, że na moje potrzeby jest wszystko ok.
Internet działa sprawnie, teams nie rwie, strony się ładują, nie zrywa sygnału. W tej chwili na kablu mam 659 /38. Test Pumy teraz wygląda tak po wifi na lapku. Zaznaczam że internet nie jest idle, telefony, tablety podłączone, TV do modemu 4k po Wifi.
Może ma to związek z tym że mój modem loguje sie do 24 kanałów DS i 6 US.
A sąsiadów mam widocznie miłych lub mają inne lepsze zajęcia ;-)

puma wifi2.PNG
Plik ściągnięto 86 raz(y) 65,73 KB

 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26-11-2021, 21:20   

-Zuzia napisał/a:
tomekkc napisał/a:
Moje pytanie dotyczyło konkretnych przypadków podczas użytkowania internetu z procesorem Puma.
Czytałem wątki ale błędna suma kontrolna i konieczność ponownego przesłania pakietu niewiele mi mówi szczerze mówiąc. Odpalam ten test i jest na zielono.
Chodzi mi o przykłady codziennych niedogodności tym spowodowanych, możesz jakieś opisać?
Na tym forum jest setki postów o niedogodnościach związanych z niezałataną podatnością chipsetu Puma 6 w Compalu, ja też dołożyłam cegiełkę :)
To jest nadal świetny modem do dokuczania sąsiadom, wystarczy połączyć się przez Wi-Free, uruchomić dużą ilość połączeń (może być legalny popularny torrent) i czekać, aż nam net zawiesi się. Zawiesza się też Wi-Fi sąsiadom i jak ktoś jest złośliwy to ma narzędzie od UPC do nękania.

Czy Tobie podatność Pumy będzie przeszkadzać sam możesz sprawdzić podczas codziennego użytkowania, rób to co zazwyczaj po prostu.


Czyli pozostaje postawić compala w bridge i kupić porządny router?
_________________
  nordof
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 26-11-2021, 21:34   

Bez różnicy czy router czy bridge.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 26-11-2021, 22:52   

nordof napisał/a:
Czyli pozostaje postawić compala w bridge i kupić porządny router?
Przełączenie do bridge nic nie da. Pozostaje wyłączyć UPC Wi-Free. I jakoś żyć z tym całym Compalem dalej.
_________________
  -Zuzia
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 27-11-2021, 18:14   

Chciałem lepiej, a przekombinowałem. Po wejściu do ustawień Compala zauważyłem, że mam włączony smart wifi i aktywną optymalizację kanałów. Sprawdziłem za pomocą Acrylic wifi home, które kanały są wolne i ustawiłem taki na którym nikogo nie ma (szerokośc 20/40 mhz). I na 2,4g prędkości spadły do 10-30mb. Zacząłem kombinować, ale który wolny kanał nie ustawię to jest to samo: 10-30mb max. Wcześniej było 50-120. Na 5G też zmieniłem na tryb ręczny, kanał 36 i jest ok bo uzyskuje 50-180mb (łącze 300mb). Ktoś mi podpowie proszę co namieszałem nie tak, że na 2,4g tak wolno chodzi?
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 03-12-2021, 22:45   

-Zuzia napisał/a:
nordof napisał/a:
Czyli pozostaje postawić compala w bridge i kupić porządny router?
Przełączenie do bridge nic nie da. Pozostaje wyłączyć UPC Wi-Free. I jakoś żyć z tym całym Compalem dalej.


Jednak jest różnica i to wielka.
Kupiłem Archera AX55 , Compal przestawiony w tryb modem.
_________________
  nordof
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2021, 11:48   

Główny problem CB tkwi w części modemowej - IntelPuma
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 04-12-2021, 13:54   

hsurim, można pisać w kółko to samo, to nie dociera do większości.
_________________
  ogromny
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-12-2021, 14:50   

Dociera,czy nie - moje bolączki ustały.
Nie każdy zarywa nocki przy grach.
_________________
  nordof
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 05-12-2021, 16:19   

nordof napisał/a:
Dociera,czy nie - moje bolączki ustały.
Nie każdy zarywa nocki przy grach.

Nikt Ci nie każe nocek zarywac, ale złom to złom, trzeba nazywać rzeczy po imieniu
_________________
  ogromny
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 05-12-2021, 19:19   

nordof napisał/a:
Jednak jest różnica i to wielka.
Kupiłem Archera AX55 , Compal przestawiony w tryb modem.
Masz więcej funkcji w swoim routerze, wydajne Wi-Fi itd. Ale defekt Puma 6 jak był niezałatany tak jest dalej. I bridge nic nie zmienia, robiłam testy w obydwu trybach pod tym kątem. Krytyka się należy UPC, bo inne urządzenia jakoś są łatane skuteczniej (choćby Hitron), a Compal nie. Niedługo skończy się cykl życia produktu i pewnie nie doczeka się poprawek.
_________________
  -Zuzia
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-12-2021, 21:38   

-Zuzia napisał/a:
nordof napisał/a:
Jednak jest różnica i to wielka.
Kupiłem Archera AX55 , Compal przestawiony w tryb modem.
Masz więcej funkcji w swoim routerze, wydajne Wi-Fi itd. Ale defekt Puma 6 jak był niezałatany tak jest dalej. I bridge nic nie zmienia, robiłam testy w obydwu trybach pod tym kątem. Krytyka się należy UPC, bo inne urządzenia jakoś są łatane skuteczniej (choćby Hitron), a Compal nie. Niedługo skończy się cykl życia produktu i pewnie nie doczeka się poprawek.


Ten ich Giga Box jest bardziej obiecujący?
_________________
  nordof
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 05-12-2021, 22:23   

Tak, Giga Box jest o wiele lepszy.
 
 
siary 
light master

Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 95
Skąd: Wawa
Wysłany: 06-12-2021, 14:55   

Hej, da się wyłączyć UPC Wi-Free? Przez moje UPC nie mogę mimo klikania "wyłącz" wciąż działa...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: