Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta dotycząca gamingu - Orange
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-11-2021, 17:43   Ankieta dotycząca gamingu - Orange

Dodaje temat z linkiem do ankiety dotyczącej gamingu zrobioną przez Orange.
Jeśli się nie jest użytkownikiem Orange też warto ją wypełnić, może coś zrobią z trasami swoimi.
https://nasz.orange.pl/t5/Og%C5%82oszenia/Ankieta-dotycz%C4%85ca-gamingu/td-p/288769
 
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-11-2021, 22:51   

Z czystej ciekawości zapytam, bo już z braku czasu dość dawno nie grałem - jakie są obecnie problemy z trasami w Orange? Jak gram na telefonie w Wild Rifta czy CoD'a, to nie mam problemów z pingiem - na PC nie grałem z dobre półtorej miesiąca, a na konsoli nie miałem nigdy problemów. Ankieta oczywiście wypełniona. Napisałem o problemach z CS:GO, że idzie przez zagranicę - a czy poza tym coś jest nie tak jak powinno jeszcze?

P.S. Na marginesie dodam, że Orange kombinuje coś z Cogentem w AS-ie TPNET-u, czyli tym dla Neostrady i klientów mśp/korpo. W firmie także mamy łącza od Orange i nikt nie narzeka, a korzystamy z 5617. Ludzie sobie ostatnio Orange chwalą, jeśli chodzi o internet stacjonarny (o sieci mobilnej nie jest równie kolorowo).
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-11-2021, 08:56   

Według mnie też trochę się poprawili, ludzie nie narzekają by jakoś styki za granicą im się zapychały. Oczywiście dalej trasa w PL kuleje, mogliby też poprawić trasy na wschód PL i do Szwecji

Ps. W jakimś sensie kombinują coś?
 
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-11-2021, 13:15   

brtk napisał/a:
Według mnie też trochę się poprawili, ludzie nie narzekają by jakoś styki za granicą im się zapychały. Oczywiście dalej trasa w PL kuleje, mogliby też poprawić trasy na wschód PL i do Szwecji

Ps. W jakimś sensie kombinują coś?


Szczerze - bardzo mało tras już kuleje i po Polsce. Jeśli chodzi o styki za granicę - to jest kilka Tbps, nie ma opcji by się zacinało cokolwiek, tym bardziej że Orange ma rosnącą liczbę klientów hurtowych, którzy korzystają z AS5617 - musi być zapas pasma dla wszystkich. Do samej Telii ma Orange kilka Tbps, a awaryjnie jest jeszcze OTI.

Jeśli chodzi o Cogenta - to przez jakiś czas byli ze sobą spięci (przynajmniej wg BGP) - pytanie tylko w jakim celu. To się nie zdarzało, a tu taka niespodzianka. Nie widziałem jeszcze trasy idącej bezpośrednio przez Cogent, ale jest bardzo dobrze.

Jedynie to Valve kuleje dalej, chociaż i tu widać światełko w tunelu - bo styk w TPIX już jest produkcyjny i ostatnio wzrosła przepustowość z 10G do 100G; pewnie niedługo będzie styk bezpośredni dla TPnet-u. Właściwie wszystko wtedy będzie szło bezpośrednio - poza oczywiście takimi ISP jak UPC (niedługo Play), T-Mobile czy Vectra (tu nie ma problemów z P2P, przynajmniej ja się nie spotkałem). Ale jeśli chodzi o dostawców - to między sobą na prawdę mało który wymienia się bezpośrednio. Najlepsza pod tym względem jest Netia i Vectra właśnie - z tymi ISP właściwie każdy ma dobre styki.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-11-2021, 19:29   

Bo to polskie sieci.. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: