Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GPON w UPC
Autor Wiadomość
pkudlins 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: 01-09-2021, 15:51   

zylx napisał/a:
pkudlins, Nie mówię ze w UPC tak jest, ale co technicznie stoi na przeszkodzie by by jednym światłowodem leciał zarówno gpon jak i docsis(RFoG)? Nie takie rzeczy już operatorzy robili.


wszsytko da sie upchnac w wloknie o ile czestotliwosci GPON RFOG sie nie nakaldaja ale potem w HUB/miniHUB i tak to trafia albo na CMTSa albo na OLT

Teoretycznie wystarczy ze Twoje wlokno ktorym wychodzisz z budynku/mieszkania przepna na najblizszy splitter GPON ktory jest dostepny w poblizu i po sprawie
_________________
 
 
pkudlins 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: 01-09-2021, 20:32   

Bento napisał/a:
pawelb napisał/a:
zylx napisał/a:
pkudlins, Nie mówię ze w UPC tak jest, ale co technicznie stoi na przeszkodzie by by jednym światłowodem leciał zarówno gpon jak i docsis(RFoG)? Nie takie rzeczy już operatorzy robili.

Nikt nie powiedział że musi się to odbywać jednym włóknem ponieważ operatorzy do budynku nie ciągną pojedynczego włókna, teoretycznie z technicznego punktu widzenia dałoby się to pewnie zrobić bo jest to kwestia nadawania w innych oknach transmisji ale z ekonomicznego punktu widzenia bardzo wątpliwe żeby UPC w tych samych lokalizacjach świadczyło usługę Docsis i GPON
Zresztą przypuszczam, że u abonenta to będzie nadal Docsis świadczony na włóknach operatorów trzecich w ramach POPC, nie znam żadnego urządzenia abonenckiego UPC z portem GPON choć Compal ma takie urządzenie ale w standardzie XGS PON, zresztą Arris też ;)


Trochę nie pojmuję. Dlaczego nadal DOCSIS na POPC? Powinnno być ONT operatora i dalej już urządzenie UPC ( ten compal z WAN ETH w przypadku UPC). Nie widzę potrzeby bezpośredniego wejścia GPON na sieci partnera. Ale to tylko takie przemyślenie laika.


rzeczywiście na stronie UPC nie ma na ten temat informacji / mozliwe ze za chwile sie pojawi/ ale podobnie jak na POPC Nexera tak i tu na własnej sieci GPON powinien to byc NOKIA ONT G-010G-Q i dalej podpinasz router od UPC po Ethernecie

to nie ma nic wspolnego z technologia DOCSIS ...

Tauron na swojej sieci POPC tez korzysta z tego samego ONT
https://biznes.tauron.pl/-/media/offer-documents/telekomunikacja/ont/nokia_7368_datasheet.ashx
_________________
 
 
0podroznik 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2019
Posty: 25
Wysłany: 05-11-2021, 19:43   

Czy ja dobrze widzę, że dla cywilów już nie ma symetryka? Pozmieniali prędkości do DOCSiSowych i po cichaczu zabrali największy atut.
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 08-12-2021, 08:45   

informacje o modernizacji sieci w UK z grupy L-G do FTTH/P, można znaleźć na jednym z portali telekomunikacyjnych (nie mogłem wstawić linku, jestem nowy).
U nas podobno nowe instalacje też już robią w tech. światłowód do gniazda abonenckiego, może jeszcze nie wszędzie.
Ciekawi mnie co w takiej instalacji teraz dają za gniazdem optycznym rfog czy zestaw ont.+compal?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2021, 09:13   

izok napisał/a:
informacje o modernizacji sieci w UK z grupy L-G do FTTH/P, można znaleźć na jednym z portali telekomunikacyjnych (nie mogłem wstawić linku, jestem nowy).
U nas podobno nowe instalacje też już robią w tech. światłowód do gniazda abonenckiego, może jeszcze nie wszędzie.
Ciekawi mnie co w takiej instalacji teraz dają za gniazdem optycznym rfog czy zestaw ont.+compal?

Nie słyszałem żeby ktoś już dostał ONT od UPC, predzej RFoG
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 08-12-2021, 09:25   

izok napisał/a:
informacje o modernizacji sieci w UK z grupy L-G do FTTH/P, można znaleźć na jednym z portali telekomunikacyjnych (nie mogłem wstawić linku, jestem nowy).
U nas podobno nowe instalacje też już robią w tech. światłowód do gniazda abonenckiego, może jeszcze nie wszędzie.
Ciekawi mnie co w takiej instalacji teraz dają za gniazdem optycznym rfog czy zestaw ont.+compal?


Modernizacje w teorii "do 2030" roku, na razie to sa zapowiedzi, moze jakies testy. U nas tez tutaj juz pare osob pisalo o tym GPON-ie poza siecia POPC ktorego jakos nigdzie nawet testowo nie widac.
Widzisz juz inna odpowiedz, ze teraz na sieci UPC mozesz dostac RFOG-a czyli kablowke za swiatlowodem, nawet jesli masz swiatlowod do mieszkania.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 08-12-2021, 09:25   

pawelb, W Krakowie jest kilka budynków. Niestety nie moj, mimo obietnic od ponad roku. W większości na osiedlu ruczaj. Co ciekawe, UPC nie ma pomysłu jak na gpon zrobić telefon, dlatego jak ktoś w tych lokalizacjach potrzebuje stacjonarny to dostaje światełko i koncentryk....
_________________
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 08-12-2021, 09:46   

zylx napisał/a:
pawelb, W Krakowie jest kilka budynków. Niestety nie moj, mimo obietnic od ponad roku. W większości na osiedlu ruczaj. Co ciekawe, UPC nie ma pomysłu jak na gpon zrobić telefon, dlatego jak ktoś w tych lokalizacjach potrzebuje stacjonarny to dostaje światełko i koncentryk....

Może przy zamówieniu samego internetu daliby inny zestaw, nie koncentryk.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2021, 19:17   

zylx napisał/a:
pawelb, W Krakowie jest kilka budynków. Niestety nie moj, mimo obietnic od ponad roku. W większości na osiedlu ruczaj. Co ciekawe, UPC nie ma pomysłu jak na gpon zrobić telefon, dlatego jak ktoś w tych lokalizacjach potrzebuje stacjonarny to dostaje światełko i koncentryk....

Chyba mylisz ONT z Rfog.... Widziałeś na własne oczy to ONT z UPC?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 08-12-2021, 20:12   

pawelb, Nie, nie mylę. UPC świadczy w kilku lokalizacjach w Krakowie usługi z wykorzystaniem technologi gpon. I tak, widziałem to na własne oczy.
Moj blok też miał być podpinany w ten sposób, ale od roku nie umieją dogadać dzierżawy jakieś studzienki. Co jak co, ale symetrycznego 1gbs z rfogiem by nie proponowali:)
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2021, 22:57   

zylx napisał/a:
pawelb, Nie, nie mylę. UPC świadczy w kilku lokalizacjach w Krakowie usługi z wykorzystaniem technologi gpon. I tak, widziałem to na własne oczy.
Moj blok też miał być podpinany w ten sposób, ale od roku nie umieją dogadać dzierżawy jakieś studzienki. Co jak co, ale symetrycznego 1gbs z rfogiem by nie proponowali:)

To może być jakieś BSA, nie sądzę żeby to były urządzenia UPC, po prostu usługa transmisji danych (intrernetu), od UPC
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-12-2021, 00:21   

pawelb, Ale nie jest ;)
_________________
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 09-12-2021, 11:18   

w dokumentach znalazłem tak opisaną instrukcję - Instrukcja obsługi modemu Connect Box (BSA i GPON)
jeszcze nie mogę podlinkować :sad:
wcześniej było chyba tylko BSA
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-12-2021, 11:42   

izok napisał/a:
w dokumentach znalazłem tak opisaną instrukcję - Instrukcja obsługi modemu Connect Box (BSA i GPON)
jeszcze nie mogę podlinkować :sad:
wcześniej było chyba tylko BSA

bo to jest najprawdopodobniej BSA po GPON ;)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-12-2021, 12:22   

pawelb, Jak wczytasz się w dokumenty i cenniku UPC to zobaczysz, że jest wyraźnie rozróżnione świadczenie usług w sieciach OSD (BSA) od świadczenia usług w Sieci Dostawcy usług w technologii GPON (sieć własna UPC).
W tej drugiej nie ma na przykład opłaty za utrzymanie łącza. Różnią się też kary umowne, przykładowo za brak zwrotu ONT w sieci UPC kara wynosi 150zł, w sieci OSD kara wynosi 250zł.
Ale widzę, ze potrzebujesz dowodu jak św. Tomasz.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: