Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puszczenie plików w świat przez P2P ("riliz") - Ja
Autor Wiadomość
OZZZZZ 
easy master


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-10-2006, 19:13   Puszczenie plików w świat przez P2P ("riliz") - Ja

Wydawało mi się zawsze że każdy plik jaki jest w katalogu MY SHARED FOLDER jest dostępny dla całego świata P2P. Myślałem że dostęp do plików z udostepnionego katalogu ma każdy. Używam Emule, wrzuciłem tam archiwa ZIP i RAZ z danymi (filmy, trochę DOCów, PdFów i programy wraz z źródłami), które chce udostępnić, ale nie hashuje mi tych rzeczy. Nie widać tego w wyszukiwarce. Pomyślałm sobie że wyszukam w wyszukiwarce te pliki i skopiuje linki ED2K i prześle je kolegom, znajomym, itd. ale nic z tego :(

Jak tego dokonac ? Jak się za to zabrać ?

Używam Emule. Tak samo interesowałoby mnie udostępnianie danych w świat dla Torrenta. Używam Azureusa, ale moge jakiś innego klienta wgrać.

EDIT: Oczywiście MY SHARED FOLDER jest udostepniony w kliencie P2P, Emule, itd. !!!

[ Dodano: 28-10-2006, 23:18 ]
Przejrzałem te programiki i nie widze specjalnych opcji hashowania.
Owszem w azureusie jest opcja robienia Torrenta, ale musiałbym go:
A) przesłać kologeom mailem
B) jak go udostępnić żeby cąły świat miał dostęp do tego torrenta ?

Natomiast kompletnie nie mam pojęcia jak udostępnić dane w EMULE...

Muszę powiedzieć że jest to dla mnie wielka zagadka.

Nie znam się za dobrze na tych sprawach, więc licze na Waszą pomoc.
_________________
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 01-11-2006, 08:56   

OZZZZZ, jeśli chodzi o emule i katalog Shared Folder, to musisz zrobić tak: wejdź w zakładkę ustawienia, potem kliknij Foldery, następnie sprawdź gdzie "spadają" ci pobrane pliki, a gdzie masz pliki tymczasowe... pobrane do incoming mułka, a tymczasowe do Temp - te katalogi trzeba zaznaczyć, żeby mułek je "widział"...

Następnie wchodzisz w sekcję udostępnione foldery, zaznaczasz dysk C - klikasz na + i rozwijają ci się wszystkie katalogi jakie masz na dysku - zaznaczasz (ptaszkujesz) Shared Folder i to wszystko... Zatwierdzasz klikając na zastosuj...

Następnie wchodzisz w zakładkę mułka Pliki i klikasz Przeładuj... Mułek "zobaczy" twój Shared Folder i zacznie haszować jego zawartość... Haszowanie może trwać długo w zależności od ilości i "wagi" plików... Po shaszowaniu twoje pliki będą widoczne i można je będzie wyszukać w szukajkach mułkowych :)


Na temat torrentów nie będę się wypowiadał, bo zaczynam dopiero interesować się tym tematem :arrow:
_________________
 
 
 
OZZZZZ 
easy master


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-11-2006, 16:28   

Witam i dzieki za odzew !

Ten katalog miałem udostępniony (razem z podkatalogami) już dawno, ale wszedłem w "Shared Files" i dałem "Reload" i pojawiły się wrescie moje pliki w sieci Emule, o to chodziło :)

DZIEKI !!!

Jak ktoś może opisać jak to się ma w sieci Torrent to byłoby super (mam Azaeurusa)
_________________
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 03-11-2006, 10:08   

OZZZZZ http://qdht.dmkhost.net/weer/torrentmaster/ - wejdź w ten link i znajdziesz bardzo dobry program Torrentmaster...

Mając Azureusa możesz wyszukać tym programem co cię interesuje... Mam uTorrenta i tym programem udało mi się wyszukać już kilka pliczków, które ściągam z trackerów, bez rejestracji na nich...

Program jest po polsku i powinieneś sobie łatwo poradzić z jego konfiguracją... No, ale jeśli chcesz się zarejestrować na jakimś trackerze to bez zaproszenia się nie obejdzie :!:

Ale jak się robi torrenta ze swoich plików i wstawia się go na trackera to powinieneś "poguglać" i napewno znajdziesz odpowiednią instrukcję... Ale za to się bierz dopiero po rejestracji na jakimś trackerze...

Życze powodzenia!


Edit: Shared Files to udostępniłeś w p2p dopiero jak kliknąłeś w Reload, czyli Przeładuj ;)
_________________
 
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-11-2006, 08:07   

Zarejestruj się na: http://polishbytes.net/ Byle szybko! Tylko 1500 kont jest!
 
  kjungst
 
OZZZZZ 
easy master


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-11-2006, 22:53   

kjungst napisał/a:
Zarejestruj się na: http://polishbytes.net/ Byle szybko! Tylko 1500 kont jest!


Nie do końca rozumiem,...To trzeba być w jakiejś "organizacji" by wypuścić trochę danych w świat ??

[ Dodano: 06-11-2006, 23:10 ]
antoni555 napisał/a:
OZZZZZ http://qdht.dmkhost.net/weer/torrentmaster/ - wejdź w ten link i znajdziesz bardzo dobry program Torrentmaster...



DZIEKI WIELKIE !!! Musze powiedzieć że program jest MISTRZOWSKI !!!
_________________
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 08-11-2006, 13:27   

OZZZZZ, "poluj" na zaproszenie, bo bez niego nie wejdziesz do żadnej sieci torrentowej i nic nie będziesz mógł udostepnić, oczywiście po "zrobieniu" torrentów ze swoich plików i wstawieniu ich na tracker...

Moja rada - najpierw zbierz gruntowną wiedzę na temat torrentów w czym pomoże ci "wujek google", a jak już będziesz wiedział "prawie" wszystko to wtedy staraj się o zaproszenie na jakiś tracker...

Póki co, jesteś "zielony w temacie" i dlatego czytaj wszystko co jest w necie na ten temat...


Życzę ci powodzenia :!:
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-11-2006, 01:23   

Aby udostępnić jakiś plik w sieci torrent potrzebujesz 2 rzeczy, odrobinę miejsca na jakieś stronie www (ewentualnie możesz sobie postawić własny serwer www, może być tez miejsce jakie ) potrzebnych do udostępnienia malutkich plików z końcówką .torrent, oraz trackera. Tracker to taki centralny serwer zbierający informacje o wszystkich osobach które w danej chwili pobierają i udostępniają twój plik i przekazujący je wszystkim nowym osobom które będą chciały rozpocząć ściąganie, przy czym ilość przesyłanych przez niego danych jest minimalna (spokojnie możesz go obie uruchomić w domu nie będzie obciążał łącza)

Skąd wziąć tracker, najprościej - jest już wbudowany w niektóre bardziej rozbudowane programy do torrentów jak np azureus wystarczy uaktywnić w opcjach, można też wykorzystać jakiś publiczny tracker (ale najpierw trzeba się zapoznać z panującymi na nim zasadami - co wolno udostępniać a co nie).

Jeszcze tylko małe ostrzeże, torrent jest siecią szybką publiczną i w pełni jawną.
Co to znaczy
1 szybko się ściąga nawet na nie najlepszych łączach
2 dokładnie wiadomo kto co udostępnia i kto co ściąga (więc zdecydowanie nie nadaje się do niczego co było by gdziekolwiek zakazane albo nielegalne)
3 sieć torrent nie gromadzi żadnych danych czyli jak coś udostępniasz to zasadniczo nie powinieneś wyłączać komputera na dłużej niż kilka minut (nawet jeśli tracker nie znajduje się u Ciebie tylko gdzieś indziej), jeśli przestaniesz udostępniać plik to szybko stanie się on niekompletny a potem zniknie z sieci.
Dzieje się tak ponieważ klienci torrenta są nastawieni na to aby jaknajszybciej dane przesyłać dalej i otrzymywać następne, samemu niczego nie przechowując, nie ma też centralnych serwerów które przechowywały by dane (tracker jest tylko do przekazywania informacji o połączeniach).
Każdy więc dostaje losowy kawałek i wszyscy wymieniają się tym co mają jednak może się okazać, że jakiejś części nikt nie dostał, zostanie wówczas ona pobrana jeszcze raz od osoby udostępniającej takich przypadków jest niewiele więc osoba udostępniająca nie musi mieć szybkiego łącza musi jednak być cały czas dostępna (lub przynajmniej dostępna przez większość czasu).

Kiedy korzysta się z sieci torrent - wtedy gdy nie mamy dość szybkiego łącza na postawienie własnego serwera ftp a potrzebujemy funkcjonalności zbliżonej do dobrego serwera ftp tzn dużo osób może jednocześnie szybko ściągać dane jakie udostępniamy.

Kiedy absolutnie nie należy korzystać z sieci torrent,
1 gdy rzecz którą się udostępnia jest nielegalna (można błyskawicznie namierzyć udostępniającego i wszystkich pobierających dane)
2 gdy nie mamy zamiaru/ochoty udostępniać pliku przez cały czas gdy ma być on dostępny (wiele osób popełnia ten błąd że udostępnia coś a na drugi dnień o tym zapomina i nic dalej nie wysyła a potem dziwi się że plik znikł albo jest niekompletny)

Jak tworzymy własnego torrenta (na przykładnie azureusa)
1 Naciskamy ctrl+N (lub z menu plik wybieramy "stwórz torrent")
2 W okienku które się pojawiło wpisujemy adres trackera lub zaznaczamy, że chcemy używać własnego (aby była możliwość użycia własnego trackera trzeba go najpierw włączyć w konfiguracji programu)
3 zaznaczamy czy chcemy udostępnić jeden plik czy cały katalog i klikamy dalej
4 wybieramy ten plik lub katalog i klikamy dalej
5 podajemy nazwę pliku .torrent jaki ma zostać utworzony i klikamy ok
I gotowe wystarczy teraz wrzucić powstały malutki pliczek torrent na naszą stronkę (lub np wysłać go pocztą do znajomych) i cierpliwie czekać.

Kila porad
- Jeśli nie chcesz samemu stawiać trackera, dobrze się zastanów nad wyborem serwera który będzie robił to za Ciebie większość ma ustawione limity czasowe i ilościowe, wiele jest przeciążonych.
- torrentem można przesyłać nie tylko pojedyncze pliki ale i całe katalogi przy czym osoba pobierająca dane nie musi pobierać wszystkiego jeśli nie chce może sobie wybrać tylko to co się jej podoba, nie udostępniaj setki małych plików pojedynczo udostępnij cały katalog ale nie łącz też małych plików w jeden większy bo uniemożliwisz wybór tym co nie chcą mieć całości, uważaj przy tym aby nie udostępniać rzeczy niepotrzebnych (czy w momencie tworzenia torrenta nie zaplątały się do katalogu jakieś śmieci?)
  marekd@jabberpl.org
 
mały255 
light master


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 51
Wysłany: 09-11-2006, 10:55   

Witam wszystkich!! Ten program TM jest zzzaaaaaaaarrrąąąąąbbbiiiiiisssssttttttyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLECAM WSZYSTKIM!!!!!!!!!!!!
_________________
 
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-11-2006, 00:16   

EEEEeeee... mały255... weź nas nie dobijaj...
 
  kjungst
 
mały255 
light master


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 51
Wysłany: 12-11-2006, 00:08   

no co???:)naprawde chciałem wyrazić moją opinię na temat tego programiku:) czy to źle?:) Jah bless :D :)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: