Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC - Giga Connect Box
Autor Wiadomość
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 16-09-2021, 17:25   

Nie, nie będzie jedno. I nie na tym polega funkcja Smart wifi żeby ustawić dwie sieci o takiej samej nazwie.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-09-2021, 17:30   

"Na modemie Connect Box lub Giga Connect Box, obie sieci mają domyślnie tą samą nazwę."

"Wprowadzenie innych nazw dla sieci 2,4 i 5 GHz sprawi, że Twoje urządzenie będzie osobno widzieć obie sieci
i będzie można dowolnie przełączać się między nimi."
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 16-09-2021, 21:47   

Hmm, już sam nic nie wiem... Niby włączenie tej całej optymalizacji wifi i ustawienie takiej samej nazwy dla dwóch sieci coś dało. Nie mogę nawet zmienić hasła dla sieci 5GHz jeśli nazwa jest taka sama, jak tej pierwszej.
Ale oczywiście wszystkie urządzenia łączą się z 5GHz gdziekolwiek w domu bym był :P
Jeżeli to w ten sposób się włącza to żenada, żadnej dokumentacji ze strony UPC, żadnej instrukcji, nic. Chyba polegają na tym, że zdecydowana większość użytkowników nie zmienia domyślnych nazw sieci...
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-09-2021, 09:55   

Rożni producenci znacząco się różnią w wwykonaniu takich funkcji jak "Airtime Fairness" czy "band steering". Zazwyczaj taka funkcjonalność wykracza poza to co jest opisane w standardzie 802.11, choć może wymagać pewnych jego składników (802.11k, 802.11v etc.) Inni producenci mają nawet systemy gdzie różne AP rozsyłają ten sam BSSID. Przydało by się wiedzieć trochę więcej jak to dokładnie działa w UPC, chociażby by móc określic które urządzenia są z tym kompatybilne, a które nie.
_________________
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 17-09-2021, 10:11   

Najważniejsza rzecz to fajnie by było, jakby UPC dawało jakąś instrukcję do tego, a nie "masz i się ciesz". Ja zawsze rozdzielałem nazwy dwóch sieci WiFi i długo się zastanawiałem dlaczego u mnie nie działa... Nie tak to powinno wyglądać.
 
 
cheatah 
Klikacz

Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 8
Wysłany: 19-09-2021, 21:12   

Panowie,

czy wedlug Was ponizsze zapisy w Networklogu z GigaBoxa sa powodem do zmartwien. Wg UPC po ich stronie modem loguje sie prawidlowo, a wg technika to 'nie ma znaczenia'. Chociaz technik to raczej specjalista od naprawy nie wiadomo czego bo na modemach UPC to sie srednio znal.

Pyt 2 - czy to normalne ze Gigabox w trybie modemu przydziela IP tylko dwóm pierwszym mac adresom a kazda kolejna karta podlaczona po kablu nie dostaje adresu IP ?

Problem zglaszany do UPC to niestabilnosc lacza 1Gb. Raz jest 950 Mb zgodnie z regulaminem, a za chwile predkosc spada do 100-200 Mb. Oczywscie po kablu, bezposrednio podlaczony do modemu. Sprawdzane na 2 urzadzeniach. Oczywiscie technik przyjechal podlaczyl swoj laptop, sprawdzil raz i mial 900 Mb, po chwili na moim laptopie bylo 200 Mb. Technik oczywiscie stwierdzil ze to wina sprzetu i wyszedl.

Bede wdzieczny za wszystkie porady co zmienic, co i jak zgloscic do
UPC

network downstream.jpg
Plik ściągnięto 208 raz(y) 122,11 KB

gigabox.png
Plik ściągnięto 63 raz(y) 107,67 KB

Ostatnio zmieniony przez cheatah 19-09-2021, 21:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 19-09-2021, 21:16   

1. Nie
2. Tak
 
 
Silv3r 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2021
Posty: 2
Wysłany: 21-09-2021, 14:21   

f0ku5 napisał/a:
1. Nie
2. Tak


a wartości poziomu sygnału (dBmV) nie powinny być bardziej zbliżone do siebie ? u mnie są na poziomie od 2.5 do 2.9
 
 
Silv3r 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2021
Posty: 2
Wysłany: 21-09-2021, 14:25   

cheatah napisał/a:
Panowie,

czy wedlug Was ponizsze zapisy w Networklogu z GigaBoxa sa powodem do zmartwien. Wg UPC po ich stronie modem loguje sie prawidlowo, a wg technika to 'nie ma znaczenia'. Chociaz technik to raczej specjalista od naprawy nie wiadomo czego bo na modemach UPC to sie srednio znal.

Pyt 2 - czy to normalne ze Gigabox w trybie modemu przydziela IP tylko dwóm pierwszym mac adresom a kazda kolejna karta podlaczona po kablu nie dostaje adresu IP ?

Problem zglaszany do UPC to niestabilnosc lacza 1Gb. Raz jest 950 Mb zgodnie z regulaminem, a za chwile predkosc spada do 100-200 Mb. Oczywscie po kablu, bezposrednio podlaczony do modemu. Sprawdzane na 2 urzadzeniach. Oczywiscie technik przyjechal podlaczyl swoj laptop, sprawdzil raz i mial 900 Mb, po chwili na moim laptopie bylo 200 Mb. Technik oczywiscie stwierdzil ze to wina sprzetu i wyszedl.

Bede wdzieczny za wszystkie porady co zmienic, co i jak zgloscic do
UPC


spróbuj zrobić hard reseta gigabox
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 21-09-2021, 14:53   

Silv3r napisał/a:
f0ku5 napisał/a:
1. Nie
2. Tak


a wartości poziomu sygnału (dBmV) nie powinny być bardziej zbliżone do siebie ? u mnie są na poziomie od 2.5 do 2.9
Nie powinny, wszystko jest w normie.
 
 
xprzybylx 
easy master

Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23-09-2021, 13:18   

Ja dorzucę swoje 3 grosze. W starym Connect Boxie miałem ciągle błędy "Pre RS Errors" w Giga Box mam akutalnie czysto, absolutnie żadnych błędów tego typu, ale raz na jakiś czas pojawiają się "T3 Timeouts".

Sprawdź czy masz dokłądnie dokręcony kabel do Gigabox'a ja miałem lekko poluzowany i takie błędy się pojawiały wcześniej, mało, ale były.
  xPrzybyLx
 
qqwerty1313 
Klikacz

Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 19
Wysłany: 23-09-2021, 13:32   

Miałem rację co do idei działania tego Smart Wifi, informacja, którą znalazłem na stronie Liberty Global dotycząca tego na Virgin Media Hub 3, czyli naszym Connect Boxie:
Cytat:
Intelligent WiFi on the Hub 3 router is a smart system that adapts to the needs of the home and the devices that are connected to WiFi. It is made up of many features that work side-by-side to ensure that the best WiFi performance is being delivered. These include:

Channel optimisation: All WiFi operates over a number of channels. Channel Optimisation helps ensure connected devices and gadgets are performing as best as they can. As a result of Intelligent WiFi, testing has shown that 18% of homes should experience less WiFi interference thanks to more than 300,000 optimisations per day ensuring that devices are being switched to less crowded WiFi channels.
Band Steering: This is the process which prompts gadgets and devices to seamlessly switch between a 2.4GHz or 5GHz frequency to optimise performance. With band steering on the Hub 3, testing showed that gadgets connecting to the 5GHz frequency increased by 25%, giving these devices greater speeds.
Airtime Fairness: This helps to share out WiFi evenly across connected devices. Some older devices can’t keep up with ultrafast broadband speeds which can impact WiFi performance in the home. Intelligent WiFi will improve the share of WiFi to devices throughout the home.


Z moich testów wynika, że Band Steering działa bardzo dobrze, natomiast Channel Optimization niekoniecznie. Bezpośrednio przy CB ustawiłem silny AP nadający z pełną mocą na tych samych kanałach co CB. Spowodowało to spadek transferów w WiFi CB o ok. 70% dla 2.4Ghz i 25% dla 5Ghz. Przez 24h sprawdzałem, czy CB zmieni automatycznie kanały na inne, mniej zatłoczone - nie zmienił :P
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 25-09-2021, 13:52   

Czy ktoś się orientuje co oznacza oznaczenie sieci "other" na liście podłączonych urządzeń do GCB?
Niektóre urządzenia są automatycznie podłączone do 2,4 GHz, niektóre do 5 GHz i jest to poprawnie raportowane, a mój telefon na Androidzie co jakiś czas jest przyłączony do "other" pomimo tego, że działa normalnie.
 
 
wist7 
easy master

Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 39
Wysłany: 26-09-2021, 11:16   

Ja zauważałem ze wyłączenie opcji Smart Wi-Fi pomaga na przycinki podczas oglądania playera, Netflixa, YouTube. Ta nowa opcja to całkowicie nieporozumienie.
  wist7
 
qqwerty1313 
Klikacz

Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 19
Wysłany: 27-09-2021, 14:44   

f0ku5 napisał/a:
Czy ktoś się orientuje co oznacza oznaczenie sieci "other" na liście podłączonych urządzeń do GCB?
Niektóre urządzenia są automatycznie podłączone do 2,4 GHz, niektóre do 5 GHz i jest to poprawnie raportowane, a mój telefon na Androidzie co jakiś czas jest przyłączony do "other" pomimo tego, że działa normalnie.

U mnie urządzenia podłączone do LAN poprzez switch często identyfikowały się jako "other". Niektóre urządzenia wifi, które potrafią się usypiać również. Jeśli urządzenie dostaje poprawne IP to bym się zbytnio nie przejmował, podejrzewam, że router nie zawsze poprawnie potrafi zidentyfikować co ma gdzie przyłączone.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: