Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
RFC.pl - pytanie
Autor Wiadomość
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-09-2021, 11:41   RFC.pl - pytanie

Cześć,

Szukam obecnie alternatywnego dla Orange dostawcy internetu. W mojej lokalizacji (Warszawa) pojawił się nowy dostawca na kablach Orange (FTTH) - RFC.pl.

W związku z tym, mam pytanie - ma ktoś usługi od tego dostawcy i mógłby coś więcej powiedzieć? Wiem, że to nie jest masówka - ale mówiąc szczerze to pierwszy raz słyszę o tej firmie i jestem po prostu ciekawy.

Z góry dzięki!
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-09-2021, 11:59   

Jakiś czas temu natrafiłem na nich, jako usługodwacy na włóknach orange w trójmieście. Po kontakcie z RFC okazało się , że nie świadczą usługi pod tym adresem. Zrobili aktualizację ich wyszukiwarki i adresu już tam nie ma.

(Poprawka, adresu nie było ale znów jest widoczny. Nie wiem o co chodzi.)

W necie, jak to w necie, znajdziesz głównie opinie i filmy klientów niezadowolonych z ich usług. Głównie radiówka. Trudno cokolwiek odszukać na temat ich usługi po włoknach orange.
 
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-09-2021, 12:21   

Bento napisał/a:
Jakiś czas temu natrafiłem na nich, jako usługodwacy na włóknach orange w trójmieście. Po kontakcie z RFC okazało się , że nie świadczą usługi pod tym adresem. Zrobili aktualizację ich wyszukiwarki i adresu już tam nie ma.

(Poprawka, adresu nie było ale znów jest widoczny. Nie wiem o co chodzi.)

W necie, jak to w necie, znajdziesz głównie opinie i filmy klientów niezadowolonych z ich usług. Głównie radiówka. Trudno cokolwiek odszukać na temat ich usługi po włoknach orange.


Właśnie u mnie było podobnie, tyle tylko, że do nich nie pisałem bo byłem świeżo po przedłużeniu poprzedniej umowy z Orange. Teraz znowu się pojawili, mają na stronie informację, że współpracują z Orange stąd wywnioskowałem, że pewnie po ich infrastrukturze świadczą swoje usługi na moim adresie.
Wiem, że trudno cokolwiek odszukać - stąd moje pytanie, być może jest tu ktoś, kto ma ich usługi :(

Mała firma, mało informacji, ale być może.... :P
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 22-09-2021, 13:20   

Mogę się mylic, ale chyba jedyną firmą, która jest w stanie zaoferować swoją usługę na każdym światłowodzie Orange jest T-Mobile, w końcu za to zapłacili im jakieś chore pieniądze.
RFC jest pewnie dostępne tam, gdzie Orange realizował programy POPC, tak jak i RFC jest dostępne na np. sieci Nexera.
A o nich samych, jak o każdym nie-ogólnopolskim dostawcy trudno uzyskać dużo opinii. Możesz popytać na jakichś bydgoskich grupach, bo to firma pierwotnie z Bydgoszczy, ale pewnie dostaniesz odpowiedzi samych frustratów, jak to w Internecie :D
 
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-09-2021, 13:30   

Sigmund napisał/a:
Mogę się mylic, ale chyba jedyną firmą, która jest w stanie zaoferować swoją usługę na każdym światłowodzie Orange jest T-Mobile, w końcu za to zapłacili im jakieś chore pieniądze.
RFC jest pewnie dostępne tam, gdzie Orange realizował programy POPC, tak jak i RFC jest dostępne na np. sieci Nexera.
A o nich samych, jak o każdym nie-ogólnopolskim dostawcy trudno uzyskać dużo opinii. Możesz popytać na jakichś bydgoskich grupach, bo to firma pierwotnie z Bydgoszczy, ale pewnie dostaniesz odpowiedzi samych frustratów, jak to w Internecie :D


Nie ukrywam, że jakoś super mi na zmianie dostawcy nie zależy, bo Orange działa u mnie doskonale, jednak wciąż do niewielkiej części serwerów ruch idzie przez zagranicę...
Zapytałem ich poprzez e-mail, raz powiedzieli, że można - a teraz znowu nie można.... A na stronie jest cały czas, że na sieci Orange można ich brać. Dziwne - więc no i tak ich nie mogę wziąć. Dzięki jednak za pomoc!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: