Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
graczcsgo 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 100
Wysłany: 18-09-2021, 00:28   

U mnie to wygląda tak. Nie wierzę, że nie tracę żadnych pakietów. Na pewno nie mogę tego stwierdzić po tym, co dzieje się w grze.

t-mobile.png
Plik ściągnięto 20 raz(y) 17,98 KB

 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 18-09-2021, 10:14   

graczcsgo To masz to z czego znane jest Orange - ping ok, utraty 0%, a opóźnienie kosmiczne, lagi, problemy ze synchronizacją. Jak byłem w Orange to notorycznie tak miałem :D Po zmianie na T-mobile przez 2 miesiące problemy zniknęły, było super. Aż do lutego 2020 i początku ich problemów z routingiem na Polskę. Potem było coraz gorzej, i aktualnie TM nie nadaje się do niczego. Do gier się nie nadaje przez wysoki ping i problemy z niemal każdym szkieletem Tier 1 (Telia, Cogent, Level3), do pracy i ciągłego użytkowania się nie nadaje przez problemy ze stabilnością, rozłączenia itp.

3 miesiące temu był problem z wyświetlaniem stron internetowych, gdzie połowa stron działała normalnie, a druga połowa wgl nie działała, albo dopiero po kilku minutach. Np dysk google nie działał w ogóle. Trwało to 2 tygodnie aż łaskawie naprawili, no ale takie coś to musieli, bo zaczęło by się sypać tyle reklamacji że nie nadążali by z ich rozpatrywaniem, więc by nie powiększać sobie roboty dla świętego spokoju musieli naprawić. Tylko ten problem może wrócić, tak samo jak i mogą się pojawić inne problemy. Po TM trzeba się spodziewać wszystkiego co najgorsze.

Co do sto.valve.net to mam 1% lossa co widać na screenie, a dopiero jest 11 rano. I wszystko zaczyna się od 4 lub 5 hopa. Tak, to 4 lub 5 hop pada gdy net znika na kilka(naście) minut i jest 70-90% lossa, a ma to miejsce kilka razy w tygodniu. Wg mnie jeden z tych routerów jest uszkodzony albo po prostu przeładowany, przegrzewa się, no ale w TM nie ma nikogo kompetentnego kto by to sprawdził i coś zaradził. W tej sieci nikt nic nie wie i nikt nic nie może.

sto.valve.net.png
Plik ściągnięto 12 raz(y) 15,52 KB

 
 
graczcsgo 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 100
Wysłany: 18-09-2021, 10:29   

Jestem w dupie, bo wszystko co mam dostępne w moim bloku, to Orange, T-Mobile i lokalny dostawca, który nie widzi lossów na poziomie 8%. Jedyne co mi pozostanie, to pewnie 5G od plusa i będę musiał na tym grać.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 18-09-2021, 10:36   

A byłeś w Orange? Może jesteś w gronie szczęśliwców u których Orange działa znośnie :P Bo o ile TM raczej jest solidarne ze wszystkimi klientami i jak coś im się sypie, to sypie się globalnie i prawie wszyscy klienci mają problem, o tyle Orange w niektórych miejscach działa tragicznie, w innych przyzwoicie (co nie znaczy dobrze, po prostu wystarczająco by coś pograć itp).
 
 
graczcsgo 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 100
Wysłany: 18-09-2021, 10:40   

Byłem w Orange przez okres testowy, czyli 2 tygodnie. Słynne routingi do Polski przez Niemcy. Na faceitach grało się beznadziejnie, tak jakby połowa tego co robie nie była w ogóle rejestrowana przez serwer i pozostaje mi wypróbowanie 5G albo przeprowadzenie się do innej lokalizacji.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 18-09-2021, 10:54   

No rozumiem, myślałem że grasz też na zagranicznych serwerach a tam Orange może takiego złego pingu i jakości nie ma. Bo 25-30 ms na niemieckim serwerze jeszcze idzie spokojnie ogarnąć, a to spoko ping, zakładając oczywiście że odczuwalne opóźnienie to 30 milisekund a nie 10x więcej :P

No to pozostaje tylko 5G Plusa. Chyba routing mają Netii więc może nie będzie źle.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 21-09-2021, 17:04   

A jednak coś nowego i zaskakującego. Przed chwilą net znikł na 2 minuty, sprawdziłem winmtr i nie padł 4-5 hop tylko 8 :O Nowość.

Ciekawe jakie problemy szykuje nam sieć T-Mobile?

No chyba że to jakieś testy. Kurcze, testują od 2 lat i przetestować dobrze nic nie mogą... a ich klienci już od 2 lat robią za króliki doświadczalne i jeszcze za to płacą.

Aktualizacja: 8 hop to chyba ich styk z PLIX. Więc wygląda na to że mogą zacząć się problemy z PLIX w TM. Problemy z Cogent, Level3, Telia... no tak, jest jeszcze PLIX :P
Wcześniej do cda.pl szło PLIXem, teraz idzie przez Level3 w Budapeszcie. Do wp.pl szło PLIXem bezpośrednio od TM, teraz idzie przez styk Netii z PLIXem :P

Nie wiem czemu nie mogę wrzucić więcej niż jeden screen, więc muszę linkować...
https://prnt.sc/1t49avu
https://prnt.sc/1t49hni

8hop.png
Plik ściągnięto 8 raz(y) 11,76 KB

 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-2021, 18:51   

U mnie do wp i cda idzie przez Thinx, ale do cda jest podwyższony ping, pewnie trasa powrotna przez zagranicę idzie jak do Cloudflare.


Dodatkowo chyba zrezygnowali już z routingu przez Niemcy, bo wszystko idzie przez Austrię od ponad miesiąca..




Cogent cały czas leży i w nic pograć nie można, sporo grałem w Apex Legends, ale ta gra na internecie T-Mobile jest niegrywalna..



Szkoda, że u mnie nie ma Plusa albo Netii, chyba do czasu pojawienia się ich u mnie po infrastrukturze Orange, czas przeprosić się z pomarańczowymi albo wrócić do UPC, choć UPC ostatnio wyszło z Atmana i się z nimi nie peeruje..
 
 
graczcsgo 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 100
Wysłany: 21-09-2021, 19:10   

Przecież to jest jakiś dramat. Byle jak największe zasięgi były w opiniach, że ich internet to jeszcze większy syf niż Orange. Społeczność graczy w Polsce jest bardzo duża i dużo z nich jest świadomych, że ping i packet lossy to nie wszystko.

Tak swoją drogą, to dlaczego największe telekomy nie są w stanie zaoferować łącza dedykowanego graczom, nawet za te 20 lub 30 zł więcej z najlepszymi routingami i opóźnieniami?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-2021, 19:41   

Bo by im się to nie zwróciło. Za małe by było wzięcie.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 21-09-2021, 19:45   

U mnie też wszystko idzie przez Austrię nawet na .224 i właśnie jest tak od miesiąca już, pewnie routing przez Niemcy za drogi, Austria tańsza więc puszczają wszystko przez Austrię :P

No i u mnie do cda.pl i wp.pl też już idzie przez Thinx, ping do cda.pl jest na poziomie 70+, tak jak niemal wszystko wieczorami.

Serio, oni w tym TM sami nie wiedzą już co mają robić. Pewnie testują gdzie im wyjdzie najtaniej, a że będzie działać byle jak? Mają to gdzieś, ważne żeby zmaksymalizować zyski.

Styk z Cogentem leży, styk z Level3 leży, styk z Telią leży, styk z Thinx Atman leży i kwiczy. Nie wiem jakim prawem mają czelność reklamować swój światłowód jako coś super szybkiego, stabilnego i świetnego do gier, jak oni mają problem na każdym kroku. Do kogo by nie byli wpięci to mają z tym operatorem problem. Orange to przy nich rzetelny dostawca.

Pokaże Wam coś co znalazłem. Screen znajomego sprzed kilku lat, gdzie testował ping i prędkość do Warszawy. Mieszka w Nowosybirsku. Takie duże miasto w Rosji koło Kazachstanu i Mongolii, a więc szmat drogi do Polski. Chcecie wiedzieć ile miał pingu do Warszawy? http://prntscr.com/1t4poe7

Tak, i to w kraju gdzie jest ''bieda'' i rządzi ''zły car'' na P. Takie dziadostwo jak u nas z pingiem i lossem jest tylko w Polsce. Ten znajomy ma niższy ping ze środka Azji do PL niż ja z PL do Niemiec na T-mobile, mając 12 razy bliżej. Grywałem z nim codziennie i nie pamiętam ani razy by narzekał na lossa czy wysokie pingi. Taki syf z pingiem to tylko u nas w Polsce.

W PL panuje mega dziadostwo jeśli chodzi o internet no ale nikt z tym nic nie robi. Fakt, prędkości mamy, ale jeśli chodzi o jakość połączenia to jesteśmy na szarym końcu w Europie i wcale nie lepiej na świecie.

Tutaj dla porównania mój test sprzed chwili do jakiegoś serwera w Nowosybirsku :P https://prnt.sc/1t4swxu

No ale ok, serwer mógł być jakiś trefny, sprawdźmy inny... https://prnt.sc/1t4t1xh

No cóż, jednak to T-mobile jest trefne.
Ostatnio zmieniony przez Domin922 21-09-2021, 20:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
graczcsgo 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 100
Wysłany: 21-09-2021, 20:13   

brtk napisał/a:
Bo by im się to nie zwróciło. Za małe by było wzięcie.


Ciekawe, bo mali lokalni dostawcy są w stanie zapewnić jakość, a gigant taki jak Orange czy T-Mobile serwują jedynie syf dla Polaka zwyczajnego. Byle olx i otomoto śmigało.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 21-09-2021, 20:17   

graczcsgo napisał/a:
Ciekawe, bo mali lokalni dostawcy są w stanie zapewnić jakość, a gigant taki jak Orange czy T-Mobile serwują jedynie syf dla Polaka zwyczajnego. Byle olx i otomoto śmigało.


Tu odnośnie olx się nie zgodzę, bo nawet TM do tego się nie nadaje. Wyobraź sobie że oglądasz jakąś nową ciekawą ofertę na którą chrapkę ma sporo ludzi a tu nagle cyk, przerwa w dostawie, cała aukcja nie zdążyła się załadować, 20 minut nie ma neta, jest 90% lossa. Po 20 minutach net odmula, a tu już sprzedane xD Więc ciężko znaleźć coś, do czego internet TM by się nadawał :P Chyba do oświetlania pokoju w ciemności diodami od modemu.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-09-2021, 00:24   

Lokalni dostawcy mają mało klientów, wykupią sobie jakiś tranzyt 10Gb i obsłuży im to ruch wszystkich klientów.

A tak przy okazji, ciekawe jaki oni styk mają z tym Cogentem.. Bo o 1:20 idzie pełną parą i nie ma strat pakietów. To ile tras musi iść do Deutsche Telekom Cogentem, że mają przez 3/4 dnia po 1Mb/s i straty pakietów? -.-


 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-09-2021, 02:57   

brtk napisał/a:
Lokalni dostawcy mają mało klientów, wykupią sobie jakiś tranzyt 10Gb i obsłuży im to ruch wszystkich klientów.

A tak przy okazji, ciekawe jaki oni styk mają z tym Cogentem.. Bo o 1:20 idzie pełną parą i nie ma strat pakietów. To ile tras musi iść do Deutsche Telekom Cogentem, że mają przez 3/4 dnia po 1Mb/s i straty pakietów? -.-

Obrazek
Obrazek


Ja bym raczej powiedział że jest to arogancja miedzynarodowych operatorów, jakoś Netia czy Vectra jest w stanie zapewnić dobry routing a nie są to mali operatorzy, niestety tych międzynarodowych dotyka jakiś syndrom chorobowy w kwestii swoich styków z innymi operatorami :evil:
Jest to też efekt opierania się głównie na content cachach i ograniczanie pojemności styków międzyoperatorskich licząc że największy ruch zamknie się lokalnie z CDNów googla czy netfliksa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: