Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-09-2021, 08:24   

Sharky07 napisał/a:
Do tej pory słuchałem dźwięku z TV na soundbarze - czy ktoś wie czy możliwe jest rozłączenie sygnału audio z kabla HDMI tak aby przesłać do soundbara? Czytałem o Extractor HDMI - Audio, ale nie jestem pewien czy to zadziała. Dzięki za pomoc!

Nie ma, gdyż takie rozwiązania są przestarzałe a obecnie zarówno audio jak i wideo leci kablem HDMI. By podłączyć soundbar/amplituner zazwyczaj są dwa wyjścia: Podpinasz dekoder do soundtrack przez hdmi in, a soundbar do tv przez hdmi out lub podpinasz dekoder bezpośrednio do tv, a ten drugi łączysz z soundbarem przez HDMi ar /eARC. Część extractorow audio dziala, ale to często lotwria czy akurat z twoim sprzętem zadziała.
_________________
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 20-09-2021, 09:56   

Sharky07 napisał/a:
Cześć, przejrzałem temat i nie znalazłem kwestii o której chciałem zapytać - mianowicie brak gniazda audio w nowym dekoderze 4K Box w porównaniu do Horizona. Do tej pory słuchałem dźwięku z TV na soundbarze - czy ktoś wie czy możliwe jest rozłączenie sygnału audio z kabla HDMI tak aby przesłać do soundbara? Czytałem o Extractor HDMI - Audio, ale nie jestem pewien czy to zadziała. Dzięki za pomoc!

Ja mam podłączone tak: tuner do tv za pomocą HDMI a tv do soundbara za pomocą kabla optycznego. Wszystko działa.
_________________
 
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 20-09-2021, 15:06   

Czy ktoś ma szary ekran podczss ogladania hbo, dziś miałem dwa razy.
_________________
 
 
despero95 
Klikacz

Dołączył: 20 Wrz 2021
Posty: 1
Wysłany: 20-09-2021, 23:01   

Hej,
Specjalnie się tutaj zarejestrowałem by podzielić się swoimi doświadczeniami z tym urządzeniem. Mamy go od jakiegoś roku, zasadniczo jestem zadowolony, ale od kilku dni mamy problem z nagrywaniem.
Zaplanowane kilka nagrań jednocześnie (3 max 4). 3 z nich się nagrały, a 4 ma znaczek zaplanowanego nagrania (mimo, że jest już po emisji), ale program się nie nagrał :? Oczywiście "dysk" zapełniony w ok 50%. Ma ktoś tak?
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2021, 05:44   

Nagrywanie jak i odtwarzanie nagranych programów działa losowo jak chce ...
  stivi
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 22-09-2021, 18:37   

Kiedy apka dla Viaplay? Ruszyło coś?
_________________
  -Zuzia
 
piter7790 
light master

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 105
Wysłany: 22-09-2021, 18:49   

Na stronie coś o tym piszą..... Czy jest dostępna aplikacja Viaplay na dekoder UPC TV 4K BOX?
Aktualnie nie ma dedykowanej aplikacji na dekoder UPC TV 4K BOX. W UPC w najbliższych miesiącach będziemy pracować nad jej przygotowaniem.

https://www.upc.pl/telewi...atkowe/viaplay/
_________________
 
 
gregi1 
light master

Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 86
Wysłany: 26-09-2021, 20:02   

Czy też macie problem z włączaniem box’a? Często mam tak, że włączam telewizor, klikam na pilocie włączenie boxu, ale się nie włącza. Na tv cały czas brak sygnału. Dopiero za którymś razem tj. wyłączenie tv, włączenie boxu załapie. To normalne czy wina boxu?
_________________
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 26-09-2021, 20:05   

Chyba wina boxa, u mnie wszystko w porządku.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-09-2021, 06:09   

gregi1 napisał/a:
Czy też macie problem z włączaniem box’a? Często mam tak, że włączam telewizor, klikam na pilocie włączenie boxu, ale się nie włącza. Na tv cały czas brak sygnału. Dopiero za którymś razem tj. wyłączenie tv, włączenie boxu załapie. To normalne czy wina boxu?


Miałem tak 2x ale odłączyłem prąd od boxa i poszło
  stivi
 
gregi1 
light master

Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 86
Wysłany: 27-09-2021, 15:59   

Wyjaśniło się. Na porcie hdmi w TV LG miałem ustawioną jakaś opcję, która nie jest wspierana przez box'a
_________________
 
 
kane11 
Klikacz

Dołączył: 27 Wrz 2021
Posty: 2
Wysłany: 27-09-2021, 18:56   

Witam, mam pytanie: dlaczego na tym dekoderze przy podglądzie audycji nie zawsze jest w info zawarta informacja o roku produkcji. Czy można to zmienić, czy zależy to od kanału?
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 27-09-2021, 19:19   

gregi1 napisał/a:
Wyjaśniło się. Na porcie hdmi w TV LG miałem ustawioną jakaś opcję, która nie jest wspierana przez box'a


czy możesz napisać o co dokładnie chodziło i jak to zmieniłeś. Ja właśnie wzięłam 4k i tez podłączam do LG z takim samym rezultatem. Udało mi się chyba za 6 czy 7 razem i niby narazie chodzi, ale obawiam się powtórek...
 
 
maximus2008 
Klikacz

Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 2
Wysłany: 05-10-2021, 18:03   

Witam

Czy możecie mi potwierdzić komentarz który gdzieś przeczytałem, że "dekoder przejmuje kontrolę nad telewizorem"? Tzn jeżeli chcę włączyć pilotem od telewizora netflixa (bo nie ma go na dekoderze), to najpierw muszę wyłączyć dekoder. Dopiero wtedy pilot telewizyjny odzyskuje kontrolę. Dzięki za informację.
 
 
adamus31 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2019
Posty: 32
Skąd: Gdynia
Wysłany: 05-10-2021, 18:46   

Witam.
Nie trzeba nic wyłączać. Pilot od telewizora działa w tym czasie normalnie. Chodzi o to, że pilotem od dekodera można obsługiwać też telewizor. Tylko niektóre funkcje. Np. zmieniać poziom głośności, włączenie i wyłączenie telewizora, wybór źródła sygnału...
_________________
  adamus31
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: