Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 02-09-2021, 10:18   

Bento napisał/a:
@Domin922 dzięki za ciągłość relacji.

Myślę , że w tym wątku akurat brak typowych "fanów". Wszyscy chyba chcielibyśmy aby usługa od TM była na odpowiednim poziomie. Mieliśmy nadzieje chyba na taki Orange z dobrymi routingami w PL. Wyszło jak wyszło. Pozostaje mieć nadzieje, że wraz z biegem czasu ogarną usługę.

Sam ostrzyłem zęby na TM i jakiś własny sensowny sprzęt itp. Dzięki tym wpisom tutaj nie wpakowałem się w problemy.


Nie ma sprawy. Brtk chyba rozwiązał umowę z winy operatora bo już się tu nie udziela i nie informuje, więc postanowiłem trochę zaktualizować wątek. Problemy są nadal, bez zmian. Ping dalej wieczorami podskakuje do 100-150 ms, dalej są przerwy w dostawie i dalej jest losowy loss o różnych porach.

Co do ''fanów'' to po prostu nawiązałem do forum Orange i pewnego osobnika, który zawsze wybielał Orange i zwalał winę na serwery ;) Mimo że miał udowodnione że Orange nawala to i tak twierdził że problem jest gdzie indziej :P Również miałem nadzieję że TM będzie lepsze, bo Orange miałem dość, ale jednak TM okazało się chyba jeszcze gorszą siecią od pomarańczowych.

Tak czy siak ja do Orange nie wracam, po zakończeniu ''współpracy'' z TM chyba spróbuję wziąć Netię. Jedyna słuszna opcja w moim regionie.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 03-09-2021, 21:32   

TM cały czas od 17 do 23 zakrzywia czasoprzestrzeń i z serwerami w Niemczech łączy się w Egipcie :D

https://prnt.sc/1r59bo9

Ba, w Australii bo ping w graniach 80-150 a opóźnienie sekundowe...
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 05-09-2021, 02:56   

Wiem że spamuję postami, ale udało mi się uchwycić moment w którym TM wyłącza internet swoim klientom standardowo na 10-20 minut :) Oczywiście jak zwykle wtedy kiedy gram lub używam neta :) Dobrze że miałem włączoną natychmiastową powtórkę w GeForce Experience.

https://drive.google.com/file/d/1DAcJwu22I3FSww1z4s53N_hvwnaO72IM/view

Nie chcesz widywać takich sytuacji? Zapomnij o TM bo u nich takie sytuacje to chleb powszedni. Te 'lagi' na filmiku gdzie znika dźwięk i obraz staje to po prostu wychodziłem na pulpit sprawdzać stan połączenia. Ping niby 33 ale 90% lossa robi swoje...

Poważnie, w miernym Orange o takich przerwach nie było mowy. Nawet 15 lat temu mając internet 512kb/s od jakiegoś lokalniaka takie rozłączenia były może raz na miesiąc albo i rzadziej. Parafrazując klasyka, kto używa internetu TM ten się w cyrku nie śmieje.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-09-2021, 07:57   

Mam ciągle od nich internet ale nie mam kiedy napisać o rozwiązanie umowy i dodatkowo zachować ciągłość internetu, a obecnie jestem na wczasach od 2 tygodni, jeszcze tydzień, więc nie ma mnie w domu.
 
 
mrcn 
Klikacz

Dołączył: 20 Sie 2021
Posty: 7
Wysłany: 07-09-2021, 19:42   

@Domin922
Z tymi rozłączeniami to nie jest czasem problem z NATem? W T-Mobile jest prywatny adres IP przez co nie da się zrobić otwartego NATu (nie działa upnp, dmz i przekierowanie portów).

Wiem, bo u lokalnego dostawcy światłowodu miałem taki problem i dopiero wykupienie publicznego adresu IP coś dało.
  mrcn
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-09-2021, 20:46   

Nie, bo ja na publicznym IP zaobserwowałem to samo.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 08-09-2021, 03:49   

Jak jeszcze był publiczny adres IP to też te rozłączenia były. One występują od lutego 2020 z tego co zaobserwowałem. Kiedyś to było raz na tydzień, ostatnio jest częściej. Zawsze pada 4 lub 5 hop, obydwa są w Warszawie i o ile w Niemczech są problemy na stykach z L3 i Cogent, to takie rozłączenia mamy ekskluzywnie tylko w Polsce.

Ot, taki prezencik byśmy nie czuli się zbyt komfortowo :)
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-09-2021, 14:47   

To dziwne, bo wtedy szło inną infrastrukturą dawnego GTS Poland.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 09-09-2021, 00:04   

Wiem że dziwne, ale pisałem Ci o tym już dawno, jak zaczęły się problemy ze stykiem z AMS-IX, że zauważam niekiedy rozłączenia na kilka minut. U Ciebie wtedy nic nie było (albo nie zauważałeś, bo to trwało z 5-10min raz na kilka dni lub rzadziej). Od pół roku te rozłączenia stały się częstsze.

Jednak póki co rozłączeń nie zaobserwowałem od kilku dni, ostatni raz rozłączyło mi 4 dni temu, co pokazałem na wideo podczas gry.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 11-09-2021, 21:35   

Tak aktualizując, dalej ping wieczorami bez zmian, zresztą odczuwalne opóźnienie jest z 10x większe: https://prnt.sc/1ruy97e

No i niedawno pochwaliłem że nie ma rozłączeń i lossa, a tu godz 21:25 i proszę xD: https://prnt.sc/1ruy39a

Na szczęście tym razem krótko, bo trwało to tylko z 5 minut.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 13-09-2021, 20:50   

Jeszcze Telia im się posypała xD No teraz to już wgl ta sieć to durniejsza siostra Orange xD

Zamiast ''chwile, które łączą'' powinni się reklamować jako ''problemy, które rozłączają''.

467.png
Plik ściągnięto 29 raz(y) 16,11 KB

 
 
zygmund2000 
easy master

Dołączył: 28 Cze 2021
Posty: 39
Wysłany: 14-09-2021, 22:45   

Niestesty aktualnie jest tragicznie z tendencją na gorzej, koniec wakacji jest większy ruch, a jak przyjdzie zima to reklamacje będą się sypać tonami, poziom wywalenia na te problemy z ich strony jest nie do opisania w żaden sposób, bo wymaga brzydkich słów.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 16-09-2021, 20:30   

Ping dalej świruje wieczorem... ping wyższy od ilości FPS - (nie)tylko w T-Mobile :D

https://prnt.sc/1sgpq5u

W sumie nie ma co uaktualniać tematu, na 98% do końca roku nic się nie zmieni na lepsze (ba, wiedząc jak głęboko w poważaniu mają klienta, to zmieni się tylko na gorsze) a ja w grudniu uciekam od tych żartownisiów co sobie jaja z klientów robią.
 
 
graczcsgo 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 100
Wysłany: 17-09-2021, 23:35   

U mnie jest dramat z T-Mobile. Granie w csgo to jak samobiczowanie się. Wszystkie serwery poza Polską są absolutnie nie do grania. Routingi wyglądają tak, jak powinny wyglądać przy łączeniu się z Australią.

Jako że nie mam dużej wiedzy o sieciach, czy można jakoś udowodnić, że T-Mobile stosuje praktyki działające na niekorzyść polskiego konsumenta? Trzeba ukrócić zapędy zagranicznych telekomów i podwyższyć standardy świadczonych usług. Ktoś ma jakiś pomysł, żeby pan niemiec się tak nie panoszył w naszym kraju? Gdyby tak zainteresować tym UOKiK?
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-09-2021, 00:58   

Nie możesz grać w CSa, bo do serwerów Valve są utraty pakietów i pingi po 486 ms :mrgreen: Na zdjęciu test wykonany o 00:57 w nocy. Pozdrowienia z Gdyni.

111.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 121,71 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: