Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-08-2021, 11:58   

TVP 4k nie było kodowane, aczkolwiek prawdą jest ze system kodowania nowych kanałów 4k jest taki sam jak wszystkich innych (Nagravision). UPC po prostu nie przydziela uprawnień dla kart w obecnych modułach.
Technicznie nie ma problemu by to działało, może być natomiast problem prawny. Nadawcy mogą wymagać ECP (które nie ma nic do tego jak kanał jest kodowany, a jedynie jak moduł komunikuje się z TV) tak by niemożliwe bylo wyciągnięcie rozkodowanego streamu z odbiornika. To oznacza, że również TV musi wspierać ECP, a jeśli tak nie będzie to nowy moduł przejdzie w tryb legacy - prawdopodobnie bez dostępu do kanałów 4k bo inaczej nie miało by to sensu.

Jak to wygląda w praktyce można było zobaczyć w nc+. Początkowo uprawnienia do odbioru dostawali abonenci z zwykłymi modułami, później zaczęto wymagać ECP, ale kto już wczesniej miał temu nadal działało na zwykłym module.
_________________
 
 
kaykay 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2019
Posty: 77
Wysłany: 26-08-2021, 12:42   

MAVERIC napisał/a:
A od kiedy to TVP 4K było kodowane? Mogliście moduł obojętnie jaki włożyć do telewizora albo wcale nie wkładać i też by działał. Ludzie zastanówcie się o czym piszecie!!!!! Bzdury!!!!


Chodziło mi o to co rozwinął w swojej wypowiedzi zylx. "Stary" moduł może odbierać 4k co pokazał przykład tvp 4k jak i potrafi rozkodować Nagrę. Także nie ma technicznych przeszkód do odbioru kodowanych kanałów 4K.
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 26-08-2021, 13:52   

kaykay napisał/a:
"Stary" moduł może odbierać 4k co pokazał przykład tvp 4k jak i potrafi rozkodować Nagrę.

A od kiedy to moduł odbiera kanały?????? Już mi ręce opadły. Szkoda czasu na tłumaczenie.
_________________
 
 
xtradex 
easy master

Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 34
Wysłany: 26-08-2021, 14:17   

zylx napisał/a:
tak by niemożliwe bylo wyciągnięcie rozkodowanego streamu z odbiornika.

a ponadto, czym nowsze zabezpieczenia tym trudniej rozkodować system i przesyłać klucze w sharingu (plaga w nc+ i CP, kupujesz tak zwaną linijkę za grosze na ali i nawet karty nie potrzebujesz nie mówiąc o module). Na obecnych modułach UPC jest to możliwe (u nas w kraju mało popularne jest to w UPC, ale to nie chodzi o nas).
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-08-2021, 14:29   

kaykay napisał/a:
Stary" moduł może odbierać 4k co pokazał przykład tvp 4
Moduł nic nie odbiera. Stary moduł nie ma nic wspólnego z TVP 4k które nie było kodowane.
_________________
 
 
kaykay 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2019
Posty: 77
Wysłany: 26-08-2021, 14:47   

Kończę bo widzę, że jeśli nie napisze dosłownie wg technicznego języka każdej swojej myśli to mnie tutaj zjedzą ludzie w tym temacie a nie mam zamiaru się tłumaczyć.
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 06-09-2021, 21:00   

Witam,

jest problem z wyszukiwaniem programow. Moja karte, ktora byla w Panasonicu dalem obecnej lokatorce do Samsunga na ktorym dzialalo juz UPC na karte we wczesniejszych latach - wiec model jest obslugiwany i mozna potwierdzic ze karta dziala. Po wybraniu ustawien skanowania automatyczne, typu dostawcy - UPC, kablowka jako zrodlo sygnalu i szukania szybkiego ( nie ma chyba opcji wyszukiwania pelnego itp) przycisk SKANUJ jest niedostepny.

Konsultant z upc potwierdzil ze sygnal do mieszkania idzie. Polecil ze strony internetoej upc wprowadic recznie ustawienia szukania a nie robic tego automatycznie. Pytanie moje jakie to sa wartosci ktore moge ze strony upc niby wyczytac? jakas czestotliwosc czy moze pasmo?mowie z glowy bo nie mam tv przed soba. Czy do wyszukiwania kanalow mozna recznie ustawic wpisujac parametry?
 
  Select HD
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 06-09-2021, 21:45   

Tu masz wszystko.
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1008101
_________________
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 06-09-2021, 22:05   

sprobujemy dzieki!
 
  Select HD
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-09-2021, 19:06   

Mam do Was pytanie, od dłuższego czasu mam problem z TV tzn. bardzo często mam pikseloze na TV. Sygnał mam w normie, sprawdzałem przez modem (tam gdzie mam podłączony TV, podłączyłem modem) DL~+2dB a UL~ 42db.
Czy u Was tez takie problemy występują ?
 
 
Daniel84 
light master

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 140
Wysłany: 07-09-2021, 20:17   

Miałem podobnie parę razy na Discovery ( chyba najczęściej ) , HGTV , TVN , Kino Polska , ale i na innych kanałach sporadycznie się zdarzało . Ciekawe że zakłócenia obrazu bywają co jakiś czas i u mnie to trwa nieraz pół dnia , ale jest też upierdliwe tylko przez parę minut. Sygnał 100 % jakości , siły BER 8-14 a więc to raczej nie jest przyczyną .
  Daniel84
 
Jack777 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 115
Wysłany: 07-09-2021, 21:15   

Czasem tak się dzieje gdy sygnal jest zamocny, niektóre TV mają w opcjach włączenie tłumika i to pomaga, sam tak miałem. Jeśli TV tego nie ma to zostaje montaz zewnętrznego tłumika na kablu.
 
 
rysmen2 
Klikacz

Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 7
Wysłany: 15-09-2021, 12:10   

Hej, kończy mi się umowa, UPC zaproponowało wymianę starego mediaboxa na kartę CI+ 4K. Czy korzysta już ktoś z tej karty, czy ta karta działa tak jak Box 4K, który streamuje z internetu kanały 4K i musi być szybszy internet przy takiej karcie ?
Dzięki za odpowiedź.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-09-2021, 12:40   

rysmen2 napisał/a:
czy ta karta działa tak jak Box 4K, który streamuje z internetu kanały 4K i musi być szybszy internet przy takiej karcie ?

Nie
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 15-09-2021, 19:04   

Mam głupie pytanie, czy była jakaś aktualizacja oprogramowania modułu ci + w UPC?
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: