Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiepska jakość meczy piłkarskich na LG OLED C1
Autor Wiadomość
Kelrik 
Klikacz

Dołączył: 30 Sie 2021
Posty: 1
Wysłany: 30-08-2021, 10:44   Kiepska jakość meczy piłkarskich na LG OLED C1

Uszanowanie, kilka miesięcy temu nabyłem nowego LG OLED 48' C1. Mam dekoder Horizon z UPC. Obraz fajny, głębia kolorów, super ogląda się filmy i seriale. Niestety problem pojawia się przy oglądaniu meczy piłkarskich. Tryb SPORT przez nasycenie kolorów odrzuca na starcie, ale można się tym pobawić w ustawieniach. Bardziej zaskakuje kiepska rozdzielczość, która na dziś mnie pokonała mimo wielu prób by podbijać ostrość czy korzystać z opcji "super rozdzielczość". Czasami mam wrażenie jakbym oglądał mecz na jakimś lewym streamingu. Zbliżenia, powtórki super, ale główny obraz pełnego boiska powoduje, że zawodnicy czy piłka tracą mocno na ostrości. Próbowałem wymiany kabla HDMI na lepszy, ale nic to nie dało. Na dziś wniosek jest taki, że mecze lepiej mi się oglądało na kilkunastoletnim Panasonicu Viera...Dzwoniłem na infolinię LG, ale rozłożyli ręce. Wiem, że może chodzić o jakość sygnału UPC, ale nie powinno to tak kiepsko wyglądać. Pomożecie :) ?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-08-2021, 12:28   

Kelrik napisał/a:
Próbowałem wymiany kabla HDMI na lepszy, ale nic to nie dało.

Musisz kupić kabel z czystego złota, a obudowa złącz tylko z diamentu. Dopiero wtedy obraz ulegnie poprawie :P

A na poważnie, obraz jest w 1080i a tv jest 4k. Czyli TV na 4 piksele musi "zgadnąć" 3.

Najlepsze co możesz zrobić to pobawić się ustawieniami TruMotion (De-Blur and De-Judder), oraz wedle uznania OLED Motion Pro. Obraz będzie przynajmniej bardzie płynny.

Inna opcja to moduł CI+, wtedy za cały proces przetwarzania obrazu odpowiada tylko TV, który w Twoim przypadku powinien radzić sobie lepiej niż horizon. Ale też nie będzie to kolosalna różnica.
_________________
 
 
rgr 
easy master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 44
Wysłany: 06-07-2023, 15:50   Re: Kiepska jakość meczy piłkarskich na LG OLED C1

Kelrik napisał/a:
Uszanowanie, kilka miesięcy temu nabyłem nowego LG OLED 48' C1. Mam dekoder Horizon z UPC. Obraz fajny, głębia kolorów, super ogląda się filmy i seriale. Niestety problem pojawia się przy oglądaniu meczy piłkarskich. Tryb SPORT przez nasycenie kolorów odrzuca na starcie, ale można się tym pobawić w ustawieniach. Bardziej zaskakuje kiepska rozdzielczość, która na dziś mnie pokonała mimo wielu prób by podbijać ostrość czy korzystać z opcji "super rozdzielczość". Czasami mam wrażenie jakbym oglądał mecz na jakimś lewym streamingu. Zbliżenia, powtórki super, ale główny obraz pełnego boiska powoduje, że zawodnicy czy piłka tracą mocno na ostrości. Próbowałem wymiany kabla HDMI na lepszy, ale nic to nie dało. Na dziś wniosek jest taki, że mecze lepiej mi się oglądało na kilkunastoletnim Panasonicu Viera...Dzwoniłem na infolinię LG, ale rozłożyli ręce. Wiem, że może chodzić o jakość sygnału UPC, ale nie powinno to tak kiepsko wyglądać. Pomożecie :) ?


I tak będzie. Niestety, na plazmowych TV mecze ogląda się znacznie lepiej niż na OLED-ach, po prostu plazmy lepiej oddają płynność obrazu niż OLED-y i to jeden z niewielu obszarów, w których nadal będą lepsze niż OLED-y. Tu czarów nie ma, po prostu wynika to ze sposobu generowania obrazu przez plazmy.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 06-07-2023, 19:12   

plazma ma 5ms, nie licząc input laga. Ponadto abyś wykorzystał te 5ms, to sygnał musi mieć 200Hz
 
 
rgr 
easy master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 44
Wysłany: 06-07-2023, 20:40   

Ale ten czas robi taką różnicę, że obraz można natychmiastowo wygasić. Dlatego OLED-y będą smużyć podczas szybkich ruchów, a plazmy nie.
Można to obejść stroboskopem w OLED, ale to też ma ujemne strony.

PS. I zobacz jaki jest czas reakcji plazmy -- nie jest to 5ms :D
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 07-07-2023, 21:10   

jakim stroboskopem? Dioda organiczna gaśnie od razu. Piłeś, nie pisz, nie piłeś, wypij. Oledy NIE smużą i potwierdzają to wszystkie testy ufo.
 
 
rgr 
easy master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 44
Wysłany: 08-07-2023, 22:50   

grzech1991 napisał/a:
jakim stroboskopem? Dioda organiczna gaśnie od razu. Piłeś, nie pisz, nie piłeś, wypij. Oledy NIE smużą i potwierdzają to wszystkie testy ufo.


Weź się dokształć, bo wypisujesz farmazony o jakichś testach.
Tu masz test (prawdziwy, nie wymyślony):
https://youtu.be/rEvznbcxXD0?t=464
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 09-07-2023, 15:57   

nie muszę się dokształcać, puszam ufo i widzę jak fala leci, ty piszesz farmazony o podświetleniu w ledzie xD
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 11-07-2023, 19:31   

no i obejrzałem, tam nie ma ani słowa o strobo w oledzie, bo nie istnieje, ale za to jest sporo dobrego o plazmie:





strobo wg. mistrza na oledzie

 
 
rgr 
easy master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 44
Wysłany: 13-07-2023, 19:45   

grzech1991 napisał/a:
no i obejrzałem, tam nie ma ani słowa o strobo w oledzie, bo nie istnieje, ale za to jest sporo dobrego o plazmie:


A jakie to ma znaczenie przy filmach czy transmisjach? Zerowe.

I chyba nie do końca obejrzałeś skoro nie widziałeś fragmentu o stroboskopie.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 14-07-2023, 19:14   

wystarczy mi twój tekst o strobo w oledzie xD i 60ms czasu reakcji gdzie leci smuga przez pół ekranu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: