Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o opinie internet Orange. Gdańsk
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-01-2019, 23:42   

Jak uzyskasz lepszą ofertę z DUK, to Orange wcale nie jest bardziej opłacalne, chyba, że masz telefon komórkowy i złączysz z pakietem LOVE.
 
 
Cani 
Klikacz

Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 14
Wysłany: 12-01-2019, 23:58   

No właśnie mam 2 numery w orange na abonament . Ale różnica wychodzi ~ 40 zł .
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-01-2019, 16:07   

To możesz wskoczyć w Orange LOVE, gdzie masz 4 usługi w pakiecie. Internet, TV, Telefon stacjonarny i Telefon komórkowy. Ten jeden co masz może przejść do pakietu LOVE.
Wszystko zaczyna się od 99zł. (światłowód do 100M, TV z pakietem optymalnym, TV stacjonarny bez limitu na numery stacjonarne w Polsce i UE + stacjonarne i komórki w USA i Kanadzie, Telefon komórkowy bez limitów rozmowy, smsy, MMSY i 5 GB internetu)
Drugi numer moża dołączyć do LOVE z 20zł rabatem na abonament. Tylko nie wiem czy teraz jak byś podpisywał umowę czy dopiero przy przesłużeniu)
  kiniecki
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-05-2021, 17:21   

Odświeżę ten temat zamiast zakładać nowy. Interesuje mnie sprawa dokładnie jak w temacie.Opinie użytkowników światłowodu orange, zwłaszcza na terenie trójmiasta i okolic.

Czy znajdą się jacyś posiadacze takiej usługi na forum? Jak wyglądają pingi do dużych graczy w Europie? Blizz/Valve? Awarie i ogólna stabilność łącza. Funbox6?
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 12-05-2021, 22:24   

Bento napisał/a:
Odświeżę ten temat zamiast zakładać nowy. Interesuje mnie sprawa dokładnie jak w temacie.Opinie użytkowników światłowodu orange, zwłaszcza na terenie trójmiasta i okolic.

Czy znajdą się jacyś posiadacze takiej usługi na forum? Jak wyglądają pingi do dużych graczy w Europie? Blizz/Valve? Awarie i ogólna stabilność łącza. Funbox6?


W Warszawie działa super. Może z raz było coś wolniej. Transfery generalnie trzyma u mnie lepiej niż UPC.

- Blizz - około 30ms
- Valve - niestety > 30ms w Wawie
- Funbox 6 - nie wiem, sam używam ONT + Turris Omnia

Jakiś czas temu jeszcze myślałem, że popełniłem błąd i nie wziąłem T-Mobile, ale patrząc po https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10255&start=360, to chyba nie :)
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-05-2021, 10:36   

Zdecyduję się chyba na opcję bez okresu zoobowiązania do testów. Wg konsultantów orange nie ma żądnych ukrytych opłat za wypowiedzenie/odstąpienie od umowy itp.

Wie ktoś jak to jest z instalacją u nich? to sieć własna orange, ja jednak chciałbym mieć ONT. Otwiera to furtkę dla własnego sprzętu póżniej (choć podobno FB6 jest całkiem spoko).
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 13-05-2021, 17:45   

Dzień wcześniej zadzwoni do Ciebie monter, aby potwierdzić termin instalacji, zapytaj czy będzie problem z otrzymaniem ONT. Koledzy z mojego osiedla mówili, że nawet jeśli monter przyjeżdżał tylko z funboxem, to po wyraźnej prośbie wracał za 30min z ONT i nie było problemu.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-05-2021, 10:52   

Niestety infrastruktura pomarańczowych doprowadziła włókno tylko do jednego pionu w budynku. Nie usmiecha mi się ciągnąć kabla przez całe mieszkanie, a korytarz też odpada. Szkoda, miałem już plan na testy tej usługi. z TM będzie to samo więc też lipa...

Jeśli w najbliższym czasie ogarnę infrastrukturę sieci w mieszkaniu to wrócę do tematu. Wychodzi na to , że tak łatwo się z UPC nie rozstanę.... :)
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-05-2021, 12:17   Orange poprawia swoje połączenie tylko w miejscach...

gdzie liczą się testy. Przykro się patrzy jak masz kilku sekundowe opóźnienie na łączu 1Gbps od Orange w określonych godzinach. Jak oni chcą poprawiać jakość połączenia do stron, w których są przeprowadzane testy to ja dziękuję za takie podejście do klienta.
Poprawili połączenie do strony testującej ale rzeczywiste testy w grach już się nie liczą.
Te wyniki są wyciągnięte na 4 letnim OS, który dostaje aktualizacje. Teraz przynajmniej zauważyłem, że na ponad 900Mbps jest osiągalne bo do nie dawna nie można było tego przekroczyć.
Test na 7 letnim komputerze, w którym nic nie było wymieniane. Nawet w określonych godzinach Orange kiedyś miało problem ze stroną speedtest.pl.
Ciekawe czy poprawią kiedyś jakość połączenia do niektórych gier online.

SPEED TEST Orange 1Gbps w poniedziałek wieczór 2021-05-10 20_14_23.png
Plik ściągnięto 9941 raz(y) 66,1 KB

SPEED TEST 1Gbps Orange - polepszenie 2021-05-09 12_40_19.png
Plik ściągnięto 6 raz(y) 59,86 KB

SPEED TEST ORANGE ŚWIATŁOWÓD O 12GODZINIE 1Gbps - słabizna 2019-04-15 12_01_32.png
Plik ściągnięto 4 raz(y) 28,62 KB

_________________
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-05-2021, 06:01   

@MariuszHL
Możesz podać przykłady adresów/gier z tak wysokimi opóźnieniami? Orange jest dobrze znany z kiepskich routingów w PL. Ja celuję głownie w blizza, a tam podobno mają bezpośrednie styki operatorskie i wygląda to nieźle (wszystko podobno)

Po odmowe instalacji rozmyślałem wczoraj jak temat obejść bez położenia sieci/kucia ścian. Czy komuś wykonali instalację z użyciem włókna OFS (1mm, prawie niewidoczne).

W ogóle ciekawi mnie fakt doprowadzenia przyłącza tylko do jednego pionu w budynku (mieszkania rozłożone na półpiętrach, czyli w zasadzie 50% lokali ma problem z instalacją). Spotkaliście się z czymś takim??. Zaczynam się zastanawiać czy panowie monterzy o średniej wieku raczej sporo poniżej 30tki czegoś nie porzeoczyli....

Najbardziej irytuje to, że to łącze orange to jedyna alternatywa względem UPC. Więc jakoś to przyłącze muszę wykonać, bez względu czy będzie to orange , TM czy inna firma w przyszłości.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-07-2021, 14:33   

Jest już testowo światło od orange. Ont + Fb6 do 600Mb/s.

Pierwsze obserwacje na szybko to FB6 zjada CB jeśli chodzi o pokrycie sygnałem WiFi.
Dodatkowo takie mało techiczne odczucie ale jakby responsywność internetu wzrosła... :)

Pobawię się tym co najmniej 10-12 dni.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-07-2021, 06:40   

I już pierwsze niespodzianki.
Od momentu instalacji pingi do youtube.com/netflix.com/onet/wp/google.pl poniżej 10. Wczoraj nastąpiła jakaś zmiana i juz wszędzie jest po 15ms. Żałuję, że nie zrobiłem zrzutów mtr/pploterra. Wiedziałbym co na trasię się zmieniło.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-08-2021, 08:09   

Po nieco ponad miesiącu użytkowania mam mieszane uczucia co do orange.

W zasadzie sposób w jaki obecnie użytkuję internet nie promuje ani UPC ani orange. Gdyby nie codzienne katowanie pingami, to trudno byłoby wskazać różnicę..

vie.valve.net u orange to jakaś magia jest. Na początku stabilne 30-35ms niezależnie od pory dnia. Przez około 2 tyg było tam poniżej 20ms w szczycie wieczorami - szok. Teraz wieczorami zdaża się 70-100 ms oraz sporadczyne utraty pakietów ~1%. Ciągle coś sie zmiena, tak jak wyżej pisałem z onet.pl i google.pl. UPC do valve ma poniżej 50, tak wynika z moich równoległych testów.

Blizz bez problemów 30-35ms non stop.
O pingach do Poslki nie ma co się rozpisywać bo wiadomo jak jest. dawny plix to ~~60ms. Do warszawy może być 7ms a możę być 35, albo 60 jak wyżej :)

Na plus orange na pewno FB6 oraz wysoki upload.

Dacie proszę znać jeśli macie jeszcze jakieś pomysły/trasy co testować porównawczo. To już czysto dla sportu. Dla mojego codziennego uzytkowania nie widzę kolosalnej różnicy.. Bardziej kusi mnie umowa bez lojaki itp.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 23-08-2021, 09:01   

do usunięcia, zły temat
 
 
mrcn 
Klikacz

Dołączył: 20 Sie 2021
Posty: 7
Wysłany: 23-08-2021, 09:25   

A jakie masz pingi do warszawskiego serwera CSa? Jakbyś mógł jeszcze sprawdzić pingi do serwerów fify od ea (utas fut ea com i utas s2 fut ea com). Musialem usunąć kropki, bo nie przechodził mój komentarz.

Ja niedługo zmieniam miejsce zamieszkania i szukam odpowiedniego dostawcy. Wybór mam między Orange i UPC (T-Mobile odpada ze względu na prywatny IP, Netii i Inei u mnie nie ma). Obecnie mam neta od lokalnego dostawcy, światłowód bezpośrednio podłączony do domu 200/20 z dodatkową opcją publiczny adres IP. Pingi do warszawskich serwerów CSa poniżej 10 ms (bliżej 5-8 ms), grając w futa w fifie około 30 ms.
  mrcn
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: