Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG - resety po pobraniu dużych plików
Autor Wiadomość
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 24-06-2021, 13:13   

sebagit napisał/a:
A sprawdzałeś jak działa Internet jak przełączysz ten złom od UPC w tryb modemu i podłączysz swój router?
To nie pomoże, bo autorowi restartuje się modem.

mikolajek napisał/a:
dzisiaj technik z UPC stwierdził, że jestem 3 użytkownikiem modemu, sprzęt ma jakieś 5 lat i zapewne dożył swoich dni... Stay tuned! ;)
I jeszcze niewymieniony? Powinni od tego zacząć.
_________________
Ostatnio zmieniony przez -Zuzia 24-06-2021, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
  -Zuzia
 
mikolajek 
Klikacz


Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 19
Skąd: Wawa
Wysłany: 24-06-2021, 13:15   

-Zuzia napisał/a:
I jeszcze niewymieniony?

Bronią się przed tym jak diabeł przed święconą wodą, może po latach względnie luźnej polityki w tym zakresie wzięli koszty w ryzy.
 
 
mikolajek 
Klikacz


Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 19
Skąd: Wawa
Wysłany: 02-07-2021, 12:05   

No to kolejny update - dziś rano, po kolejnym losowym restarcie, modem najprawdopodobniej dożył swoich dni... W każdym razie nie udaje mu się już zalogować do sieci.

Jeśli sądzicie, że wizyta technika / ewentualna wymiana modemu będą częścią nadal otwartej reklamacji, to się mylicie: zostało to zarejestrowane jako odrębna wizyta serwisowa... W każdym razie do wtorku pozostaję bez sygnału internetowego.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 02-07-2021, 17:32   

Ważne, że wymienią modem na inny egzemplarz.
Jak masz dostęp do UPC Wi-Free nie musisz marnować transferu mobilnego.
_________________
  -Zuzia
 
mikolajek 
Klikacz


Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 19
Skąd: Wawa
Wysłany: 09-07-2021, 12:59   

No to kontynuacja historii... :roll:

Po jakichś 12 godzinach modem zdecydował się jednak zalogować do sieci. Tutaj trzeba przyznać UPC, że zareagowało błyskawicznie - jeszcze tej samej nocy (!) dostałem SMS-a odwołującego wizytę technika i wymianę modemu... :evil:

Ostatecznie po kilku jeszcze telefonach, kolejnej reklamacji i skardze na przebieg dotychczasowej, dostałem zgodę na wymianę modemu. Technik przyszedł we wtorek po południu, podłączył i poszedł (miło, że nawet nie poczekał, czy się zaloguje do sieci...). Dostałem kolejny CH7465LG, przy czym wydaje mi się, że jest nowy (pudełko, folia, sam sprzęt czyściutki).

Pochodził bez restartów do dzisiejszego poranka, czyli 2,5 dnia. I teraz już nie wiem... Jestem oczywiście po tych wszystkich przeżyciach grubo przewrażliwiony, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że te modemy, jak każdy tego typu sprzęt, jednak od czasu do czasu się resetują. Ktoś mnie wirtualnie poklepie po plechach i powie, że wszystko jest OK? ;)
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 09-07-2021, 13:05   

Modemy od czasu do czasu się resetują, np. jak dostaną nowe firmware, a poza tym miesiącami działają bez restartu.
_________________
  -Zuzia
 
mikolajek 
Klikacz


Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 19
Skąd: Wawa
Wysłany: 09-07-2021, 13:17   

OMG, szczerze liczę, że to jednak był jakich typowy restart i po prostu wypadł niefortunnie czasowo...

Inaczej gniew mój będzie wielki, aczkolwiek UPC oczywiście to nie obejdzie... :?

Poczekam jeszcze parę dni, może sytuacja się unormuje...
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 09-07-2021, 15:24   

Sprawdzaj w logach, bo może restarty pojawiają się w czasie, kiedy tego nie zauważysz.
_________________
  -Zuzia
 
rznsc 
Klikacz

Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: 13-08-2021, 10:16   

Ja mam od kilku miesięcy Compala, od ~10 dni problemy z losowymi resetami.

Inaczej niż u autora tematu UPC wymieniło sprzęt bez marudzenia i... nic to nie zmieniło - udało mi się dodzwonić na infolinię w momencie występowania problemu - potwierdzili, że modem się wylogowuje, ale oczywiście "parametry sygnału w normie" i mogą polecić wyłącznie kolejną wymianę sprzętu. Jako, że od poprzedniej wymiany nie minęła jeszcze nawet doba... :shock: ...mam mocno ograniczoną wiarę, że cokolwiek to da.

Nie zauważyłem żadnej zależności resetów z pobieraniem plików. Czasem przez kilka godzin działa normalnie, czasem w ciągu godziny kładzie się 5 razy.
Jeżeli ktoś z Was ma jakieś pomysły, to będę niezwykle wdzięczny, bo oczywiście infolinia UPC powtarza tylko swoją standardową regułkę.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1655
Wysłany: 13-08-2021, 10:21   

rznsc, u mnie problemy takie jak Twoje minęły po wymianie modemu na cisco
_________________
  ogromny
 
mikolajek 
Klikacz


Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 19
Skąd: Wawa
Wysłany: 13-08-2021, 10:22   

To ja może podrzucę update - jak pamiętacie, sprzęt po dłuższych perypetiach został wymieniony, wystraszył mnie restartem po ok. 2 dniach i co dalej?

Przez ok. 3 tygodnie było całkiem nieźle, tzn. modem resetował się co 3-4 dni kompletnie losowo, tzn. już bez powiązania ze ściąganiem plików.

Po tym czasie restarty są z powrotem codziennością, aczkolwiek zdarzają się raz dziennie, góra dwa. Nie spodziewałem się, że taka sytuacja mnie zadowoli, ale po wcześniejszych przeżyciach... :roll: Testowo skontaktowałem się z UPC, ale możecie się domyślić, co usłyszałem (a jeśli nie to rznsc podał w swoim poście dokładny cytat).

Jednym zdaniem, misiowe "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi" ma się w przypadku UPC całkiem dobrze... :cry:
 
 
mikolajek 
Klikacz


Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 19
Skąd: Wawa
Wysłany: 13-08-2021, 10:30   

To, co szczególnie mnie wkurza od strony samej diagnostyki, to fakt, że logi Compala są ograniczone jedynie do kilkunastu ostatnich zdarzeń, a przynajmniej tyle jest widoczne.

No i nie ma żadnej informacji o przyczynie restartu modemu, bo w informację "Cable Modem Reboot - due to power reset" jakoś nie wierzę... Modem jest podpięty do listwy z filtrem przeciwprzepięciowym, po pierwszych restartach przez jakiś czas był też podpięty do UPS-a, bo łudziłem się, że może faktycznie coś jest nie tak z zasilaniem, ale różnicy nie było.

Czy ktoś może testował problem od tej strony, np. podłączał do osobnego gniazdka, albo wymieniał zasilacz na coś innego?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1655
Wysłany: 13-08-2021, 18:23   

mikolajek napisał/a:
Czy ktoś może testował problem od tej strony, np. podłączał do osobnego gniazdka, albo wymieniał zasilacz na coś innego?

Ja próbowałem różne manewry i 0 efektów, kilka razy modem z zasilaczami wymieniany na nowy, osobne gniazdka, koncentryk bezpośrednio ze skrzynki z korytarza, sąsiad twierdził że u niego żadnych restartów nie ma ale jak sprawdziłem u niego logi to też się restartował i podejrzewam że spora część abonentów jest nieświadoma tego.
_________________
  ogromny
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 14-08-2021, 14:02   

mikolajek napisał/a:
To, co szczególnie mnie wkurza od strony samej diagnostyki, to fakt, że logi Compala są ograniczone jedynie do kilkunastu ostatnich zdarzeń, a przynajmniej tyle jest widoczne.

No i nie ma żadnej informacji o przyczynie restartu modemu, bo w informację "Cable Modem Reboot - due to power reset" jakoś nie wierzę... Modem jest podpięty do listwy z filtrem przeciwprzepięciowym, po pierwszych restartach przez jakiś czas był też podpięty do UPS-a, bo łudziłem się, że może faktycznie coś jest nie tak z zasilaniem, ale różnicy nie było.

Czy ktoś może testował problem od tej strony, np. podłączał do osobnego gniazdka, albo wymieniał zasilacz na coś innego?
W tej sytuacji można spróbować zainstalować separator galwaniczny i na tym koniec pomysłów.
_________________
  -Zuzia
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 200
Wysłany: 15-08-2021, 16:01   

Zasilacz wymieniany na ten sam model czy coś mocniejszego? Realny pobór prądu w stresie to 1,25A czy coś więcej? Może sam zasilacz jest lichy jako projekt i wymiana na taki sam nowy niewiele wnosi. W obiegu całe kontenery zasilaczy, które tylko ładnie wyglądają, a pod znamionowym obciążeniem padaka i mizernie trzymają napięcie (nawet w stanie jałowym potrafi płynąć kilkaset mV przy 12V, od zimnego włączenia do wygrzania po 30 minutach) na wyjściu, o tętnieniach wyjściowego napięcia nie mówiąc przy wykastrowanych pożal się niektórych konstrukcjach. W pierwszej kolejności bym zrobił pomiar jak zasilacz przy swoim etykietowym max obciążeniu 2,5A trzyma napięcie - obciążyć np. żarówką (lub zespołem żarówek dobranym na oczekiwany prąd), która wymusi także dodatkowy test na stres prądu rozruchowego przy zimnym włóknie (oczywiście nie unikniemy spadku napięcia na rezystancji przewodu zasilającego linii 12V, bo stabilizacja układu sprzężenia zwrotnego, przy zmianach obciążenia, działa tylko w obrębie płytki samego zasilacza i na to co się dzieje poza obudową na linii 12V zasilacz ma już niewielki wpływ przy 2 żyłowej linii). A radiator procesora w stresie jaką ma temperaturę? Oparzyć się można? Czy więcej niż 40 stopni? Może kwestia lipnego chłodzenia, procesor w stresie zwalnia by zbić temperaturę, zaczyna gubić pakiety w wyniku zbyt małej mocy obliczeniowej i finalny reset (?).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: