Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 10-06-2021, 19:21   

Dzekson22 napisał/a:
a ty masz pojecie jak wyglada infrastruktura? Jestes typowym kowalskim ktory zadaje pytania "Zrestartuj router" "masz po kablu czy wifi" "sprawdz transfer danych i ping na speedtest" "wykonaj winmtr" zadaj moze pytanie czy mam router podlaczony do pradu i to wszystko ze strony kowalskiego


Niestety mam wieksze pojecie od przecietnej osoby tylko po co ja mam komus probowac pomoc, edukowac czy cos udowadniac skoro nie potrafisz odpowiedz na najprostsze pytanie? Łącze swoja drogą testuje się za pomocą narzedzia iperf nie speedtestem.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-06-2021, 13:01   

Jak tam sytuacja na froncie z TMobile? Rozumiem , że tcyh problemów z lvl3 nie są w stanie zaadresować jakoś szybko, bez decyzji z samej góry raczej..

Były jakieś reakcje na te wypowiedzenia ze strony TM, oprócz tego, co wklejał brtk?

Za miesiąc kończy mi się umowa z UPC i do wyboru jest jeszcze Orange i TM ( infra orange).

Byłem w zasadzie zdecydowany na TM kilka msc temu, ale teraz to już kompletny mętlik...
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-06-2021, 16:54   

Z Level3 z racji ładnej pogody, a co za tym idzie mniej osób siedzi przy kompach, problemów od tygodnia nie widzę, nawet wieczorami, ale nie na tym polega naprawa, bo przyjdzie jesień i to samo będzie.

Natomiast utrata pakietów przez Cogent jest cały czas.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14-06-2021, 10:06   

U mnie utrata pakietów jest przy Cogent niemal bez przerwy ale T-Mobile odpisało mi, że to "problem ich serwerów" i mam się kontaktować z nimi. Ogólnie leją wodę i grają na czas. Ja bez wahania wybrałbym Orange, bo za +10 zł mają umowę na czas nieokreślony. Nie ma sensu się wiązać cyrografem na 2 lata.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-06-2021, 10:30   

winforGD napisał/a:
U mnie utrata pakietów jest przy Cogent niemal bez przerwy ale T-Mobile odpisało mi, że to "problem ich serwerów" i mam się kontaktować z nimi. Ogólnie leją wodę i grają na czas. Ja bez wahania wybrałbym Orange, bo za +10 zł mają umowę na czas nieokreślony. Nie ma sensu się wiązać cyrografem na 2 lata.

jeśli chodzi o łącze światłowodowe raczej polecałbym Netie bo ma bardziej elastyczne styki w Polsce niż Orange, jest w PLIX, EPIX, TPIX, THINX itd
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-06-2021, 13:15   

Niestety tam , gdzie orange samodzielne połozyło infrastrukturę ( nie w ramach popc) to wybór jest jeszcze dość ograniczony ( u mnie orange,TM, i kiedyś RFC ale podobno oni już nie.) . Spoglądałem też w listę punktów udostępnionych przez światlowód inwestycje( gdzies od lipca podobno) ale tam też brak mojego adresu w trójmiescie.

Pozostaje testować jak pisał winforGD.

Jeśli technicy zgodzą się polożyć "niewidoczny" swiatłowód zamiast std instalacji, to pod koniec lipca powinienem mieć orange na testy...

TM chętnie bym podpisał ale gdyby nie było tych 600 za rezygnację. A tak pakować się na 2 lata w niewiadomą.. . Za dużo uzywam internetu ostatnio aby ryzykować.
 
 
Dzekson22 
light master

Dołączył: 14 Lut 2021
Posty: 77
Wysłany: 14-06-2021, 15:40   

@pawelb identyczny problem https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Orange-%C5%9Bwiat%C5%82ow%C3%B3d-dla-graczy/td-p/192188
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 14-06-2021, 16:30   

Netia raczej tam gdzie maja wlasna siec, Orange w ramach POPC czy inni operatorzy typu Inea,Nexera,Tauron z tego co widze udostepniaja siec Plusowi, nie Netii tylko jakos nie widze dostepnosci tej uslugi Plusa.

Bento napisał/a:
Niestety tam , gdzie orange samodzielne połozyło infrastrukturę ( nie w ramach popc) to wybór jest jeszcze dość ograniczony ( u mnie orange,TM, i kiedyś RFC ale podobno oni już nie.) . Spoglądałem też w listę punktów udostępnionych przez światlowód inwestycje( gdzies od lipca podobno) ale tam też brak mojego adresu w trójmiescie.


Orange na wlasnej sieci udostepnia T-Mobile i to nie wszedzie, tam gdzie jest POPC to wchodzi RFC.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 14-06-2021, 16:32   

Bento napisał/a:
Niestety tam , gdzie orange samodzielne połozyło infrastrukturę ( nie w ramach popc) to wybór jest jeszcze dość ograniczony ( u mnie orange,TM, i kiedyś RFC ale podobno oni już nie.) . Spoglądałem też w listę punktów udostępnionych przez światlowód inwestycje( gdzies od lipca podobno) ale tam też brak mojego adresu w trójmiescie.

Pozostaje testować jak pisał winforGD.

Jeśli technicy zgodzą się polożyć "niewidoczny" swiatłowód zamiast std instalacji, to pod koniec lipca powinienem mieć orange na testy...

TM chętnie bym podpisał ale gdyby nie było tych 600 za rezygnację. A tak pakować się na 2 lata w niewiadomą.. . Za dużo uzywam internetu ostatnio aby ryzykować.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-06-2021, 18:32   

Dzekson22 napisał/a:
@pawelb identyczny problem https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Orange-%C5%9Bwiat%C5%82ow%C3%B3d-dla-graczy/td-p/192188

No ale co z tego ma wynikac? Problemy z routingu em w Orange są znane od dawna i nie mają nic wspólnego z GPON, świetnie znam te wątki bo nieraz na forum Orange wypowiadałem, znam bolączki Orange jak i TMobile, mniej INEA ale wiem jak są zbudowane te sieci 😋
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-06-2021, 22:43   

Cytat:
No ale co z tego ma wynikac? Problemy z routingu em w Orange są znane od dawna i nie mają nic wspólnego z GPON, świetnie znam te wątki bo nieraz na forum Orange wypowiadałem, znam bolączki Orange jak i TMobile, mniej INEA ale wiem jak są zbudowane te sieci 😋


No to w takim razie proszę eksperta o wypowiedź :) Bolączki Orange z routingami PL/PL znamy chyba wszyscy. A co teraz trapi TM? to problemy z przepustowością na stykach (temat do wykupienia) czy raczej coś innego? Sporo ludzi pewnie połasiło się na promo od TM i światło generalnie. Może być tam gęsto w zimowe wieczory...
 
 
Dzekson22 
light master

Dołączył: 14 Lut 2021
Posty: 77
Wysłany: 14-06-2021, 23:11   

@pawelb nie wszyscy mają problemy z orange, znam takich co graja na internecie orange i gierki online smigają az milo zalezy od infrastruktury i regionu, pisałem z nim na wykopie kilka miesiecy temu i tez zmienil neta na tm i zero poprawy.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-06-2021, 00:05   

Bento napisał/a:
Cytat:
No ale co z tego ma wynikac? Problemy z routingu em w Orange są znane od dawna i nie mają nic wspólnego z GPON, świetnie znam te wątki bo nieraz na forum Orange wypowiadałem, znam bolączki Orange jak i TMobile, mniej INEA ale wiem jak są zbudowane te sieci 😋


No to w takim razie proszę eksperta o wypowiedź :) Bolączki Orange z routingami PL/PL znamy chyba wszyscy. A co teraz trapi TM? to problemy z przepustowością na stykach (temat do wykupienia) czy raczej coś innego? Sporo ludzi pewnie połasiło się na promo od TM i światło generalnie. Może być tam gęsto w zimowe wieczory...

TM jeszcze z rok temu miał z Level3 dwa własne styki, oba po 20Gbps, jeden we Frankfurcie a drugi w Wiedniu ale zaczęli puszczać ruch dla części użytkowników GPON (prefix z AS Eranet) przez DTAG z którym mają ponad 100Gbps
Kolega @brtk coś może więcej powiedzieć na ten temat bo część tras od niego idzie właśnie przez DTAG a tam chyba jest jakieś wąskie gardło z Level3 a ten problem leży po stronie Deutche Telekom (DTAG) i końca nie widać kiedy to poprawią :(
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-06-2021, 20:21   

@pawelb

Co byś wybrał zatem? (mając tylko wybór Orange vs TM)

Na moje to saga z routingami orange trwa od lat. Bez zmian. TM problemy się zaczeły i może być tak samo jak Orange, choć nie musi...

Na minus TM brak okresu próbnego/umowy na czas nieokreślony.
A jak z urządzeniami klienckimi? FB6 od pomarańczowych podobno całkiem spoko dla laików, TM chyba sagemy, ale o nich wiem nic...
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-06-2021, 21:49   

Bento napisał/a:
@pawelb

Co byś wybrał zatem? (mając tylko wybór Orange vs TM)

Na moje to saga z routingami orange trwa od lat. Bez zmian. TM problemy się zaczeły i może być tak samo jak Orange, choć nie musi...

Na minus TM brak okresu próbnego/umowy na czas nieokreślony.
A jak z urządzeniami klienckimi? FB6 od pomarańczowych podobno całkiem spoko dla laików, TM chyba sagemy, ale o nich wiem nic...

Trudny wybór, TM chyba daje już publiczny IP ale niepokojące są te problemy z Level3, Orange nie ma styku z Valve w Polsce ale nie wiem czy ma to dla Ciebie znaczenie, Orange na próbę
i zobaczysz czy Ci odpowiada zwłaszcza że rzeczywiście FB6 ma dużo lepsze opinie niż FB3
Dla mnie te problemy TM to jednak pewne rozczarowanie….ostatnio zaczynam powątpiewać w niemiecką jakość :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: