Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiększenie uploadu przez upc
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 01-06-2021, 15:30   

pawelb napisał/a:
zgodnie z obowiązującymi przepisami w nowych budynkach musi być położony światłowód a cała reszta może być ale nie musi,

Zgodnie z przepisami w nowych budynkach musi być doprowadzone do TSM: 2xświatłowód, sygnał SAT z HotBird i Astra, DVB-T, Domofon, RG6 oraz UTP dla operatorów. W praktyce oznacza to minimum 5 przewodów: światłowód, 2xRG6, 2xUTP.

pawelb napisał/a:
UPC to globalny dostawca, prędzej bym się spodziewał że decyzję o światłowodach podejmie Vectra ale wszyscy liczą pieniądze

UPC najprawdopodobniej ma już gdzieś lokalnie uruchomiony GPON, Jak się okazuje VECTRA też. Zobaczymy co będzie dalej.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-06-2021, 15:33   

W sierpniu powinien pojawić się pierwszy modem obsługujący LLD czyli Motorola MG8725, a że kontrolery Cisco cBR-8 wspierają tę technologię to będzie się działo, zresztą Casa też to wspiera (AQM na pewno, nie wiem jak LLD) więc może być ciekawe, który pierwszy operator wystartuje z tego typu urządzeniami w Polsce 😋 może się okazać że Vectra :lol:
 
 
piotrekp 
Klikacz

Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 17
Wysłany: 09-06-2021, 15:09   

czy komuś faktycznie została podniesiona prędkość? u mnie bez zmian pomimo otrzymania maila.
 
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 09-06-2021, 15:52   

Zrobiłeś restart modemu od UPC?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2021, 19:54   

piotrekp napisał/a:
czy komuś faktycznie została podniesiona prędkość? u mnie bez zmian pomimo otrzymania maila.

Lenistwo lvl expert, wystarczy przeczytać poprzednie strony i masz odpowiedź na pytanie.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 09-06-2021, 20:25   

brtk napisał/a:
Lenistwo lvl expert, wystarczy przeczytać poprzednie strony i masz odpowiedź na pytanie.

Obawiam się że to już nie lenistwo :shock:
_________________
  ogromny
 
piotrekp 
Klikacz

Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 17
Wysłany: 09-06-2021, 22:04   

brtk napisał/a:
piotrekp napisał/a:
czy komuś faktycznie została podniesiona prędkość? u mnie bez zmian pomimo otrzymania maila.

Lenistwo lvl expert, wystarczy przeczytać poprzednie strony i masz odpowiedź na pytanie.


Kurcze, przepraszam, większość tego tematu dotyczy analizy ograniczeń i możliwości technicznych przyspieszenia uploadu, natomiast dostałem 17 maja maila o zwiększeniu uploadu z 20 na 25 przy mojej umowie 300 mbit, zastanawiam się kiedy te zmiany wejdą w życie :-)
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 09-06-2021, 23:08   

piotrekp, trzeba zrobić reset modemu i już zmiany wejdą w zycie
_________________
  ogromny
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 10-06-2021, 20:24   

Zmiany weszły w życie kilka miesięcy temu pomimo, że maila dostałeś dopiero teraz.
 
 
ptrzem 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2021
Posty: 33
Wysłany: 21-07-2021, 13:54   

psman napisał/a:
Zmiany weszły w życie kilka miesięcy temu pomimo, że maila dostałeś dopiero teraz.


Coś się chyba dzieje w sprawie upload'u w UPC. Od mniej więcej dwóch tygodni mój modem się synchronizuje na 6 kanałów US (upload) QAM64, poprzednio były tylko cztery. Jeśli już mieliby coś zmieniać w ofercie, to raczej koniec sierpnia, początek września.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 21-07-2021, 14:23   

O tym, że u niektórych pojawia się 6 kanałów US czytałam dawno temu na nieistniejącej Społeczności UPC więc coś wolno idzie i chyba nie ma co spodziewać się szybkich, rewolucyjnych zmian.
_________________
  -Zuzia
 
ptrzem 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2021
Posty: 33
Wysłany: 21-07-2021, 16:13   

-Zuzia napisał/a:
O tym, że u niektórych pojawia się 6 kanałów US czytałam dawno temu na nieistniejącej Społeczności UPC więc coś wolno idzie i chyba nie ma co spodziewać się szybkich, rewolucyjnych zmian.


OK, dobrze wiedzieć. U mnie dopiero od dwóch tygodni, więc myślałem, że faktycznie przebudowują sieć w celu zwiększenia prędkości.
 
 
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-07-2021, 15:52   

ptrzem napisał/a:
-Zuzia napisał/a:
O tym, że u niektórych pojawia się 6 kanałów US czytałam dawno temu na nieistniejącej Społeczności UPC więc coś wolno idzie i chyba nie ma co spodziewać się szybkich, rewolucyjnych zmian.


OK, dobrze wiedzieć. U mnie dopiero od dwóch tygodni, więc myślałem, że faktycznie przebudowują sieć w celu zwiększenia prędkości.


Mógł byś zczytać z modemu na jakich częstotliwościach zbondowało Ci te 6 kanałów US?
 
 
p3teK 
light master


Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 120
Wysłany: 23-07-2021, 18:53   

Nie doczekałem się i od miesiąca w Netii – niestety na HFC ale up 60 Mb jest.

_________________
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 24-07-2021, 16:59   

Ile można czekać? Czekałam, aż umowa się skończyła i nie doczekałam niczego sensownego w kwestii uploadu. Konkurencja po HFC daje 60 Mbps. Dziś zerknęłam na ofertę Vectry, 450/60 Mbps za 49,99 zł, bez zobowiązania.
_________________
  -Zuzia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: