Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC i VECTRA - porównanie
Autor Wiadomość
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 19-12-2020, 17:17   Vectra

pawelb, serwery, z których korzystał DSLReports również nie były w Polsce, o ile pamiętam najbliższy był ten z Niemiec, a na Ubee testy wypadały mi akceptowalne, na Compalu nigdy.
Natomiast podczas testów https://puma6.ayufan.dev/ naliczyłam kilka różnych adresów, które powtarzają się losowo. Kiedy testowałam jeszcze w UPC najlepiej wypadało po http, a w Vectrze nie ma większego znaczenia, używam wersji https.
Autor puma6.ayufan.dev nie odzywa się więc może ja napiszę kilka kilka słów na obronę jego dzieła, nie uważam, że jest idealne, ale nie powiedziałabym, że test jest niewiarygodny. W zakresie w jakim działa jest całkiem przydatny, dowiedziałam się, że T-Mobile i Twoja kablówka jakiś problem z Cloudflare jednak mają ;)
Przerywniki na testy z innych sieci są ciekawe, ale zaznaczam, że temat jest o UPC i Vectrze, a ta pierwsza ma najpopularniejsze urządzenia typu Compal, czy Horizon, które są dedykowane tylko do jej sieci. Różnica miedzy załatanym Arrrisem z Twojej kablówki, a niedostatecznie załatanym Compalem jest kolosalna, te urządzenia są przez to słabo porównywalne.

Wracając do Vectry, metodyka testów wciąż ta sama. Modem CGA2121 w bridge, IPv4, bez firewalla, przeglądarka Chrome w trybie prywatnym. Wykonane teraz, kiedy obciążenie jest większe niż rano, czy w nocy. Nie opieram się tylko na nich, te z mtr również zwracają zadowalające wyniki.

test9.jpg
Plik ściągnięto 49 raz(y) 129,18 KB

test10.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 126,51 KB

test11.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 123,98 KB

test12.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 132,12 KB

_________________
  -Zuzia
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-12-2020, 14:57   

Teraz u babci jestem i ma Technicolor EPC3928 w Vectrze.
Niestety nie mam lapka przy sobie by sprawdzić jak to działa, mają 50/5 ofertę, po wifi tyle wyciąga 😁


I test puma po wifi z telefonu.

 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-12-2020, 17:14   

Wcześniejsza nazwa - Cisco EPC 3928 :)
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 21-12-2020, 17:33   Vectra

Cisco z Vectry jest bardzo dobrym modemem.

A propos testów, proszę trzy wykonane następująco:
1. Modem w bridge, bez firewalla, połączenie kablem sieciowym.
2. Modem + router z firewallem, połączenie kablem sieciowym.
3. Modem + router z firewallem, połączenie WiFi 5 GHz.
Dlatego robię testy w wariancie pierwszym, w trybie prywatnym przeglądarki (incognito).

Vectra-Technicolor-router-bridge-bez_firewalla.jpg
1.
Plik ściągnięto 14 raz(y) 129,18 KB

Vectra-Technicolor-router-kabel.jpg
2.
Plik ściągnięto 19 raz(y) 137,12 KB

Vectra-Technicolor-router-WiFi.jpg
3.
Plik ściągnięto 12 raz(y) 132,9 KB

_________________
  -Zuzia
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 28-12-2020, 23:08   

pawelb napisał/a:
śmiem twierdzić że obecny test jest niewiarygodny, jego wyniki zależą np. od kondycji styków z cloudflare
Niestety na dslreports praktycznie serwery już nie obsługują tych testów ale wyniki miałem lepsze dla modemów z Puma6 więc widzę różnicę a mam dostęp do wszystkich Release Notes do softu więc wiem kiedy jakie poprawki wychodzą :)
Cloudflare i wszystko jasne...dziękuję, poczekam aż ktoś to osadzi na jakimś normalnym serwerze w PLIX czy w Thinx a nie hostowanym w zależności jak wiatr zawieje z ams-ix albo Londynu albo z innego miejsca, i oczywiście wyniki zależą na który serwer się trafi :P
Cloudflare to może i jest dobry do dostarczania treści Kwejka ale do tego typu testów? :evil:
Teraz tak mi wychodzi na modemie z Puma6 a bywało lepiej na starych testach z dslreports
Test nikomu poza Zuzia chyba dobrze nie wypada. Ma fuksa, ze Vectra dobrze sobie radzi, na pewno lepiej niz jupisi. I nie powinien nazywac sie Puma 6 tylko Cloudflare, ale do tego tez bardzo srednio sie nadaje. Wlasciwie test ayufan jest do niczego i szkoda nim zasmiecac forum.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 01-01-2021, 23:12   Vectra

Jak Wam nie wychodzi zbyt dobrze test https://puma6.ayufan.dev/ w UPC, czy lokalnych kablówkach róbcie go rano albo w nocy, kiedy ruch jest mniejszy. Niestety nie ma nic innego z ładną, graficzną prezentacją wyników. Dla Windows jest PingPlotter, ale tylko jako trial na 14 dni.
Ja używam darmowego, linuksowego mtr z GUI. Poniżej wynik z niskim interwałem 0,3 sekundy. Odpowiednikiem dla Technicolora z Vectry jest Compal, te modemy dzieli przepaść. Nie chciałabym nigdy więcej nic na chipsecie Puma. Modemy na Broadcomie są stabilniejsze.

Vectra-Technicolor-router-kabel.png
Plik ściągnięto 22 raz(y) 56,01 KB

_________________
  -Zuzia
 
lukasgta 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 43
Wysłany: 02-01-2021, 00:11   

Wynik mojego Compal'a. Przeglądarka Firefox. Strona https://puma6.ayufan.dev/

test compal.png
Plik ściągnięto 36 raz(y) 161,03 KB

 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 02-01-2021, 00:39   Vectra

Dla porównania mój test.

Vectra-Technicolor-router-kabel.png
Plik ściągnięto 41 raz(y) 48,3 KB

_________________
  -Zuzia
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 05-01-2021, 13:07   

projupisi napisał/a:
I nie powinien nazywac sie Puma 6 tylko Cloudflare, ale do tego tez bardzo srednio sie nadaje. Wlasciwie test ayufan jest do niczego i szkoda nim zasmiecac forum.


Generalnie trochę masz racji, ale tylko trochę :) Nie ma wielkiego znaczenia do którego CF to leci, o ile leci do tego samego w momencie wykonywania testu. Ideą testu jest badanie jitteru, a nie jak najkrótszego czasu odpowiedzi. Fajnie by mieć serwer blisko, ale ten jest akurat bezkosztowy. Fakt jest natomiast taki, że wiele zależy od przeglądarki i tego jak ona obsłuży dany request. A to jak dany request zostanie obsłużony zależy od wielu czynników, tj.: inne procesy, pluginy, javascripty, tcp handshake, tls handshake, http pipelining, http 2.0, etc.

Test przeglądarkowy powinien być robiony "na przeglądarce na której nic innego nie jest uruchomione".

Dlatego testy typu PingPlotter są generalnie bardziej wiarygodne, jest mniej zmiennych.

---

Ten sam internet Orange, ONT do własnego routera. Chrome z masą pluginów, vs czyste Safari. Test robiony w odstępie 10s.

Screenshot 2021-01-05 at 13.11.25.png
Chrome z masą pluginów i otwartych kart.
Plik ściągnięto 5 raz(y) 110,55 KB

Screenshot 2021-01-05 at 13.11.14.png
Czyste Safari, karta tylko z testem.
Plik ściągnięto 9 raz(y) 91,9 KB

 
 
xprzybylx 
easy master

Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21-04-2021, 21:08   

Czy Vectra używa takiej samej infrastruktury jak upc ?
  xPrzybyLx
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 21-04-2021, 22:25   

W jakim sensie tej samej? Tez korzystaja z HFC czyli ta sama technologia ale kto im dostarcza urzadzenia wewnatrz sieci, ciezko powiedziec. Chyba, ze maja gdzies GPONa czy to bylo na sieci Multimedia ktora wykupili?

Z routerami (operatorskimi a nie klienckimi) tez cholera wie.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 11-05-2021, 17:53   

Minęło prawie pół roku, czas na małe podsumowanie działania usługi Vectry:
- bezproblemowa praca modemu na Broadcomie, pod obciążeniem nie dropuje pakietów jak było na Pumie w modemach z UPC
- trochę drażni brak dostępu do panelu modemu choć w sumie nie było potrzeby tam zaglądać
- prękości stale osiągane, duży upload to spora ulga przy wysyłaniu
- EBOK (odpowiednik Moje UPC) działa wzorcowo, są opcje zakupu dodatkowych usług i stale uaktualniane dedykowane oferty
- jedna awaria, ogólnopolska, upust przyznany z automatu
- o supporcie nie mam zdania, nie było potrzeby korzystać.

Nie wracam do UPC, zwiększenie uploadu w najniższych pakietach to za mało. Zresztą 1 Gb/s nadal niedostępne w mojej lokalizacji.
_________________
  -Zuzia
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 11-06-2021, 16:12   

Jeszcze małe porównanie pakietów TV dostępnych z "gołą" usługą internetową. Może komuś przyda się ta informacja.
UPC - 35 kanałów w DVB-C (pakiet Start)
Vectra - 33 kanały DVB-C oraz 16 stacji radiowych
W mojej lokalizacji jest dodatkowo nadal dostępnych 25 kanałów analogowych, ale ogólnie analog jest likwidowany.
_________________
  -Zuzia
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 17-06-2021, 07:11   VECTRA - modem Technicolor CGA2121

.

CGA2121-START.jpg
Plik ściągnięto 47 raz(y) 75,28 KB

CGA2121-USB.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 176,14 KB

CGA2121-VPN-SIP.jpg
Plik ściągnięto 35 raz(y) 159,49 KB

CGA2121-WAN.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 84,75 KB

_________________
Ostatnio zmieniony przez -Zuzia 17-06-2021, 08:44, w całości zmieniany 2 razy  
  -Zuzia
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 17-06-2021, 07:15   VECTRA - modem Technicolor CGA2121

.

CGA2121-SIGNAL.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 133,59 KB

CGA2121-Wi-Fi-01.jpg
Plik ściągnięto 40 raz(y) 138,01 KB

CGA2121-Wi-Fi-02.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 193,44 KB

CGA2121-Wi-Fi-03.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 97,67 KB

CGA2121-LAN-DHCP.jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 122,42 KB

_________________
  -Zuzia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,48 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: