Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC na łączach Fiberhost(inea)
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-01-2021, 04:27   

UPC powinno być lepsze, w końcu Liberty Globar to operator Tier 1. Gdybyś miał wybór między kablówką a FTTH, to wtedy INEA, ale jeżeli UPC też FTTH, to raczej bym się nie zastanawiał.
 
 
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 25-02-2021, 21:34   

Czy posiada ktoś link do instrukcji tego routera, który dają na cudzej sieci? Na ich stronie można znaleźć jedynie instrukcję modemu kablowego connect box, a nie routera z wan.

brtk, orientujesz się jakie opóźnienia są do hostów krajowych w upc? Wymieniają ruch w polskich ix-ach czy przez zagranicę jak orange.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2021, 21:35   

W IXach wymieniają się ale tylko selektywnie. Pakiety nie wychodzą prawie za każdym razem z Polski jak to jest w Orange, więc nie ma co się martwić, bo zostają w Polsce, pomimo że nie idą przez IXy.
A link do instrukcji, zapytaj na czacie najlepiej.
 
 
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 01-03-2021, 18:46   

Dowiedziałem się po słuchaniu 40min muzyczki i dziale technicznym, w którym są również zieloni w sprawie obcej sieci, aż trawiłem do inżynieryjnego :P

Instrukcja dla zainteresowanych upc pl / pdf / upc_instrukcja_obslugi_modemu_compal_bsa.pdf

Z tego co mi powiedzieli, nie dają żadnych danych dostępowych, brak PPPoE. Wrzucana jest jakaś konfiguracja przez technika i router jest powiązany z ONT-em.

Jest tryb bridge, więc wtedy 3 urządzenia ONT+Router+Router? WTF, to chyba dyskwalifikuje? Ciekawe czy w trybie bridge nie działa to urządzenie jak jakiś dławik.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 02-03-2021, 09:22   

xinfx napisał/a:

Jest tryb bridge, więc wtedy 3 urządzenia ONT+Router+Router? WTF, to chyba dyskwalifikuje? Ciekawe czy w trybie bridge nie działa to urządzenie jak jakiś dławik.


Jaki dławik, co masz na mysli? Nie spotkalem sie z takim okresleniem dotyczacym sprzetu sieciowego.

Przynajmniej w teorii jest bridge, Orange czy T-Mobile w ogole takiej opcji nie udostepniaja no ale na sieci Inea mozna sprobowac zalogowac swoje urzadzenie po PPPoE skoro zawsze dostajemy ONT z automatu, niezaleznie od tego czy to jest UPC, Orange, T-Mobile czy inny operator po BSA.
 
 
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 02-03-2021, 15:14   

Mam na myśli to czy ich router w trybie bridge nie jest wąskim gardłem w wydajności sieci, przy zastosowaniu mocniejszego routera, np do vpn.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: