Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-02-2021, 10:20   

Właśnie dostałem telefon od T-Mobile, że w przeciągu tygodnia czasu zostanie mi włączone publiczne IP. Usługa na razie nie jest dostępna, ale ja dostanę pilotażowo, mimo że jeszcze jej nie ma w cenniku.. ;)
 
 
Liberator 
classic master

Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 152
Skąd: Żory
Wysłany: 17-02-2021, 21:58   

Jak widać, wbrew opiniom pewnych osób o marnowaniu czasu, męczenie operatora (w racjonalnych sprawach) jednak daje czasem efekty. Gdyby nie było skarg, reklamacji i prób zerwania umowy, to pewnie na zmianę status quo przyszłoby ludziom czekać dłużej.
 
 
throzz 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2021
Posty: 1
Wysłany: 17-02-2021, 22:11   

Czołem,
Pod koniec zeszłego roku zdecydowałem się odejść od UPC na rzecz T-Mobile. Nie ukrywam, że cena była jednym z decydujących kryteriów. Nie gram za dużo przez sieć, jednak nie spodziewałem się aż takich problemów z grami p2p na konsoli. O opcjach konfiguracji sagema nie wspominam. Mój błąd - było doczytać.
brtk napisał/a:
Właśnie dostałem telefon od T-Mobile, że w przeciągu tygodnia czasu zostanie mi włączone publiczne IP. Usługa na razie nie jest dostępna, ale ja dostanę pilotażowo, mimo że jeszcze jej nie ma w cenniku.. ;)

@brtk Śledziłem Twoje przygody na tym i chyba jeszcze innym forum i aż zdecydowałem się zarejestrować, żeby odpowiedzieć. Dzięki za dobrą informację, chyba warto było nękać TM. :) Poinformowali Cię o tej usłudze w odpowiedzi na zwykłe zgłoszenie czy wysyłałeś jakieś pisma? Zastanawiam się czy zwykłe zgłoszenie online wystarczy, żeby odnotowali zainteresowanie publicznym ip. No i ciekawe ile sobie za to zażyczą...

Pozdr,
throzz
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-02-2021, 22:49   

Pisałem wcześniej reklamację na maila, która odrzucili, bo w umowie nie ma nic o prywatnym IP, ani o tym, że nie jest publiczne. Pani z działu reklamacji napisała mi, że w styczniu/lutym ma coś się dziać w sprawie publicznego IP w razie co.
Ostatnio zaczęły się problemy ze stykiem Level3, przez co do niektórych serwerów są wysokie pingi po 100-150ms. Zgłosiłem im to szczegółowo na maila i dodatkowo na końcu maila zapytałem się czy coś już wiadomo w sprawie publicznego IP, o którym pisała mi w grudniu pani z działu reklamacji. W poniedziałek dostałem pierwszy telefon od pana z T-Mobile, że dzwoni w sprawie mojego maila o stykach, że zgłosił to do sieciowców i że niedługo będzie opcja wykupienia publicznego IP, tylko na razie nie mogą jeszcze dawać bo nie mają cennika. Trochę tam z nim pogadałem, wyjaśniłem o co chodzi z tymi stykami itp. i na tym temat się zamknął. Następnego dnia znowu ten sam pan zadzwonił i powiedział, że ma dla mnie dobrą wiadomość, że pomimo że nie świadczą jeszcze publicznego IP, bo jak wczoraj mówił, nie mają cennika, ale w przeciągu tygodnia czasu włącza mi takie IP pilotażowo. Dostałem po rozmowie SMSa, że zlecenie zostało przekazane do realizacji. I czekam kiedy dostanę to IP.
A ze stykami niestety dalej jest problem. Ciekawe ile im zajmie wyeliminowanie tego problemu.

Liberator, pewne osoby tego nie zrozumieją niestety. Może nie mają w sobie samozaparcia. Ja już z doświadczenia wiem, że w pewnych oczywistych kwestiach, pomimo braku czegoś w umowie, da się coś uwalczyć.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-02-2021, 15:54   

Już mam publiczne IP :)


Adres IP WAN taki sam jak na stronie. Wcześniej miałem w routerze z adresacji prywatnej 100.*
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-02-2021, 16:13   

brtk, Super, a jak routing? Zmieniło się coś? Daj proszę znać jak często to IP się zmienia.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-02-2021, 16:22   

Routing bez zmian.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 18-02-2021, 19:44   

brtk napisał/a:
umowie nie ma nic o prywatnym IP, ani o tym, że nie jest publiczne.


trochę źle czytasz umowę, w niej nie ma nic o tym, że ip jest publiczne. Czyli jest prywatne.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-02-2021, 20:46   

Powiedz to osobom, które na początku umowy dostały publiczne IP i w trakcie im zmienili na prywatne.. ;)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-02-2021, 23:13   

Brawo @brtk :)
Czyli jednak udali się z publicznym IP, to dobra wiadomość bo bez tego usługa była jednak trochę ułomna
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 19-02-2021, 10:48   

Gratulacje @brtk :)
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 19-02-2021, 12:41   

Nie mogę się doczekać na ile wycenią tą usługę.
Jeśli adres ma być dynamiczny, to mogliby dać to za 5zł i każdy byłby szczęśliwy.
Skoro na mobilnym prywatny APN ze stałym IP kosztuje 15zł...
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2021, 13:56   

Podobno 15zl/MSC. Wczoraj resetowalem router i ONT i adres się nie zmienił, wygląda na stały.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2021, 20:47   

@brtk, probowałem Ci odpisać na priv ale nie wiem dlaczego wiadomości nie dochodza :sad:
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2021, 21:00   

Dochodzą :) Tylko masz je w "Do wysłania" póki ich nie odczytam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: