Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-01-2021, 23:16   

By wykorzystać potencjał telewizorów nowych, trzeba siedzieć blisko. Im większy telewizor, tym dalej siadasz.
Jak masz telewizję nadawaną w FullHD (przy mediaboxie masz 1080i), a telewizor 4K, to niestety taki telewizor 4K wyświetli Ci gorszy obraz od telewizora FullHD. Zawsze rozdzielczość natywna na ekranie będzie lepiej wyglądała.

A osoby, co piszą, że MediaBox wyświetla obraz żyleta na 55 calowym TV 4K, to po prostu chyba nie porównywał tego z Horizonem/Kartą Ci+ lub siedzi daleko od telewizora i nie widzi aż tak tej pixelozy. Jeżeli obraz jest lepszy z bliska na Horizonie lub karcie CI+, to z daleka tym bardziej będzie lepszy.
 
 
Jaro10 
plus master

Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 312
Wysłany: 20-01-2021, 12:32   

Totalna bzdura - w drugim pokoju mam kartę CI+ i po przełożeniu jej do Qleda 55 cali 4k obraz jest porównywalny z tym na mediaboxie. Skoro piszę wcześniej że jest obraz żyleta to nie wiem co masz na myśli pisząc że nie widziałem jak działa na ci+ bądź Horizonie. Otóż widziałem i nawet u siebie mogę to porównać. Nie mam żadnej pikselozy a Tv jest oglądany z odległości 2 metrów. Według Ciebie mam siedzieć przy samym telewizorze żeby w pełni go wykorzystać? Paranoja... Być może miałeś jakieś złe doświadczenia z innymi telewizorami - polecam w takim razie nowego Qleda i oceń sobie sam.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-01-2021, 16:16   

Jeżeli nie widzisz różnicy między mediaboxem a kartą ci+, to polecam okulistę. To, że obraz jest akceptowalny, nie znaczy, że jeest porównywalny z w/w 😁. Mediabox to 1080i. Horizon to 1080p. Gołym okiem widać różnicę, patrząc na programy z bliska, najbardziej widać patrząc np. na logo programów.
Nie wiem komu ty chcesz wcisnąć swoje racje, technologii nie oszukasz.
Nikt ci też nie każe oglądać telewizora z 2m, napisałem tylko jak wykorzystać potencjał nowych TV. Ja np. mam telewizor na ścianie i kanapę przed nim i jest z max 2m, bo tak ogląda się telewizję, filmy itp., co nie zmienia faktu, że np. z nieraz z innego miejsca nie jest oglądana telewizja. Niedoskonałości mediaboxa widać jak oglądasz telewizję tak jak to powinno się robić, by wykorzystać potencjał dużych telewizorów o dużych rozdzielczościach, czyli z bliskiej odległości.
 
 
Jaro10 
plus master

Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 312
Wysłany: 20-01-2021, 19:11   

Proponuję zakupić jakiś dobry telewizor to może wtedy będziesz w stanie zrozumieć o co mi chodzi. Do swojego mam również podłączoną tv satelitarną gdzie odbieram kilka niemieckich kanałów UHD i mam pełne porównanie. Nigdzie nie ma pikselozy(mediabox,ci+,sat), nawet po przyjrzeniu się na logo stacji jak mówisz... Ale musisz zrozumieć że za to odpowiada telewizor i scalowanie obrazu. Np. u mojego sąsiada pikseloza występuję na Horizonie. Także pozostanę przy swoim zdaniu i nie mam zamiaru póki co nic zmieniać a siedzenie przed telewizorem poniżej 2 metrów żeby wykorzystać jego potencjał przemilczę bo to paranoja ;)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-01-2021, 19:17   

Mam porównanie do telewizora LG z 2020 roku. Co prawda nie OLED, ale też nie za 1000zl. Twój qLED to też tylko chwyt marketingowy, bo ludzie myślą, że to OLED.
Za obraz w opcji z mediaboxem odpowiada mediabox, a przy karcie CI już telewizor.
 
 
Jaro10 
plus master

Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 312
Wysłany: 20-01-2021, 19:24   

Qled to firmowa technologia Samsunga. Jak ktoś kupuje qleda myśląc że to oled to nie moja sprawa. W każdym razie u mnie po podłączeniu mediaboxa pikseloza nie występuje.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-01-2021, 19:44   

To nie jest żadna technologia. Bo to dalej LCD.
 
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 20-01-2021, 22:56   

brtk napisał/a:
Jeżeli nie widzisz różnicy między mediaboxem a kartą ci+, to polecam okulistę. To, że obraz jest akceptowalny, nie znaczy, że jeest porównywalny z w/w 😁. Mediabox to 1080i. Horizon to 1080p. Gołym okiem widać różnicę, patrząc na programy z bliska,

Nie przesadzaj, Horizon można przestawić w 1080p ale dostaje on sygnał nadawany w 1080i.
Najlepszy obraz jest na kanałach niekodowanych lub odkodowanych przez moduł ci+.
Porównałem dziś na TV 4K wyświetlane obok siebie dwa obrazy z kanału TVP-1 program jeden z dziesięciu. Pierwszy był z tunera telewizora a drugi z Horizona. Obraz z Horizona był trochę ciemniejszy i mniej szczegółowy. Czarna bluzka jednej z uczestniczek z tunera miała widoczny wzór koronkowy a z Horizona tego wzoru nie było widać i niemiało znaczenia czy przełączyłem Horizona w 1080p czy w 1080i Oba obrazy tej samej wielkości umieszczone obok siebie miały rozdzielczość po 1920 x 1080
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-01-2021, 23:43   

marian_wierzbic, między Horizonem a Mediaboxem też jest zauważalna różnica w szczegółowości obrazu. Horizon po prostu ma lepsze bebchy do przetwarzania obrazu. Przy karcie CI+ to już zależy od telewizora, ale przeważnie już taki nowy telewizor od 2k pln w górę będzie dawał lepszy obraz po CI+ niż Horizon a tym bardziej Mediabox, ale jak widać wyżej, są osoby co nie widzą bądź nie chcą widzieć różnicy.
Miałem też Horizona, CI+ mam od października. Więc mam pełne porównanie. Jeżeli są tu osoby, co piszą, że ten nowy dekoder 4K daje gorszy obraz od Mediaboxa, to nie wiem co to za obraz tam jest nadawany.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-01-2021, 09:51   

Trzeba też pamiętać o tym, że niektóre nowe telewizory używają AI (tak to reklamują) do przetwarzania obrazu. Mam Samsunga QLED 4K z taką funkcją i przy puszczaniu materiałów w niższej rozdzielczości jest znacząca różnica względem starego (3-letniego, też 4K) TV.
 
 
 
gadd 
Klikacz

Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: 24-01-2021, 12:27   

No dobra, wątek długi, różne opinie... To czy warto zainwestować w dekoder 4k w UPC?

Mam od kilku lat telewizor 4K, ale telewizję oglądałem via Mediabox, a od półtora roku via Horizon. Głównie filmy na różnych kanałach i piłkę nożną (C+, także PS), czasem jakieś inne kanały typu informacyjne...

Co da mi zmiana i ile tak naprawdę będzie mnie kosztować? Nie tylko nerwów :P
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-01-2021, 13:06   

Raczej nie warto dla 4 kanałów 4K, na których nic nie ma. Dodatkowo ludzie zgłaszają problemy ze słabym obrazem. Jak chcesz być testerem za większy abonament, to nikt nie zabroni.. ;)
Oferta by była jeszcze ok, gdyby działała po cudzej sieci, ale nie zabierzesz tego wynalazku gdzieś ze sobą i nie puścisz np. po LTE.
 
 
clf 
classic master

Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 279
Wysłany: 26-01-2021, 15:54   

Czy na tym TVbox jest mozliwy abonament z C+ i polsatami premium? Ktoś w ogóle oglądał meczyki na tym np. w 4k?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 27-01-2021, 10:16   

clf, abonament jest możliwy, ale kanały będą nadal w 1080i. Upc nie ma w ofercie żadnych sportowych kanałów 4k.
_________________
 
 
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 28-01-2021, 11:25   

W niedzielę kilkukrotnie podczas ogladania przez godzinę TV na żywo na Box 4K pojawiał się komunikat buforowanie przez kilka sekund, spodziewałem się wtedy awarii, ale nastąpiła poprawa jakości obrazu. Może coś poprawili? Zauważyliście zmiany na lepsze?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: